Анонс

Collapse
No announcement yet.

Почивки на Канарските острови - лични впечатления

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Почивки на Канарските острови - лични впечатления

Първоначално написано от iliyan65 Виж мнението
    На канарските ли беше?
    Да, фантастично място... ще пусна снимки и видео, като се посъвзема - от шока от връщането към минусовите температури и задачите, които ме затрупаха до над темето отново

П.П. Преместих мненията от 1 до 7 в отделна тема тук, за да може в нея да се споделят впечатления и да се задават въпроси, ако възникнат.
    Last edited by Мила; 30-01-12, H:i.

Относно: За: Относно: За: Относно: За: Относно: За: Относно: Оff topic

Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Да, фантастично място... ще пусна снимки и видео, като се посъвзема - от шока от връщането към минусовите температури и задачите, които ме затрупаха до над темето отново
    Мила, ще чакам и аз с нетърпение,да разкажеш и покажеш.Ще ми бъде полезно, ще ходя до там преди юни, но имам право на избор за конкретна локация, която още не съм конкретизирала. Може да ме олесниш .....защото не знам какво да избера, еднакво са ми непознати
    Мненията са като задниците. Всички ги имаме, но не на всички е уместно да ги показваме.

Хайде някой да не с опитва да ми дава наклон на това, което нямам, показвайки само, че избива комплекси, защото това, което той има си стои все наклонено надолу!

Никой не може да убеди другия да се промени. Всеки от нас пази в себе си вратата към промяната и тя може да бъде отключена само от вътре.

Comment

Относно: За: Относно: За: Относно: За: Относно: За: Относно: Оff topic

Първоначално написано от Лейн Виж мнението
      Мила, ще чакам и аз с нетърпение,да разкажеш и покажеш.Ще ми бъде полезно, ще ходя до там преди юни, но имам право на избор за конкретна локация, която още не съм конкретизирала. Може да ме олесниш .....защото не знам какво да избера, еднакво са ми непознати
      Аз препоръчвам Fuerteventura- Coralejo. Ама нека и Мила каже.

Comment

За: Относно: За: Относно: За: Относно: За: Относно: За: Относно: Оff topic

Аз съм била само на Тенерифе, та мога да кажа и покажа за там, други нека да разкажат за други острови - ще стане интересно. аз си го и мислех, да разкажем на български, за да улесним тези, които ще почиват. На мен много ми хареса, но почти всичко видях на Тенерифе, вероятно, ако ходя пак на Канарите, ще искам да е на друг остров и ще ми е интересно да науча повече и за другите.

Ще го отделя по-късно като отделна тема.

Лейн, до кога трябва да вземеш решението, да знам как да се разполагаме във времето?

Comment

Относно: За: Относно: За: Относно: За: Относно: За: Относно: За: Относно: Оff topic

Аз съм била само на Тенерифе, та мога да кажа и покажа за там, други нека да разкажат за други острови - ще стане интересно. аз си го и мислех, да разкажем на български, за да улесним тези, които ще почиват. На мен много ми хареса, но почти всичко видях на Тенерифе, вероятно, ако ходя пак на Канарите, ще искам да е на друг остров и ще ми е интересно да науча повече и за другите.

Ще го отделя по-късно като отделна тема.

Лейн, до кога трябва да вземеш решението, да знам как да се разполагаме във времето?
          имам време цял февруари да мисля мерси
          Мненията са като задниците. Всички ги имаме, но не на всички е уместно да ги показваме.

Хайде някой да не с опитва да ми дава наклон на това, което нямам, показвайки само, че избива комплекси, защото това, което той има си стои все наклонено надолу!

Никой не може да убеди другия да се промени. Всеки от нас пази в себе си вратата към промяната и тя може да бъде отключена само от вътре.

Comment

Относно: За: Относно: За: Относно: За: "Къде се загуби ...."

Правилно решение (за неказването). Много уважавам позицията (за ... всичко или добро, или нищо ). Не съм си събрала мислите още и не съм си сортирала снимките и видеотата, та ще разказвам по-нататък за Тенерифе. Плажовете са различни - има с по-светъл пясък, казват, че е донесен от другаде. Пак е по-тъмничък от нашия в България, а и в Кралството, но е с по-нормален цвят. Има и съвсем черен, прилича на въглищен прах. Като походиш из пясъка, и краката ти изглеждат малко като кални - докато изсъхнат де. и е много, ама много ситен - като прах. Много е приятно да се ходи по него, особено сега, през зимата- не се нагрява много, та не е горещ - и е много приятно.
            Аз във фуертевентура не видях такъв . Или черни камъни, или като нашия си, дет сме свикнали.

Comment

За: Относно: За: Относно: За: Относно: За: "Къде се загуби ...."

Първоначално написано от iliyan65 Виж мнението
              Аз във фуертевентура не видях такъв . Или черни камъни, или като нашия си, дет сме свикнали.
              Този черният, сега си спомням, беше в едно малко селище, Канделария, където ходихме да видим Черната Мадона и др. забележителности и над него - в ГуИмар - пирамидите. Иначе на големите плажове си беше светличък, но не чак като нашия. На единия плаж си се виждаше една по-тъмна линия дори. Още, беше интересно - на голфово игрище, дупките, дето тук са със светъл пясък, там - с черен. Аз дори помислих, че са асфалтирани отначало - много глупаво, ама цветът - същият, като на асфалт - но всъщност това беше пясък.

Comment

Re: За: Относно: За: Относно: За: Относно: За: "Къде се загуби ...."

Айде, Мила, пускай снимки! Сигурно съм единствената патка от форума, която не е ходила в Испания, обаче се уредих- на 20 Февруари отивам на екскурзия за 4 дни до БарЦИлона, както й вика Ицето, та разказвайте и показвайте и за там. За Рим миналата седмица няма какво да ви разказвам- всички сте ходили. След 13 години ми се видя по друг начин, но каманаците са си още там. И ония идиоти, облечени като римски войници пред колизеума, са вдигнали яко мизата- мамка им. Като казахме, че сме от БГ ни оръсиха 10 евро за снимка. Един ирландец в хотела ни се фукаше, че минал с 3 евро. А преди 15 години не ми взеха нищо- ми бях много хубавка. Обаче, ако искате ще ви покажа новата си чанта от Рим- умирам да се изфукам. Сега отивам да приуча немския, че съм на урок после, но пак ще дойда да спамя. Чао, симпатяги.

Comment

За: Re: За: Относно: За: Относно: За: Относно: За: "Къде се загуби ...."

Първоначално написано от Pesty Виж мнението
                  Айде, Мила, пускай снимки! Сигурно съм единствената патка от форума, която не е ходила в Испания, обаче се уредих- на 20 Февруари отивам на екскурзия за 4 дни до БарЦИлона, както й вика Ицето, та разказвайте и показвайте и за там. За Рим миналата седмица няма какво да ви разказвам- всички сте ходили. След 13 години ми се видя по друг начин, но каманаците са си още там. И ония идиоти, облечени като римски войници пред колизеума, са вдигнали яко мизата- мамка им. Като казахме, че сме от БГ ни оръсиха 10 евро за снимка. Един ирландец в хотела ни се фукаше, че минал с 3 евро. А преди 15 години не ми взеха нищо- ми бях много хубавка. Обаче, ако искате ще ви покажа новата си чанта от Рим- умирам да се изфукам. Сега отивам да приуча немския, че съм на урок после, но пак ще дойда да спамя. Чао, симпатяги.
                  Е що на българи взимат повече? Това пък ме уби. Като ходихме в Турция, аз все виках на мъж ми - няма да отговаряш, като питат откъде сме - отговарям аз - от България, че в Турция цените ми се видяха силно географско-произходно зависими Обаче мъж ми ме смая с уменията си да се пазари - хем не го е правил преди, ама май отвътре му иде.

Що да не кажеш за Рим. То си е интересно. "Рим преди 13 години." "Рим след..." - след каквото там ти се пада. Аз пък, да си призная, срам не срам, не съм ходила точно в Рим, та ми е интересно. Иначе, Венеции-Флоренции и др. - да, но до Рим не съм стигала, така се случи... Засега де.
                  Като рече снимки - ква снимка-убиец на тенерифски полицай на едно двуколно возило съм направила - чак ми застанаха на поза двамката - единият на возилото, другият до него - ама търпение, да ги изровя, май няма да е днес, като гледам как се напъна програмата....
                  Давай чантата, сега, не ни мъчииии

Comment

Относно: Re: За: Относно: За: Относно: За: Относно: За: "Къде се загуби ...."

Първоначално написано от Pesty Виж мнението
                    Споко, аз съм по-голяма патка нито в Испания съм била (не ми е била никога цел), нито в Рим,успокоявам се с факта , че не съм решила не съм тръгнала, но да не измествам същността на въпроса, за такива като мен можеш да разкажеш за Рим, ако не ти е скучно, тъпо или те мързи!
                    до скоро
                    П.П. имам сантимент към Швайца и не е свързан нито с природата, нито с часовниците, нито с продукти от типа "Милка", а с една порода много готини кучета "Леля" ни Pesty куче има ли?
                    Last edited by Лейн; 30-01-12, H:i.

Comment

Относно: Почивки на Канарските острови - лични впечатления

Ние сме били на Гран Канария- на Плаия дел Инглес. Много хубав плажа. Дюните са невероятни- широки- има място за всички. Но като се напекаааат!!!!- оттам се тръгва чак след 17h- когато вече може да се ходи по пясъка (е, има скари за ходене).

Там непрекъснато духа вятър (всичко лети- шапки, плажни чадърчета, пясък...), но мисля, че това е навсякъде по островите. Този пясък е навсякъде- и в устата, и в ушите, и в леглото....(макар, че се къпем и търкаме).

Там останах завинаги вярна на сангриата и паелята. Някак си паелята на островите е по-различна от тази във вътрешността- може би подправките са други.

Гран Канария се слави като острова на младежкия туризъм- и вярно си беше- вечер пияни младежи се понасяха по бар-круизите. Но на мен не ми пречат- даже им се радвам. А са и дисциплинирани- в бара си се забавляват- после като дойде време- всички се подреждат и чинно си тръгват....

Там ходехме да вечеряме-беше близо до морето и имаше и морска панорама в един ресторант на шведска маса- може да се опитат всички местни специалитети.
                      Спомням си, че в столицата ходихме на музея на Христофор Колумб- той винаги е минавал оттам (може би за да скатае някое златце от кралицата, или просто така са духали ветровете)- много е интересно- препоръчвам ви го. Също и зоопарка- животните не са в клетки.
                      Имам спомени, че там имаше и цирк с йвотните от зоопарка (едни папагaли брояха и редяха всички седем Канарски острова). Като се снимахме (дежyрните снимки с животни) един папагал ми изяде копченцето на блузката- те ми бяха едни такива лъскави, синички. Добре, че не го глътна, да се задави, че да го плащаме, че кой знае колко ще искат за тези умни, говорещи, "артисти-папагали"....

В края на февруари има гей-събирания, ама не помня на кой точно остров бяха- с танци, карнавали....било много интересно.

Винаги ме спира да планирам почивката там е пътя- лети се повече от 6 часа (Хелсинки- някои Канарски остров)- на мен ми идва мноооого!!!!
                      Last edited by viivi; 31-01-12, H:i.

Comment

И аз не съм ходила на двете места, така че Лейла и Пести - чакам коментари)))))

Comment

За Канарските не е ли по-добре септември, октомври, че да е по- топла водата доколкото е възможно?
                          Аз за Тенерифа с набелязан Лоро парк исках миналата година, но изгодни оферти имаше все от Карлсруе за северната част и докато се начудих на друго място литнах, а всъщност исках южната част на Тенеифе и главно Плаия дел Инглес, че ми го хвалеха от няколко места, но немски отпускари, знае ли човек. Иначе от Испания фаворита за сега още ми е Барселона(ах там има един http://www.icebcn.com/ ...), иначе и Майорка си харесвам, главно природата ми допада, даже бих заживяла там на мига и хич няма да ми липсва Германия с реда и рапорт даден , рапорт приет.
                          А на Канарските декември, януари, февруари, не е ли към 20-23 и водата 19 и не ли това малко и как е дъждовната заплаха и заплахата от студена вълна?
                          А за Рим по-скоро съм останала с музейни впечатления и впечатления от архитектурни паметници и търчене нагоре- надалу по забележителности и разочарования от кухнята и цена-качество, но то явно като турист за седмица трудно може да уцелиш свястно.Иначе не съм правила голям пазар там на обувки и парцали, че все купувам купувам и шкафовете пълни, нямам време да износя всичко докато му мине модата.Иначе от Рим Барселона по ми е на сърце.
                          Last edited by tamvraia; 11-02-12, H:i.
                          „Тогава разбрах, че когато се изправиш пред свободата на морето, не е важно да имаш кораб, а място, където да отидеш, пристанище, мечта, заради която си струва да прекосиш простора."

Comment

Реално 7-те Канарските острови са съвсем различни, въпреки, че са едно семейство. Остава ми да посетя само Ла Палма и двата малки. Гран Канария е като Испания, няма голяма разлика в гледките. Тенерифе е най-интересния за мен от всяка гледна точка. Много интересен е Ланзароте, но е доста малък, Фуертевентура е само за плаж и няма почти нищо интересно, но пък плажовете са един път. Ла Палма, който ми липсва, е много горист и доста по-слабо населен с много по-малко туристи, за сметка на това самолетните билети са х2 и х3 спрямо другите. За всеки може да се пише много и реално според вкуса и интересите, може да се подбере идеалния остров. Ходил съм по различно време на годината, последно бях февруари и при слънчево време макар трудно, но ставаше за къпане. Водата беше към 17-18 градуса, колкото е в северна Испания август. Ще добавя един друг остров малко на север от тях, Мадейра, изключително място, не е толкова странен, като Ланзароте и Тенерифе, но е с много, много красива природа, гъсти гори с много вода.

Comment

П.П. Преместих мненията от 1 до 7 в отделна тема тук, за да може в нея да се споделят впечатления и да се задават въпроси, ако възникнат.

Мила, снимки някъде пуснала ли си, да не съм пропуснала, че пак идва време за букване на една бърза почивцица и Канарските са актуални по нашите ширини и гледам има поносими билети от Карлсруе. Плюс три почивни дена имаме в различни седмици през май (е 1-ви на др. място се оползотвори) плюс още през юни още 1 и се откриват възможности за кратко бягство. Плюс ако някой има инфо за пансион или нещо подобно, че ако се падне и в училищна ваканция, хотелите ще са пълни със семейства с деца от Немско, а аз избягвам такива щом искам почивка.
                              „Тогава разбрах, че когато се изправиш пред свободата на морето, не е важно да имаш кораб, а място, където да отидеш, пристанище, мечта, заради която си струва да прекосиш простора."

Comment

Working...
                              X