Анонс

Collapse
No announcement yet.

Информационни и booking сайтове при плануване на почивка

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

За: Относно: Информационни и booking сайтове при плануване на почивка

И аз използвам booking.com, относно самолетните билети съм забелязала, че някак винаги ми излизат по- скъпи отколкото ако отида да ги купя през агенция, разбира се трябва да сте сигурни в агенцията, но може да тествате и сами ще се убедите

Comment

За: Информационни и booking сайтове при плануване на почивка

Здравейте! Аз ползвам от известно време един български сайт за хотели и самолетни билети - www.Rezervacia.info и съм много доволна. Сравняват цените на всички хотели и авиокомпании на пазара и така не ми трябва да ползвам услугите на туристически ангенции и тн. Просто си избирам офертите, които ми харесват и ги комбинирам. Последния път спестих за около седмица в Гърция 100лв. за хотел и 60лв. от самолетния билет...

Comment

Мойте любими сайтове за почивка в България са www.hoteli-bg.org и www.rezervaciq.com. Самоче минуса е, че няма директно запазване на хотел, или вила. Трябва да се звани на самият обект. За сега не ми се е налагало да запазвам извън Бг хотели и нямам опит, но дано скоро това да се поправи
        Избери почивка в hoteli-bg.org, promo-hoteli.com или rezervaciq.com

Comment

Още няколко сайтчета, само че насочени по дестинации. Хотели в Цигов Чарк cigov-chark.com, хотели във Велинград velingrad-hotels.com и в Рибарица ribarica-hoteli.com.
          Избери почивка в hoteli-bg.org, promo-hoteli.com или rezervaciq.com

Comment

Относно: Re: Относно: Информационни и booking сайтове при плануване на почивка

Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
            За резервация на хотели ползвам само www.booking.com, а за пакети, както и оферти в последния момент www.lastminute.com
            Lastminute също така предлагат Топ секрет хотел или пакети на много ниска цена, като не се казва името на хотела, а само местоположението и звездите. След резервация ви пращат имейл с името на хотела. Аз съм резервирала много пъти така. Обикновено се изхитрям като копирам описанието на хотела в гугъл и всъщност предварително разбирам за кой хотел става въпрос и плащам много ниска цена. Другите агенции нямат подобна опция.
            Също съветвам когато правите резервация за хотел да погледнете цените и условията на самия сайт на хотела, тъй като практика на много хотели е цената чрез агенцията да не включва закуска, а при резервация директно с хотела или през техния сайт да има безплатна закуска. Не винаги, разбира се.
            И последно още един много шик сайт с романтични оферти и луксозни бутикови хотели. http://www.mrandmrssmith.com/?gclid=...FdQPfAodAXQTvQ
            Преди два дни резервирах по описания от теб начин със скритите топ секрет хотели. Лошото е, че не успях да разбера кой е предварително, въпреки, че четох, но много малко информация имаше. Накрая се оказа, че е един в който сме ходили. От една страна ми се искаше да е нещо ново, но пък за тая цена дори преди 3-4 год нямаше как да се отиде, камо ли сега.
            Много често има огромни разлики в зависимост от коя държава отваряш дадена страница, включително сайтове на самите вериги хотели. Правихме опити, аз влизам на сайта на дадена верига от Испания и в същото време друг човек от България или Англия, всичките сме влезли през един и същ сайт, на един и същ език и сме писали едно и също, но цените са различни. Онзи ден резервирах с разлика от 250евро за 1 седмица по този начин. Същото ми се е случвало и за самолетни билети.

Comment

За: Относно: Информационни и booking сайтове при плануване на почивка

Аз също ползвам основно тези 2 сайта: http://www.tripadvisor.com/ и http://www.holidaycheck.com/, като след това проверявам рейтингите на хотелите също в http://www.booking.com/. Така мисля, че човек може да придобие добра представа за реалното качество на продукта
              Обчам да пътувам и да се скатавам от работа. Дето се вика:
              A bus station is where the bus stops, a train station is where the train stops. I work on a workstation

Comment

Относно: Информационни и booking сайтове при плануване на почивка

За пореден път се убедих, какви номера въртят сайтовете, веригите хотели, та до самолетните компании. В зависимост от IP адреса, при влизане в един и същ сайт и резервиране на един и същ хотел за едни и същи дати, цените могат да бъдат различни, като разликата понякога стига 70-80%. В повечето случаи е по-малка, същото се наблюдава и при самолетните билети. Интересното е, че не винаги от една и съща държава е по-евтино, въртят ги нещата, но понеже от 2-3 години го знам, вече си правя проверки и ефекта е голям!
                Ето нагледно разликата, при резервиране на хотел от веригата RIU, вижте разликите за тропикана и плая парк!
                Click image for larger version

Name:	IMG_3111.jpg
Views:	1
Size:	12,3 КБ
ID:	389140Click image for larger version

Name:	IMG_3109.JPG
Views:	1
Size:	78,5 КБ
ID:	389141
                Миналата година, беше пак така, от 125евро на нощ за трима, в последният момент, разбрах, че мога да платя 85евро за трима. Тази година е почти двойна разликата в хотела, който ме интересуваше!
                При самолетните билети разликата е малка 10-на евро на полет, но ако сте трима пак си струва да се погледне поне.

Comment

Аз препоръчвам www.travelmix.bg . Може да се пускат всякакви запитвания за пътувания до над 50 туристически агенции, които отговорарят в рамките на няколко часа.

Comment

Всички въртят номера от сайтове до агенции, това е реалност в бг но пък се свиква и с времето отсяваш тези които го правят

Comment

Re: За: Информационни и booking сайтове при плануване на почивка

Ей, голяма разлика в цените за тая Майорка! Не сме ходили там. Няколко пъти ходим на Сардиния в последно време. Направи ми впечатление, че е по-евтино да купиш директно от хотела, а не през booking.com. Но е хубаво да знаеш добър италиански. Е, на Порто Черво нямат проблем с английския, ама ние ходим на малко по-евтинки и по-дивички места.

Comment

Working...
                      X