Анонс

Collapse
No announcement yet.

Пътуване с Wizz-air

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Пътуване с Wizz-air

Моля,ако някой е летял с Wizz-air, да сподели впечатления от пътуването.
    Смятаме да пътуваме в средата на януари от Валенсия до София и ми се ще да имам малко повече информация,но не само от сайта им.
    Видях,че билетите им са много евтини-около 70 евро (двупосочен).
    Last edited by msabeva; 10-12-08, H:i.

Относно: Пътуване с Wizz-air

Първоначално написано от msabeva Виж мнението
    Смятаме да пътуваме в средата на януари от Валенсия до София и ми се ще да имам малко повече информация,но не само от сайта им.
    Да ти кажа и аз съм фен на евтините билети. Гледах страницата на Уизеър и много са примамливи офертите, само че не знам някой да е летял с тях и да е останал доволен. Моята благоверна приятелка трябваше да лети от Лондон за Краков с тях, но им отложиха полета, след като бяха минали чекин, както обикновено нямаше никаква информация дълго време и те се отказаха да летят! След това кацаха на някакво старо военно летище в Краков, което е на 50 км от града посред нощите и така и не се навиха повече да летят с тази авикомпания. Определено лети с някаква Джез еър или нещо такова беше, трябва да я питам и да ти дам сайта да погледнеш. Има много полети до БГ и са сравнително на същата цена. Поздрави! САШКО
    По-глупаво, по-тъпо, по-нещастно, по-нечистоплътно и по-мръсно племе от кучеядците няма в цялата галактика!

Comment

Летяла съм няколко пъти с WizzAir (Дортмунд-София и обратно) и освен закъснения на полетите (от 30мин. до 2 часа), друго нищо лошо не мога да кажа за тях. Другата седмица ще летя от София до Варна с тях. Ако нямате точна уговорка, може спокойно да си вземете билет.

Comment

Аз препоръчвам Sky Europe ! Само с тях летя и до сега не съм имала проблеми . Доста често плащам около 30 евра за двете посоки - общо , понякога 50 - 60 кинта , но условието е да си купиш билета един месец преди полета .

Comment

Първоначално написано от Женя - Барабеня Виж мнението
          Аз препоръчвам Sky Europe ! Само с тях летя и до сега не съм имала проблеми . Доста често плащам около 30 евра за двете посоки - общо , понякога 50 - 60 кинта , но условието е да си купиш билета един месец преди полета .
          За Sky Europe няма полети от Испания до България,поне така ми показва на картата,жалко...

Comment

Първоначално написано от a-ya Виж мнението
            Летяла съм няколко пъти с WizzAir (Дортмунд-София и обратно) и освен закъснения на полетите (от 30мин. до 2 часа), друго нищо лошо не мога да кажа за тях. Другата седмица ще летя от София до Варна с тях. Ако нямате точна уговорка, може спокойно да си вземете билет.
            А проблеми с пристигането на багажа?
            Защото с АЛ-Италия това си е голям проблем,имам приятелка,която всеки път,когато е пътувала с тях й загубват багажа...
            Аз досега съм пътувала само с България еър и нямам впечатления от други компании...

Comment

Абе, хубаво препоръчвате, ама от Испания за България директно летят само WizzAir, easyJet и България ер.

Comment

А проблеми с пристигането на багажа?
                Защото с АЛ-Италия това си е голям проблем,имам приятелка,която всеки път,когато е пътувала с тях й загубват багажа...
                Аз досега съм пътувала само с България еър и нямам впечатления от други компании...
                Обикновено не чекирам багаж.. Пътувам с 1-2 раници и лаптоп. С Уиз съм чекирала багаж само веднъж и аз лично нямах проблем. Не съм чувала и някой друг да се оплаква от загубен багаж, така че предполагам са точни в това отношение.

Comment

Пътувах с Wizz air София -Дортмунд,какво да кажа,не съм доволна.В цената на билета не беше включена такса багаж,че се наложи на летището да доплащаме 20 евро за да си чекираме багажа...Полета закъсня с 2ч и 40 мин,поради липса на самолет.Когато такъв кацна най-сетне без особени проверки сложиха му гориво и ни качиха на борда...абе като в градски автобус.На борда всичко си купуваш,даже и водата ако ожаднееш.Незнам как така тоалетната им е безлатнаНа борда е твърде некомфортно,особено ако си летял с Боинг 777Но пък за сметка на това е евтино....така че ако удобствата не са преоритет на това пътуване-става да се изтърпи два три часа.Това е през моя поглед.

Comment

Mариянче, летяла съм 4 пъти до сега с тях.
                    На принципа на селски автобус са , това не го казвам с лошо - просто информирам.Няма места - където седнеш там.
                    За един полет стават, обаче не бива да се разчита за връзка с друг самолет или влак след това, защото наистина закъсняват.От 4-те полета самоведнъж тръгнахме навреме.С него пък даже кацнахме и по рано.Откачена работа.
                    относно багажа - аз пролеми не съм имала - не се е губел.Относно плащането - да 6 евро е за багаж.Това за 20 - евро ме чуди по-горе, защото ние така не бяхме записали 1-ния багаж и жената от чек ина се обади на гишето на летището и си го платихме там - пак 6 евро.
                    Наистина всичко от менщто им се заплща, но да ти имам проблема след като си спестяваш около 200 че и пповече евро според всяка друга нениско тарифна компания.
                    Отлагат полети - имай го в предвид, защото така стават неудобни (меко казано) ако се разчита на тях уговорени пътувания.
                    Ами това е.Ако се сетя нещо ще допълня!!!
                    А !?

Comment

Първоначално написано от amiami Виж мнението
                      ...Относно плащането - да 6 евро е за багаж.Това за 20 - евро ме чуди по-горе, защото ние така не бяхме записали 1-ния багаж и жената от чек ина се обади на гишето на летището и си го платихме там - пак 6 евро
                      Значи предварително трябва да заявим с колко куфара ще пътуваме,така ли? А само чекираният багаж ли се заплаща или и ръчният?

Comment

Значи предварително трябва да заявим с колко куфара ще пътуваме,така ли? А само чекираният багаж ли се заплаща или и ръчният?
                        Когато си букваш билете да пита с колко куфара/сака ще пътуваш и след като отметнеш, ти казва колко струва. До Варна си спомням , че беше по 20 лв на куфар. Иначе ако не си с много голям сак с от тези сравнително малките си го вземай направо като ръче багаж.
                        Моля пишете на кирилица!
                        Правила на форума

Comment

Сузане ти е отговорила.Да за всяка чанта през чек ина-а се плаща 6 евро - предварително във формата за купуване на онлай билета е посочено като опция - ти пишеш колко бр багаж ще имаш и на това ти се определя цената - 3 кфара - 18 евро, примерно.
                          Ръчния багаж не се плаща, а аз бях с огромна раница като ръчен и при всички положения беше повече от 10 кг.В бг ми я претеглиха, в германия не.То и от германия насам беше по-тежката част всъщност, така че късмет извадих.
                          А !?

Comment

Ето ти тук още инфо за WizzAir

http://www.bghelp.net/forums/showthr...hlight=wizzair

http://www.bghelp.net/forums/showthr...hlight=wizzair

По принцип имай впредвид "скритите" разноски на евтините авиокомпании (багажи, такси), както и други неудобства. Например: часове на полета, излитане/кацане от/на по-отдалечени летища, както и ако има много коридори на летището, те са задължително някъъъъдееее на "края на света" (което си е неудобство, влачейки ръчният си багаж, според мен). А и, по мое мнение, не е без значение какво получаваш за парите които плащаш. Защото и малко пари, платени за "нищо", са всъщнот напразно платени.

Comment

http://www.skyeurope.com/ Sky Europ лети от Испания до Софияhttp://www.skyeurope.com/ полетите не са директни , повечето сменят във Виена , но какъв е проблема , даже и с по-голям престои

Comment

Working...
                              X