Анонс

Collapse
No announcement yet.

Барселона - какво си струва да се види - помагайте?

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Барселона - какво си струва да се види - помагайте?

Видя се май, че целия форум ще се печем на ингилишките дюни, дето Виииви ни препоръчва. Сега си пиша домашната за Барселона- какво да се види, та помагайте. Това замразеното барче, пуснато от ТАМВРАЯ , си го бива. Аз ще съм в един хотел с име U232, та ако може да ми предложите забележителности и по-прилични магазини наблизо, то, моля, давайте!

Re: Относно: Почивки на Канарските острови - лични впечатления

Първоначално написано от 71717 Виж мнението
    И аз не съм ходила на двете места, така че Лейла и Пести - чакам коментари)))))
    Душа, с две изречения само, че да не оспамя хубавата испанска тема- Рим ми се видя мръсен, някак си пооръфан и загубил WOW фактора. За сметка на това пък населението е научило английски на съвсем прилично ниво, трафика е доста провинциален- спокойно е като се шматкаш през деня и вечерта. Пълно е с азиатци, работещи вместо италианци- филипинците ги харесвам( чистички и работливи са), но като сравнявам с предишната ми визита от преди 13 години и малко се поопулих . Обаче пък какви хубавки и нескъпи нещица си накупихме... Препоръчвам веригата магазинчета LEI Roma- имат много магазини из града- аз влизах в два- онзи в Гетото и на виа Национале до хотела ни. С новата ми фръц-пръц чанта, вече се изфуках и пуснах снимки. Имам бюджет за още една, но ежедневна, та казвайте къде да я търся из Барселоната.

Comment

Относно: Почивки на Канарските острови - лични впечатления

И аз да не остана назад да се включа.Родителите ми ходят най често по Испания и островите и на почивка.Винаги до сега са много доволни-добра храна,чисто,има какво да се види и има слънце.На мен също ми харесва Испания.Barcelona си заслужава наистина,много ми хареса(по романтично от Париж ми се видя).Само внимавай с джебчиите.

Comment

Относно: Re: Относно: Почивки на Канарските острови - лични впечатления

Първоначално написано от Pesty Виж мнението
        Видя се май, че целия форум ще се печем на ингилишките дюни, дето Виииви ни препоръчва. Сега си пиша домашната за Барселона- какво да се види, та помагайте. Това замразеното барче, пуснато от ТАМВРАЯ , си го бива. Аз ще съм в един хотел с име U232, та ако може да ми предложите забележителности и по-прилични магазини наблизо, то, моля, давайте!
        По Ла Рамбла има магазини като Зара,H&М и т.н.Също имат shopping центрове.По принцип за хранене не отивай на Ла Рамбла а в страничните улички.Ние питахме в нашия хотел за евтини места и те ни посъветваха.За 15-16 евро ти поднасят предястие,главно,десерт,плюс бира/вино/безалкохолно.
        Ние видяхме Парк Гуел (хареса ни защото има интересни сгради),Саграда Фамилия естествено,стария град Ел Готик си заслужава също.А не пропускай имат голям маркет отворен до Събота-продава се всичко в изобилие-Ла Boqueria.
        Пристанището е добро за разходка -статуята на Колумб е издигната там.Казват най вискота е от всички известни на Колумб.
        Ходихме и на стадиона-Определено си заслужи парите.Разглеждаш съблекалните,където са коментаторите,купите,на терена през тунела и т.н.
        Времето беше меко,около 13 градуса (това беше сега в края на Януари).

Comment

За: Барселона - какво си струва да се види - помагайте?

Отделих въпроса за Барселона в отделна тема,за да се види от повече хора и да получи повече отговори.
          Аз не мога да съм много полезна, имам само един ден опит в Барселона, където се загубих в уличките около Ла Саграда Фамилия и изживях един от най-големите ми ужаси, тук съм го разказвала - с кола под наем, която беше паркирана с платен билет, който изтичаше, не знаем къде е, вече си представях как я отнасят с паяка бог знае къде...

Comment

Относно: Барселона - какво си струва да се види - помагайте?

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%...:Parcguell.jpg

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%...a-overview.jpg

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%..._gueell_1.jpeg

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%...r.y.Batllo.jpg

Сградите на Антонио Гауди. Това си ми е стара мечта - да отида в Барселона да ги видя.

Comment

На мен ми беше някога мечта да видя Barcelona. Преди няколко години бяхме там и мнооого ми хареса. Ние си взехме билет за туристическите автобуси за два дни (да не ви излъжа за цената, но беше около 25-26 евро). Возиш се и само си гледаш по картата къде да сле3еш и да разгледаш. Имаше две автобусни линии- синя и червена- и по двете има много забележителности. Та по картата се ориентирахме къде се засичат двете линии, за да се смени автобуса (билета важи и за двете линии). Хубаво е, че разглеждаш и после-хоп- на следващия автобус (билета важи)- до другата забележителност.... В първия понеделник на месеца много музей са безплатни (ние ходихме в историческия музей), но това ми е инфирмация отпреди 5-6 години- сега може да е друго.

Очарована съм от парка Гауди.....особено от една къщичка там- все едно е направена от джинджифилово тесто, дето ги правим по Коледа..... Ако разбера как се пускат снимки мога и да покажа няколко.

Ла Саграда Фамилия ми направи невероятно впечатление- всяка една фигура, свод, е изваяно до съvършенство. Разбира се тя не е завършена и може би няма да бъде завършена в моя живот...Там билета беше сравнително скъп (въртят ми се някакви 10-12 евро- ама дали не беше за двама), но с тези пари се мъчат да я завършат.

Музея на Бaрса си струва да се види (той е на стадиона). само проверете кога е отворен.

За Ла Рамбла казаха- там доста туристи са обирани
              Last edited by viivi; 12-02-12, H:i.

Comment

За Андора мога да поразкажа малко (ама пак по спомени отпреди 5-6 години). Тази град-държава се намира в котловина- отвсякъде заобиколена от хълмове. Ходихме с рейс и мнооого се чака, за да влезеш в неия. Там си е рай....безмитен. Спомням си, че беше голямо приключение да пуснем картичка (които се интересува- знае колко са ценни марките от Андора). Е пощата е на толкова потайно място, че ни трябваха няколко часа да я намерим.

Като безмитна зона си има ограничения за изнасяне от страната- дали не бяха стоки до 160 евро....Също и ограничение на износа на цигари и алкохол....(то финландците това ще запомнят). Но си струва да се види тази страна-съвсем различна е от Сан Марино, която е на скала.

Comment

За: Относно: Барселона - какво си струва да се види - помагайте?

Първоначално написано от viivi Виж мнението
                  Ако разбера как се пускат снимки мога и да покажа няколко.
                  Писах ти и на лични с линка.

Comment

Re: Относно: Барселона - какво си струва да се види - помагайте?

Какво ли си викате тя тая скръндза леля Пести не ще да си купи гайд и пита ли пита по форуми. Напротив! Купих си! И там пише точно това, което и вие. Абе, един познат ми препоръча емблематичен ресторант с име "Трите котки", а ТАМВРАЯ даде едно чудно прохладно местенце. Ей такива работи ме вълнуват.
                    Теми, миличка, в H&M, ZARA, MANGO и подобни трябва да ми платят яко, за да вляза. Виж, ако знаеш за нещо по-така, дето малко по-тънко може да се вземе, веднага да ми пишеш. Ако пък знаеш за чанти оригинал на Люи Витон на разпродажба- веднага ще те черпя. Света обърнах, още не съм намерила такива- виж, обувки техни на разпродажба прибарах на разпродажба в Буржумана в Дубай, ама за чанти ми се позасмяха само.

Comment

Мислех да пиша тук сериозно, ама май не съм дорасъл.

Comment

Първоначално написано от iliyan65 Виж мнението
                        Мислех да пиша тук сериозно, ама май не съм дорасъл.
                        Щооооо, не вярвам Пести да има нещо против сериозен отговор

По темата за Барселона вече има достатъчно инфо, аз само да добавя за Андора, че е пълно с менте алкохол и цигари без бандерол. Цигари - само по два стека на човек е позволено. Много често правят хайки на митницата.
                        ......все са останали няколко
                        верни приятели,
                        да ни загърнат със искреност -
                        мен и душата ми.

М. ПЕТКОВА

Comment

Ако пък знаеш за чанти оригинал на Люи Витон на разпродажба- веднага ще те черпя. Света обърнах, още не съм намерила такива- виж, обувки техни на разпродажба прибарах на разпродажба в Буржумана в Дубай, ама за чанти ми се позасмяха само.
                          Аз чанти на разпродажба не открих,ама виж на какво попаднах случайно

За най-ревностните почитатели на марката.........http://bulevard.bg/news/read/louis-v...ravyat-kondomi

Comment

Относно: Re: Относно: Барселона - какво си струва да се види - помагайте?

Какво ли си викате тя тая скръндза леля Пести не ще да си купи гайд и пита ли пита по форуми. Напротив! Купих си! И там пише точно това, което и вие. Абе, един познат ми препоръча емблематичен ресторант с име "Трите котки", а ТАМВРАЯ даде едно чудно прохладно местенце. Ей такива работи ме вълнуват.
                            Теми, миличка, в H&M, ZARA, MANGO и подобни трябва да ми платят яко, за да вляза. Виж, ако знаеш за нещо по-така, дето малко по-тънко може да се вземе, веднага да ми пишеш. Ако пък знаеш за чанти оригинал на Люи Витон на разпродажба- веднага ще те черпя. Света обърнах, още не съм намерила такива- виж, обувки техни на разпродажба прибарах на разпродажба в Буржумана в Дубай, ама за чанти ми се позасмяха само.
                            А не,винаги е добре да се пита.Аз обикновено чета мнения и подобни за ресторанти,места и т.н. в Tripadvisor например.Нещо по тънко не зная,съжалявам.Навсякъде скъпотия братче.Късмет с пазаруването.

Comment

Re: Барселона - какво си струва да се види - помагайте?

Та така... Върна се леля Пести от БарЦИлоната. То се оказа чуден град! Чисто, подредено и уредено. Тия си живеят добре като гърците. Няма лошо. Имат си там един Гауди и си го експлоатират както си искат, ама елегантно, с вкус и финес. Като сравнявам Барсата с Рим, ми то римляните живи да ги оплачеш. Мммдаааа... Италия е внесла повече пари в евросъюза и от ЮКей ( тя, нали, Магито Тачер им се бе разкрещяла, че си иска парите и те май им ги върнаха на островитяните). И как стават тия гимнастики- най-мързеливите си живеят най-уредено. Април ще отскоча и до Лисабон, та да ги видя и они как са.
                              За културни обекти, няма какво да ви пиша- видяли сте ги. И аз ги видях, ама отвън- много дълги опашки, а пък и да си платя, за да вляза като чакам като някой олигофрен по3 часа. Няма да стане! Намерих си други забавления. Открих чуден пазар! Най-красивият и добре зараден, който някога съм виждала! Не се смейте- ходих за шунка! Ама не каква да е, а от 2 годишни черни иберийски прасета, хранени със жълъди само, сушена 4 години! Е, та няма само Рик Стайн да ми се лигави по бибиси-то как се топяла на езика и не знам какво си. Леля Пести се замете и омете бая парче за в къщи. За пари било просташко да се говори, но само да спомена, че бях на кяр голям- оказа се към 30-40% по-евтина от ЮКей, където се продава само от 4 'институции' от рода на Херъдс, Селфриджис и сие. Ако пък толкова искате да знаете каква е цената, то питайте. Другото ми откритие бе 50% разпродажба в ARMAND BASI- много прилична стока и съвсем не се охарчих, а дори спестих. Най-голямото ми разочарование бе LOEWE! Да ми кажат те на мен, че нямали никога разпродажби! Е, удар щях да получа! Чичо Пестьо и той солидарен с мен им обара всички чанти и на куфарите им намерихме сумати малки дефектчета. Гадняри! В Дубай си ги пускат на разпродажба до 60% – е, не всички, ама трябва да се души често. Иначе магазина бе пълен с азиатки, че то стикера DUTY FREE е много примамлив, ама никой не видях да купува. Още не мога да го преживея, защото основно за всекидневна чанта отидох, ама исках да е поне на 30% намалена. Ако не е намалено, то си им ЛВ и Ермес. Язък, пропадна ми мисията.
                              Сега и за хотела да викажа. Някакъв си беззвезден, местна верига, но се оказа супер! В пъти по-добър от 4 звездната икона, където отседнах миналия месец в Рим и на половин цена, че и повече. Казва се хотел U232. Това е в супер центъра почти. Може и снимки да пусна. Обикновено не снимам хотелски стай, но това за мои близки го направих, че няма да ми повярват колко бе хубавко и модерно за не много пари. Закуската се плаща отделно, но си струваше. Такова ароматно кафе никъде не са ми давали по хотели!

Comment

Working...
                              X