Анонс

Collapse
No announcement yet.

Арестуват българи в Швеция за трафик на хора

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Арестуват българи в Швеция за трафик на хора

Двама българи са обвинени в трафик на хора, след като са примамили свои сънародници в Швеция с фалшиви обещания за работа и удобни жилища.

Вестник „Свенска дагбладет” информира, че двамата организатори на схемата са обещали на трима мъже в България добре платена работа като берачи на плодове, посочва агенция Фокус.

Мъжете е трябвало да получават по 5 евро за набрана щайга.

След пристигането си в Швеция българите са разбрали, че са били измамени. Те са били принуждавани да живеят в палатки в гората и не са получавали никакво заплащане за работата си.

Документите на работниците са били отнети, за да не могат да се приберат в България.

Единият от мъжете е успял да избяга, но след това е бил хванат и наказан от организаторите на престъпната схема.

http://kafene.net/news.html?fb_990998_anch=20048590

Относно: Арестуват българи в Швеция за трафик на хора

Берачи на плодове в Швеция .....и какво ще берат там...?
    Що не са им сложили снимките да ги видим тия "българи " дали са българи всъщност или са с български паспорти.

Comment

Първоначално написано от arfa Виж мнението
      Берачи на плодове в Швеция .....и какво ще берат там...?
      Що не са им сложили снимките да ги видим тия "българи " дали са българи всъщност или са с български паспорти.
      И на мен това ми се видя много нелогично - и се зачудих - абе ако на мен ми предложат да бера плодове в Швеция, дали няма да се замисля, какви точно плодове ще бера и къде е Швеция, ама после си викам - може нещо за оранжерии да са им разправяли...

Comment

Май нещо като горски плодове са ги карали да берат !
        И така нататъка!!

Comment

За: Относно: Арестуват българи в Швеция за трафик на хора

Ами за балъци взеха хората. swecia е заплатена държава тиха стига да работиш 1 мецец ... и си осигорен. имаш пълни права,,, но ето 4е ас още не работя, на мирамсе в gotenbork.. и тарся за приатели там или на близо.

Мод. Моля, пишете на кирилица.
          Last edited by Bghelpmoderator; 09-10-12, H:i. Причина: кирилизиране

Comment

Working...
          X