Анонс

Collapse
No announcement yet.

Емигранти заведоха дела срещу здравните вноски

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Емигранти заведоха дела срещу здравните вноски

В Софийския районен съд е заведено първото дело срещу задължителните здравни осигуровки за българите в чужбина. Подготвят се още два иска и всеки от тях ще е за конкретен случай, съобщиха от Съюза на българите по света "Бъдеще". Това е базирана в Париж гражданска организация, която координира протестите на българи, засегнати от Закона за здравното осигуряване.

Сред ищците са учен, държавен служител, живеещ в чужбина, безработен. Те са длъжници на здравната каса и законът не предвижда възможност да се освободят от дълга, тъй като са избрали или им е бил назначен служебно личен лекар. Целта е да се създадат прецеденти, като се визират двата основни порока на здравноосигурителния закон - установяването на вид данък само на базата на гражданството и без да се отчита наличието на доходи. Това е лош закон и ще го атакуваме с всички легални средства, заяви директорът на в. "Парижки вести" и секретар на "Бъдеще" Атанас Чобанов, който е завел първия иск.

Преди повече от година издаваният в Париж български вестник започна подписка срещу задължителното здравно осигуряване. Досега тя е събрала близо 10 хил. подписа, които са на сайта www.podpiski.org.

Делата ще се финансират от специален фонд, който българите от чужбина набират, а плащанията се одобряват от трима надзорници. Много емигранти на два пъти изпратиха протестни писма до Европейската комисия, в които настояха въпросът със здравните осигуровки да бъде повдигнат пред българските политици. Според европейските норми в тази област задължението за здравно осигуряване произтича от местопребиваването.

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=258099
    От глезените тънки до гърдите
    тя бе жена.
    Нататък беше лято.

Относно: Емигранти заведоха дела срещу здравните вноски

Душичко ,тези здравни осигуровки са си чист държавен РЕКЕТ !! сумата която аз например трябва да платя от 2001 година е около 250 евро,може и по-малко да е ,до се га не съм ползвал здравни услуги от България,поради ясни причини,плащам си осигуровките в Испания и тя е коректна към мен дори и към порязаното ми пръстче,при рязяне на салатката за ракийката
    Реално погледнато - боли ме хуя за тяхните 250 евро - грабете,давам ви ги,ами ако така мислят 1 млн. българи навън - цифрата ти става ясна Добре - май е тлъстичка а
    Що не се направи така - на тези от вън парите да се вземат,дорбре,но не в държавната хазна ,а в някаква,асоцияция да я наречем,естествено - НЕ БЪЛГАРСКА,която ще подпомотне НЕЩО!!Нямам ни пута идея какво - но не в казана далавераджийски.
    Мисля ,че ме разбра

Comment

Първоначално написано от Amina
      държавен служител, живеещ в чужбина, безработен.
      Това, какво значи?! БИВШ държавен служител от БГ или...
      sigpic

Comment

Първоначално написано от vales
        Душичко ,тези здравни осигуровки са си чист държавен РЕКЕТ !! сумата която аз например трябва да платя от 2001 година е около 250 евро,може и по-малко да е ,до се га не съм ползвал здравни услуги от България,поради ясни причини,плащам си осигуровките в Испания и тя е коректна към мен дори и към порязаното ми пръстче,при рязяне на салатката за ракийката
        Реално погледнато - боли ме хуя за тяхните 250 евро - грабете,давам ви ги,ами ако така мислят 1 млн. българи навън - цифрата ти става ясна Добре - май е тлъстичка а
        Що не се направи така - на тези от вън парите да се вземат,дорбре,но не в държавната хазна ,а в някаква,асоцияция да я наречем,естествено - НЕ БЪЛГАРСКА,която ще подпомотне НЕЩО!!Нямам ни пута идея какво - но не в казана далавераджийски.
        Мисля ,че ме разбра
        Съгласна съм. Дано създадат прецеденти.
        От глезените тънки до гърдите
        тя бе жена.
        Нататък беше лято.

Comment

Прокурор ще преслуша личен лекар заради злоупотреба с пациенти
          03.05.2006 12:18

Прокурор ще преслуша личен лекар заради злоупотреба с пациенти
          Прокуратурата ще се занимае с произвола на д-р Гюзелев спрямо личните данни на нищо неподозиращи пациенти. Снимка: Корбис

Директорът на Регионалната здравносигурителна каса /РЗОК/ в Пловдив д-р Александър Димитров дава на прокуратурата личния лекар от Сопот д-р Володя Гюзелев. Това обяви на пресконференция днес директорът на РЗОК.

Причината е неправомерно изземане на пациенти от страна на д-р Володя Гюзелев от други негови колеги, нередности в документацията му и съмнения за фалшифициране на подписи на пациенти.

По този случай бе извършена проверка след сигнал на пациент до Националната здравно-осигурителна каса /НЗОК/, че без негово съгласие е вписан в груповата практика на разследвания
          по-късно лекар.

Оплакване до Здравната каса по-късно е внесено и от лекарите от ощетената практика. При извършената проверка служителите на Здравната каса са установили, че десетки пациенти са прехвърлени в груповата практика на д-р Володя Гюзелев без да знаят.

Според д-р Александър Димитров това най-често става, след като нарушителят се добере по някакъв начин до единните граждански номера на гражданите. След това ги вписва като свои
          пациенти.

Глобата на провинилия се лекар е 720 лева, тъй като това не е първото му нарушение.

инфо- днесбг

Имам си цветенце за поливане.Щтрак.
          "Най-добрата част от живота на човека са неговите малки, незапомнени постъпки, извършени с доброта и любов"

Comment

А как мога да разбера дали имам "личен лекар",след като за 5 години съм се връщал само един път за 3 седмици и никого преди това не съм попълвал за доктор каквито и да било документи.От къде и как да намеря името на мушморока,ако има такъв разбира се?

Comment

Електронната страница на НЗК е тука
              И тука също още информация.
              Last edited by stertje; 03-05-06, H:i.

Имам си цветенце за поливане.Щтрак.
              "Най-добрата част от живота на човека са неговите малки, незапомнени постъпки, извършени с доброта и любов"

Comment

Имам една позната, която са я накиснали, че има личен лекар, и сега дължи на касата пари за 2 или 3 години (вече не помня). Самата тя живее в Австрия от поне 8 г и си ходи от дъжд на вятър по родните земи.
                Ей тая измама как става, не знам, но така има доста ужилени "чужденци", да не споменавам, че това е двойна преебавка (и на пациента и на касата), щото си гълтат парички за "мъртви души"
                Само се питам докога ще правят закони, дето са врата в полето...
                Най-същественото е невидимо за очите

Comment

Първом, да поздравя г-н Чобанов и да пожелая успех, че сега се започва.
                  Аз лично не съм засегнат от тази върховна за държавната администрация простащина. Ако собствената ни държава се обръща срещу поданиците си зад граница, то как някой замесен в управлението на същата може да има своеволието за заяви, че страната ни е готова да приеме обратно чадата си. Още повече, висши държавни служители бяха осведомявани подробно относно развитието на акцията на "Бъдеще", както и предупредени за евентуалните мерки, които ЩЕ СЕ предприемат. За мен специално е страшно обидно това безразличие на "управляващите", които противно на всяка логика "режат клона, на който седят". В крайна сметка, стотици милиони биват превеждани всяка година, подпомагайки най-ниското скъпало на социалната пирамида, от които също са зависими малкият и среден бизнес и много голяма част от държавните предприятия (в т.ч. тези с държавно участие). Естествено, в този случай, наказателна отговорност, евентуално, би трябвало да бъде потърсена от мед.работници възползвали се от този метод за лесни пари, но трябва ли... Ние сами казваме че "не е луд този който яде баницата, но този който я дава". А историята учи! "Поправката Адемов" само ние можем да я поправим. Защото държавниците са днес тук, а утре се сменяват. Ние оставаме с конституционното си право на глас. Да, обаче това право на глас го имаме само по изборно време. Ето ви малко информация за това "къде сме ние". Във Великобритания към 31 Дек 2005 година е имало точно 3,550 заявления за постоянно пребиваване, чакащи решение, което е 1/2 крачка от британско гражданство. За цялата 2005 година са одобрени 69% от разгледаните заявления, 5% не са одобрени (на това ниво-бел.употребител). Та да се върна на темата и да задам следният логичен въпрос: Трябва ли нашите управници да се сблъскат с заявления за отказване от българско гражданство, за да се усетят, че има нещо, което трябва да се промени в нашата държава? Моля, не ми отговаряйте!!!
                  It is difficult to get a man to understand something
                  when his salary depends upon his not understanding it

For everything there is a season, and a time for every matter under heaven

Comment

Working...
                  X