Анонс

Collapse
No announcement yet.

Южна Англия

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Южна Англия

Здравейте, след месец и нещо ще посетя Кралството, в Лондон съм бил и няма да му обърнем внимание този път. Ще отседна при приятели до Portsmouth, та искам да питам, къде наоколо си струва да се отиде за по ден без преспиване. Гледам на около 150км са Bath y Bristol, струват ми се приятни градчета. Другия вариант е до Oxford. Някой да познава тези градове?

Re: Южна Англия

Първоначално написано от alekangg Виж мнението
    Здравейте, след месец и нещо ще посетя Кралството, в Лондон съм бил и няма да му обърнем внимание този път. Ще отседна при приятели до Portsmouth, та искам да питам, къде наоколо си струва да се отиде за по ден без преспиване. Гледам на около 150км са Bath y Bristol, струват ми се приятни градчета. Другия вариант е до Oxford. Някой да познава тези градове?
    Bath ми е любима дестинация. Изключително красиво место! Ако си гледал филма The Dutchess, то точно там отиват на бани и да пият гадната минерална вода- нея не я пробвай, отврат. Спокойно може да се обходи пеша, но си има и туристически автобус с гид, препоръчвам го.
    Когато времето е слънчево, сме влизали в градската градина да ядем сандвичи на тревата. Мнооого релаксиращо! Входът е само паунд на човек.
    Bristol е по-главен град. Знам, че обичаш английски стоки. Напазари си яко там!

Comment

Забравих и пак се върнах. Най-любимото ни место, а и на голяма част от посетителите, е The Pump Room при римските бани. Там може да пиете традиционен английски чай, сервиран от млади, симпатични и не много сръчни студенти. За мен си е цял обяд, ама ако сте по-ящни си поръчайте допълнителни подноси, че един го дават за два чая.

Comment

Относно: Южна Англия

аз съм била в Бристол и ми хареса. Курортен град.....

Comment

От тези места в Бристол не съм била. Забележителности не мога да ти препоръчам, но от Бат имам приятен спомен. И аз съм правила разходката с туристическия автобус. В Оксфорд бях в един студен, дъждовен ден, та не беше чак толкова приятно, но няма съмнение, че е място, което си заслужава да се посети. Друго място, което ви е близо е Брайтън. Това са все места, които човек знае от книги и филми и е интересно да ги види на живо.

Comment

Благодаря за насоките, не очаквах, толкова хора да познават тази част на Англия.

Comment

Ами че то там е най-готиното на Острова. Много желани места за заселване са това. Има и много чужденци с имоти там, но са мангизлии, а не от ония, дето никой не ще за съседи, ама от немай къде стиска зъби и не смее да се изрази по-рязко, че хич не е модно, ако ме разбираш... Много добре си се ориентирал. Двете места, за които питаш са на половин час едно от друго. Това са графства Ейвън и Глостъшъ. В това второто е готин Тюксбъри с абатството и магазина за килими на Дженингс, на час северно от Бристол е. Челтнъм си е класика за литфеста, конни надбягвания с препятствия, най-известните световно бординг скуулове, и мойта скромна къщурка на две пресечки от променадата. Весело изкарване и да пишеш как е минало.

Comment

В Англия съм в момента. Как става, но когато съм тук не вали!! Вече три дни и само слънце. Последно ще отидем до Оскфорд и Бъртън. Поздрави

Comment

За: Относно: Южна Англия

В Англия съм в момента. Как става, но когато съм тук не вали!! Вече три дни и само слънце. Последно ще отидем до Оскфорд и Бъртън. Поздрави
                  Радвай се - и аз съм била няколко пъти и времето е било чудесно, но е било и през лятото, де...

При нас в Шотландия не вали всеки ден сега, обаче е кучи стуууууд!

Comment

Свърши ми и тази разходка. Много сме доволни, обиколихме от Оксфорд надолу Портсмунт и до Брайтън. Минахме през всякакви селца и градчета. Напазарихме си и хубави неща!

Comment

За: Относно: Южна Англия

Свърши ми и тази разходка. Много сме доволни, обиколихме от Оксфорд надолу Портсмунт и до Брайтън. Минахме през всякакви селца и градчета. Напазарихме си и хубави неща!
                      Снимки направи ли? Сподели и ние да погледаме?

Comment

Ще сложа тия дни

Comment

Всичко хубаво, ама тая олигофрения с отделните кранове за вода, няма равна!

Comment

Не сложих снимки от предния път, то дойде време за ново ходене. За нова година бяхме пак, много ме хвана яд, че нямаше влакове от Портсмунт, заради бурите от предишните дни и не стигнах до Лондон, а с коли не ни се ходеше, представям си какво щеше да е, след като няма влакове.. Отидох до Уинчестър и Бат този път. Както винаги, много доволно! Разходки, хапване и пийване с добри приятели и така до следващия път.
                            Прикачени файлове

Comment

Working...
                            X