Анонс

Collapse
No announcement yet.

Документи на дете за пътуване със самолет

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Документи на дете за пътуване със самолет

Знае ли някои какви са необходимите документи за пътуване със самолет на дете,което ще бъде само?Осигуряват ли компаниите придружители и необходимо ли е пълномощно и ако е на кое име трябва да бъде?Благодаря предварително

Violetka´s site

Относно: Въпрос

Откъде и за къде? Какъв паспорт има детето?

Comment

Детето ще пътува от София за Лисабон и има задграничен български паспорт.

Violetka´s site

Comment

Преди беше задължително ако пътува само с единия родител да има и писмено разрешение от другия.
        Last edited by stertje; 24-01-07, H:i.

Имам си цветенце за поливане.Щтрак.
        "Най-добрата част от живота на човека са неговите малки, незапомнени постъпки, извършени с доброта и любов"

Comment

Попълва се тази декларация от ей тук.

За придружител трябва да се пита съответната компания. Колко е голямо детето?

Comment

Детето е на 3 год.Проблемът е че родителите са тук в Лисабон и то трябва да пътува само.Интересува ме на името на кого трябва да бъде издадено пълномощното ако то е с придружител на компанията?

Violetka´s site

Comment

Първоначално написано от vio
              Детето е на 3 год.Проблемът е че родителите са тук в Лисабон и то трябва да пътува само.Интересува ме на името на кого трябва да бъде издадено пълномощното ако то е с придружител на компанията?
              декларацията трябва да е на името на детето, т.е. с данните от неговия паспорт. Тя трябва да е направена от родителите в БГ-посолството в Лисабон. Детето не се придружава перманентно от някой, един и същ човек. В БГ се предава на придружител/земен персонал с който преминава всички формалности до самолета, там бива предадено на бордния персонал, които пък от своя страна го предават в Лисабон на местен земен персонал, който го извежда до родителите му, отново след всички формалности.

Comment

Онази декларация е точно за пътуване без придружител или когато придружителят е неизвестен предварително.

Comment

Благодаря на всички за информацията

Violetka´s site

Comment

За: Документи на дете за пътуване със самолет

До калкото знам различните авиокомпании имат различни условия за пътуване на деца без придружител, затова трябва да видите в сайта на авиокомпанията, която сте избрали. При всички положения детето трябва да има паспорт.
                    Обчам да пътувам и да се скатавам от работа. Дето се вика:
                    A bus station is where the bus stops, a train station is where the train stops. I work on a workstation

Comment

Относно: За: Документи на дете за пътуване със самолет

Първоначално написано от ivanagds Виж мнението
                      До калкото знам различните авиокомпании имат различни условия за пътуване на деца без придружител, затова трябва да видите в сайта на авиокомпанията, която сте избрали. При всички положения детето трябва да има паспорт.
                      Да, така е. Повечето нискобюджетни са по строги.. България Еър са едни от най либералните в това отношение според мен.
                      Бъди BRAVEHEART

Comment

За: Относно: За: Документи на дете за пътуване със самолет

Първоначално написано от lordm Виж мнението
                        Да, така е. Повечето нискобюджетни са по строги.. България Еър са едни от най либералните в това отношение според мен.
                        Така е.
                        Обчам да пътувам и да се скатавам от работа. Дето се вика:
                        A bus station is where the bus stops, a train station is where the train stops. I work on a workstation

Comment

Working...
                        X