Анонс

Collapse
No announcement yet.

Свирепа буря иде от Северно море

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Свирепа буря иде от Северно море

Великобритания и Холандия са в реална опасност от огромни наводнения заради силна буря в Северно море, предупредиха метеоролози, цитирани от ВВС.

Предупреждения за наводнения са издадени за цялото холандско крайбрежие, както и за източните и северните брегове на Великобритания.

В Норвегия бяха затворени няколко петролни платформи, а стихията се очаква да премине и през Германия и Дания.

Според холандското транспортно министерство, за пръв път от 1976 година насам има предупреждение за наводнения по цялото крайбрежие на Северно море.

Морският транспорт в Ротердам е силно затруднен, тъй като властите пуснаха огромната бариера Маеслант, която пази входа към най-голямото пристанище в Европа.

Във Великобритания бариерата в Темза също бе пусната, тъй като се очаква нивото на реката да се вдигне с 1.5 метра.

Властите на Острова предупредиха, че по крайбрежието на Норфолк и Кент се очакват огромни наводнения, а в Оркни и Шетландските острови в Шотландия се чакат ветрове със сила до 145 км/ч.

В Германия регионите около реките Елба и Елм също са в опасност от наводнения.

http://www.dnes.bg/article.php?id=43518
    Wild is the wind

Относно: Свирепа буря иде от Северно море

Да, това беше водещата новина сутринта по новините. Доколкото видях в Англия е по зле?

http://www.scheveningenlive.nl/beach1.html

http://www.knmi.nl/webcam/

П.П Преди малко четох, че тоя месец се очакват доста силни ветрове които могат да достигнат и до 200км/ч.

Имам си цветенце за поливане.Щтрак.
    "Най-добрата част от живота на човека са неговите малки, незапомнени постъпки, извършени с доброта и любов"

Comment

Мои колеги вече са изпаднали в истерия, заради тези прогнози. По новините съобщиха, че м/у 24 и 28 ноември бурята ще е най-силна. Дано да се разминеме с нещо по-леко!

Comment

A аз чух, че тази зима въобще за Европа ще е тежка С много студ и много сняг.

Ей, пазете се (и задръжте квото можете )

Comment

Първоначално написано от C-me
          Мои колеги вече са изпаднали в истерия, заради тези прогнози. По новините съобщиха, че м/у 24 и 28 ноември бурята ще е най-силна. Дано да се разминеме с нещо по-леко!

Ами вие ''холандците'' идвайте при нас ''испанците'', няма да ви оставим на пътя.Една бърза мобилизация и сте тук. Я колко сме, Василена, Валес, Пантократор, Тореро аз...охооо има и още.А и нашето море е по ''гостоприемно'' от вашето.Тръгвайте докато не се е развилняла бурята
          Да му мислят холандците
          ......все са останали няколко
          верни приятели,
          да ни загърнат със искреност -
          мен и душата ми.

М. ПЕТКОВА

Comment

Ей тва е - приятел в нужда се познава.

Имам си цветенце за поливане.Щтрак.
            "Най-добрата част от живота на човека са неговите малки, незапомнени постъпки, извършени с доброта и любов"

Comment

Първоначално написано от yona
              Ами вие ''холандците'' идвайте при нас ''испанците'', няма да ви оставим на пътя.Една бърза мобилизация и сте тук. Я колко сме, Василена, Валес, Пантократор, Тореро аз...охооо има и още.А и нашето море е по ''гостоприемно'' от вашето.Тръгвайте докато не се е развилняла бурята
              Да му мислят холандците
              може ли и други, или само ако има буря?

Comment

Първоначално написано от Kremena
                може ли и други, или само ако има буря?

Може, може как да не можеДобре дошли,чуден купон се очертава. Къде е Валесда каже дали ще се съберем в ресторанта
                ......все са останали няколко
                верни приятели,
                да ни загърнат със искреност -
                мен и душата ми.

М. ПЕТКОВА

Comment

хайде........нека да е лято..........всички на топло в Испания!
                  Само часовете, в които умът е погълнат от красота, са времето, в което сме истински живи!

Comment

Re: Свирепа буря иде от Северно море

Ама тук купон се завихрил гледам, аз буря очаквах да се вихри, пък то.
                    Wild is the wind

Comment

Относно: Re: Свирепа буря иде от Северно море

Първоначално написано от Charlotte
                      Ама тук купон се завихрил гледам, аз буря очаквах да се вихри, пък то.
                      Ми на вън буря у форума купон.
                      И каква е поуката от приказката, деца?
                      Не говорете с непознати!
                      Ето, Вълкът още щеше да си е жив и здрав, ако не беше се заговорил в гората с непознатата с червената шапчица.

Comment

Working...
                      X