Анонс

Collapse
No announcement yet.

Пътуване с Wizz-air

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

Относно: Пътуване с Wizz-air

Първоначално написано от SASKO Виж мнението
    Проверих на страницата на уиз еър, но за съжаление часовете са хубави, но пък имат само два пъти седмично полет от София до Валенсия. Ега си! Май за по-напреко ще мина през Лондон. Ще ползвам Изиджет, те поне имат всеки ден полет Лондон - Валенсия и са в много удобни часове, пък и на цена са едни и същи с уизеър! Ама за сега още обмислям варианта колко време да ви "досаждам", та ще се почудя още малко! Поздрави на всички "испанци" от мен и... пазете Рьохата! Ида!
    Пантелей пътник! ... ама хубаво правиш

Comment

Първоначално написано от SASKO Виж мнението
      ... Поздрави на всички "испанци" от мен и... пазете Рьохата! Ида!
      Пазим я ние... пък и да не я пазим - има, няма да свърши. Ама ти не щеш да минеш през централна Испания.

Comment

За: Пътуване с Wizz-air

Един път съм пътувал от Букурещ до Париж и два пъти от Букурещ до Брюксел и обратно. Впечатленията ми са нормални като за нискобюджетен билет. Нямах случай с кацане в девета глуха. Единствено ми се е случвало единия път да закъснее полета с на връщане от Белгия с час.
        Като цяло бих препоръчал Уизер на приятелите си пък ако останат недоволни бих им платил парите за полета, защото съм ги подвел. Няма да изгубя много пари освен ако не са си резервирали полета в последния ден ;-)

Comment

От доста години ползвам wizzair, имам 40 и повече полета с тях, но вече съм твърдо решен, да ги зачеркна от списъка на евентуални превозвачи. За полседните 2-3 год, абсолютно всеки път, когато резервирам билет, обикновено с 3-4 месеца предварение, датите на полетите се сменят. Това стана като нещо нормално и просто си губи смисъла, че са малко по-евтини от другите и то не винаги! За втори пореден път ми горят други билети, Варна-София заради техните смени. Зимата стана същото с мой роднини, понякога се сменят и повече от един път един и същ полет. Иначе бгеър и те са чудо, имам билети Варна-София и уж може да се сменят датите, да ама на сайта им пише 50евро на човек, а като звъннеш, стават 65евро на човек! Няма лошо, но самите билети са обикновено между 60 и 100лв, а те искат за смяна 130лв, бетер от ниско тарифните станаха...Единствено има смисъл, ако се сменят международни полети явно..

Comment

За: Относно: Пътуване с Wizz-air

Първоначално написано от alekangg Виж мнението
            От доста години ползвам wizzair, но вече съм твърдо решен, да ги зачеркна от списъка на евентуални превозвачи. За полседните 2-3 год, абсолютно всеки път, когато резервирам билет, обикновено с 3-4 месеца предварение, датите на полетите се сменят. Това стана като нещо нормално и просто си губи смисъла, че са малко по-евтини от другите и то не винаги! За втори пореден път ми горят други билети, Варна-София заради техните смени. Зимата стана същото с мой роднини, понякога се сменят и повече от един път един и същ полет. Иначе бгеър и те са чудо, имам билети Варна-София и уж може да се сменят датите, да ама на сайта им пише 50евро на човек, а като звъннеш, стават 65евро на човек! Няма лошо, но самите билети са обикновено между 60 и 100лв, а те искат за смяна 130лв, бетер от ниско тарифните станаха...Единствено има смисъл, ако се сменят международни полети явно..
            На нас ни се случи същото с друга нискобюджетна компания - Ryanair - смениха полета, и то с 2 дена по-късно. Нямахме алтернатива и удължихме почивката си с 2 дена, за щастие, не беше голям проблем.

Comment

По принцип е възможно да се случи с всички нискобюджетни, но когато стане нещо редовно и ежедневно, става кофти. Да не говорим, какви цени са вече билетите им, няма нищо общо с това което бяха преди 3-4-5 години.

Comment

Re: Пътуване с Wizz-air

Вие пък двамата направо ме накарахте да се замисля дълбоко. Ама как така са ви сменили датата на пътуване? И това вие ли пожелахте? Трудно и е да го помисля дори. Аз имам много малък опит с нискобюджетни и не бих ги нарекла така, защото си струваха , колкото и нормални. Миналият май като ходихме на почивка в Сплит и за севте се метнахме. Обаче като си платихме спииди бординг, че мъж беше убеден, че щяло да бъде като на междуградски автобис в БГ през деведесетте- всеки се блъска без да знае краен резултат, за багаж и то стана колкото редовните хърватски линии. Напротив, беше си много готино даже. А самолетът нов и чистичък. Изкярихме малко за Рим, че букирахме три месеца по-рано, та това си бе единствения кяр. Един път и до Лондон отскочихме от Базел, но да бе не по-евтино с по 20 тина франка на човек, че тая линия е много натоварена. Масово хората си ходя да си пазаруват и да се позабавляват. Някъде упоменават ли, че имат право да сменят дати ей така? Обезщетиха ли ви?
                Абе, винаги съм завиждал чисто и много користно някой като се изфука колко евтин билет си взел. И все си мисля, че или са ме излъгали, или с яки връзки са го постигнали. То с връзки и аз съм летяла Базел-Париж за 10 американски долара само, когато цените бяха в долари на билети и дютити фриита,до преди осем години. Помня, че с влак втора класа другите от бандата се тътриха пет часа за по 40 и нещо евро на глава. Ама ми умряха връзките. Я си признайте, как се уреждате с евтини билети.

Comment

Ако искаш, ти връщат парите и до там, ако не, сменяш датите, може да са други по твой избор. Рекорда ми за евтиния е точно с wizz, преди години, бях взел Валенсия-Букурещ, за трима, с 2 куфара, отиване и връщане, за общо 110 евро. След това, когато летяха и easyjet, лесно се намираха за 50 до 90евро на човек двупосочен. В момента, единствено с Ryan наистина могат да се намерят евтини билети, но трябва да се гледа всеки ден и да се дебне и разбира се да се чекира он-лайн и да нямате куфар, иначе става страшно. Обаче те не летят реално до БГ. Явно има защо, така и не се разбра защо easyjet се отказаха, самолетите им бяха винаги на 90% пълни..Има си причини вероятно, както винаги в тъмна БГ. Края на юли, гледах в сайта на бгеър и Мадрид-София в края на август започваше от 500евро на човек!! Стана както преди 10-11 години, когато нямаше нито бгеър, нито easy, wizz и други от Испания до България, най-евтиното беше с поляците или чехите за по 400евро с младежко намаление, така се печели!

Comment

Относно: Re: Пътуване с Wizz-air

Първоначално написано от Pesty Виж мнението
                    ... Я си признайте, как се уреждате с евтини билети.
                    С много ранно купуване на билета, няколко месеца предварително. Но и това не работи за произволен момент. Например Мадрид-София за юли- август и няколко месеца предварително вероятно няма да е много евтин. Аз веднъж пътувах за 57 евро двупосочен с БГер, но беше за януари-февруари, когато не е натоварено.

Comment

За: Пътуване с Wizz-air

Ако става дума за единични случаи, то ние сме летели и с Бритиш Ейруейз за без пари - имаше едно такова нещо air miles, събираш такива въздушни мили, като си пазаруваш с картата. Ама някакви малки точки ми се видяха и хич не бях погледнала какво става. Обаче по едно време прочетох в сайта на Мартин Луис (той вече не е негов, де, продаде го), че тая програма я закривали и я поемала някаква компания avios или нещо подобно като звучене и че далаверата вече не била далавера, та да бързаме да си купим билети или намаления. Тя важеше само за БА, май. Та набръжки спретнахме един полет за двама натам и обратно, оказа се, че дори мога да взема билетите, без да доплащам нищо, донадих малко от Теско ваучери и стана хич без стотинка. Сега пак хабер нямам какво става с тая новата компания, те пращаха някакви имейли с дълги обяснения какво се променяло и какво оставало, ама не съм ги чела. Ще видим по-нататък.

иначе номерът е да се пътува извън времето за ученически ваканции, доколкото е възможно и да се буква доста предварително. Ryanair летят 2 пъти седмично до Пловдив, това е редовна линия, ползвала съм ги няколко пъти и никога не са ми правили мизерия, полетите са натъпкани до върха.

Пести, за смяната на датите - според имейла, опцията наистина беше или да ти върнат парите или да ти сменят датата. Според мен, не беше много категоричен и бях навита да ги натисна да останем. Имах чувството, че бяха пребукирали полета и пращаха имейли наред, който се съгласи, та смятах, че ако ги натисна, ще ни оставят същата дата, ама мъж рече -ай стига бе, ще се занимаваш с глупости - я да си удължим почивката още с два дена, какво толкова. Ставаше дума за полета на връщане, няма друга алтернативна компания да лети оттам до летището, което ни устройва най-много, та така. Не предлагаха обезщетение, но пък и ние не си направихме устата, та не знам.

От време на време излизат промоции за полети, например, за по 20 евро, но трябва да се гледа и май това е цената наистина без багаж. Казват, че за Уиз еър пускали билетите за всяка година напред около Коледа или НГ, ако тогава букнеш напред, било направо без пари, ама аз чак толкова напред планове не съм правила, а и не съм улучвала.

Comment

Здравейте, пътешестващи! Темата ме заинтригува, току-що се връщам от БГ, ходене по мъките с БГер! За толкова години, не можаха да измислят диретни полети от CH до Варна. Пътуващите натам ще ме разберат! Zürich-София, добре, но после задължително кесате 6-7 часа на летище София, за да вземете вътрешен полет за Варна. И обратното - излетях от Варна в 5.00, за да взема полета до Zürich в 12.00...

За тези от вас, които са пътували до Букурещ, как стигате после до БГ? Този вариант ми изглежда доста добър, живея във Варна, а тя е само на 250 км оттам...

Comment

Букурещ - Русе можеш да го минеш с такси, бус, влак, както си искаш. А можеш да потърсиш и инфо дали няма директен транспорт до Варна.

Comment

Относно: За: Пътуване с Wizz-air

Първоначално написано от Мила Виж мнението
                            Ако става дума за единични случаи, то ние сме летели и с Бритиш Ейруейз за без пари - имаше едно такова нещо air miles, събираш такива въздушни мили, като си пазаруваш с картата. Ама някакви малки точки ми се видяха и хич не бях погледнала какво става. Обаче по едно време прочетох в сайта на Мартин Луис (той вече не е негов, де, продаде го), че тая програма я закривали и я поемала някаква компания avios или нещо подобно като звучене и че далаверата вече не била далавера, та да бързаме да си купим билети или намаления. Тя важеше само за БА, май. Та набръжки спретнахме един полет за двама натам и обратно, оказа се, че дори мога да взема билетите, без да доплащам нищо, донадих малко от Теско ваучери и стана хич без стотинка. Сега пак хабер нямам какво става с тая новата компания, те пращаха някакви имейли с дълги обяснения какво се променяло и какво оставало, ама не съм ги чела. Ще видим по-нататък.
                            Това наистина трябва да е било единичен случай, защото тези билети обикновено не са напълно безплатни. Даже навремето, когато бяхме в UK и имахме miles, аз ги бях игнорирала, защото хем трябваха много miles (които не можехме да съберем), хем и доста пари.
                            За avios да ти кажа това-онова. Това не е нова компания, а просто miles вече се казват avios. Не се бях замисляла, но промяната явно се дължи на сливането на British Airways и Iberia. Защото и Иберия промени програмата си от точки на avios. Сега с давам сметка, че това вероятно е за уеднаквяване на програмите на двете компании. Тук се промениха числата, с които боравят, замениха точките с авиос 1:15 и мисля, че малко се промени начина по който се начисляват. Трябва да си видиш каква е промяната спрямо старата програма на ВА.

Comment

Първоначално написано от lid06 Виж мнението
                              Букурещ - Русе можеш да го минеш с такси, бус, влак, както си искаш. А можеш да потърсиш и инфо дали няма директен транспорт до Варна.
                              Благодаря ти, Lid06 за съвета, наистина ще пробвам през декември...

Comment

За: Относно: За: Пътуване с Wizz-air

Първоначално написано от Vassilena Виж мнението
                                Това наистина трябва да е било единичен случай, защото тези билети обикновено не са напълно безплатни. Даже навремето, когато бяхме в UK и имахме miles, аз ги бях игнорирала, защото хем трябваха много miles (които не можехме да съберем), хем и доста пари.
                                За avios да ти кажа това-онова. Това не е нова компания, а просто miles вече се казват avios. Не се бях замисляла, но промяната явно се дължи на сливането на British Airways и Iberia. Защото и Иберия промени програмата си от точки на avios. Сега с давам сметка, че това вероятно е за уеднаквяване на програмите на двете компании. Тук се промениха числата, с които боравят, замениха точките с авиос 1:15 и мисля, че малко се промени начина по който се начисляват. Трябва да си видиш каква е промяната спрямо старата програма на ВА.
                                Ще погледна, благодаря. Аз наистина не се бях интересувала, просто бях събрала достатъчно точки, за да може да се купи цял полет.

Comment

Working...
                                X