Анонс

Collapse
No announcement yet.

Как да станете модератор (много ценни съвети!)

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Как да станете модератор (много ценни съвети!)

I. Форумът
    - непременно изберете форум с тема, която не ви влече. Колкото по-рядко се изказвате толкова по-трудно е да видят що за кретен сте.
    - подберете форум, в който не познавате никой, така че да не могат да ви разпознаят като селския идиот, пък и да можете съвсем спокойно да си го изкарвате на всички потребители (с един куршум два заека).
    - по възможност изберете форум, където селянията, спама и флууда не се санкционират (или поне не тежко), за да не ви изритат преждевременно, а после да можете да настоявате за строги мерки (отново двойна игра)
    - най-важното условие е потребителите във форума да са телета, по тъпи и от вас. Най-добре да са мрънкала, за да можете да ги банвате по-бързо.

II. Профилът
    - изберете си подобаващо име за модератор. Нещо което да намеква, че не сте кой да е и че "ставате". Нещо от рода на 63F4, b0s4, gol3miq или BaSH_Pi4a е напълно подходящо.
    - идете в някой Linux форум и откраднете някой внушителен аватар, за да впечатлите администратора.
    - много точки ще ви донесе притежаването на личен сайт. Откраднете дизайна от някой нещастник като само смените текста, след това влезте в IRC или на някой форум (с чуждо име разбира се) и накарайте някой да ви го качи.
    - бъдете лидер - сложете 20тина картинки на различни инициативи. Не е важно да ви пука за тях, важното е да сте активист.

III. Постовете
    - непременно използвайте правописен речник и граматика, когато пишете всеки свой отговор, за да не видят всички колко сте неграмотен.
    - никога не питайте нищо. Когато някой има проблем издебнете отговора на някой компетентен и напишете същото с други думи. След това не забравяйте да пуснете още един пост от рода на "ех как ме изпревари без малко! пфу язък дето писах! сакън!"
    - ползвайте много препинателни знаци, където и както намерите - ще изглеждате по-грамотен и по-емоционален. Ако някой каже нещо, което всички смятат за глупаво, скарайте му се и вкарайте един два реда удивителни. Ако някой каже нещо, което всички смята за умно, съгласете се и вкарайте три-четири реда удивителни.
    - когато някой флуди пуснете 9-10 поста с критики срещу него, напишете цяла тема, а ако можете и анкета.
    - проверете архивите на форумите и пускайте стари теми с нови имена, които да се харесват на хората.

IV. Уважението
    - не пропускайте, когато някой администратор или модератор пусне мнение или тема, веднага да се съгласите с него. Лизането на задници е най-важното нещо.
    - ако някой не ви харесва и ви говори на криво не му обръщайте внимание, а тихичко настройте потребителите срещу него и досаждайте на администраторите да го изхвърлят, защото е фашист, мутра, селянин, флудър, спамър и рекетира малки деца. Освен това не го харесвате. Така ще покажете, че ви е грижа за форумите.
    - непрекъснато досаждайте на администраторите и модераторите с наболелите проблеми на форума. Ако няма проблеми, карайте други хора да ги създават и ги изтъквайте.
    - мазнете се на всеки потребител без значение дали го харесвате. Когато станете модератор ще се оправите с тези, които ви дразнят.
    - здраво целувайте задниците на всички, които имат някаква връзка с екипа на форума.
    - когато тях ги няма, целувайте задници просто за практика.
    - а ако някой от тези, на които сте целували се скара с някой от екипа, не пропускайте да споменете колко гадно ви е било.

V. Длъжността
    Когато на шефовете им писне да се занимават непрекъснато с вас, решат, че не сте лош човек и че сте съвестен форумър ще получите така желаната титла и полагащите и се права.
    - първата ви работа е да злепоставите и след 1 минута тежки колебания, да изритате всички хора, които:
    1) вие не харесвате
    2) не харесват вас
    3) не харесват чалга
    - злоупотребявайте с правата си непрекъснато - вие сте шеф и можете всичко. Вие сте им майка, татко, Бог и родина. Вие сте голям като балкана, нищо че ви е малък като бобче.
    - сваляйте всяко момиче във форума и ако те не ви отвръщат ги изхвърляйте
    - трийте всяка тема, която не ви харесва и ритайте този, който я е пуснал
    - ако някой се оплаква на администратора, оправдайте се с тежкия живот, който сте имал в сиропиталището и с етническата вражда между българи и роми. Кажете, че учителите са ви били и че света е лошо място. Освен това обвинете изритания, че има комплекси и че не обича Азис
    - когато имате тежък ден, изкарайте си го на някой потребител с малко мнения и се оправдайте, че не е активен.
    - когато просто ви е кофти, изкарайте си го на някой потребител с много мнения и кажете, че е флудър.
    - наказвайте хора просто за профилактика - форумите трябва да са чисти.

VI. Краят
    Когато ви писне да се занимавате с този форум или почне да се обсъжда свалянето ви от власт, обявете, че този форум вече не е на вашето ниво, разкритикувайте администратора и изритайте, който е останал.

Източник
    Бъди промяната, която желаеш да видиш в света

sigpic

В най-голямата зима разбрах, че в душата ми е вечно лято.

Относно: Как да станете модератор (много ценни съвети!)

Хаха, в това кратичко ръководство има всичко онова, което прави от хората подтиснати, напрегнати, комплексирани. Най-смешния рефрен - да не се изложиш. Да влезеш в образа - клише. Да се срамуваш, че не си това, което евентуално другите очакват. Разбирачът дето го е съчинил сигурно си мисли, че стои на висока камбанария. Няма да му казвам къде е стъпил според мен. Независимо от шеговития тон, има едно гадно усещане.

Модераторите аз възприемам като организатори. Понакога се уморяват и дават заето, нормало е. Не мисля, че в момента има проблем с модерирането. То и преди нямаше, но темпото беше високо и самите задаващи го не издържаха. Все пак форумът не е клуб на сродни души. Различията са задължителни. Който иска такъв клуб - си прави.

Що се отнася до обидата - това според мен е най-неприятния начин да манипулираш другите. Сърдит съм, не ти говоря, няма да пиша в форум, ти си ми под нивото ... и всички подобни. Как може да се разсърдиш, да следиш форум, да влезеш и да се накараш и в заключение да се връцнеш примерно - "няма какво да търся в тоя форум"

Не може да очакваме всички да имат нашето темпо - един ходят бавно, други тичат, трети не се оглеждат, защото имат приоритетна фокусираща точка. Хората са различни. Нека приемаме с разбиране дори нещата, които "не ни ги побира умът" или поне с привидно спокойствие.

"Искам си правото да си противореча" без да ме санкционира модератор
    Всъщност може да ме санкционира, само да не преиграва, защото духът на спора излиза от бутилката.
    Човекът желае свободата….В същото време я ограничава - застраховки, ипотеки, вярвания, обичай, религии, учения, идеологии, общности, политически движения..... Страховете - не са нищо друго освен, граници, които сами си поставяме.

Comment

Comment

Първоначално написано от Marchela5 Виж мнението
        Модераторите аз възприемам като организатори. Понакога се уморяват и дават заето, нормало е.
        Аз също смятам, че е нормално понякога да даваме заето (да не се приема като оправдание, а като изказано мнение).Понякога броенето до десет не помага, но пък тогава на помощ идва чувството за хумор.
        И с останалата част на изказването ти не мога да не се съглася - всички сме различни - и това е най-хубавото.Сигурно е безкрайно лесно и безкрайно ...безинтересно да се общува с клонинги.Кой обича да си говори сам?Ако има такъв, то това едва ли е човек, който е в процес на развитие.Ако хората имаха нужда от такива идентични организми, природата отдавна щеше да ги е създала и нямаше хората да се опитват да ги селектират.
        Затова - след като си противоречим, дори сами на себе си - значи не тъпчем на едно място.

sigpic

Comment

Абе модератори,авиатори,кооператори,конспиратори и радиатори...това са глупости...всичко си е до човека...някой хора са готИтини...други са кафяви купченки...
          Правописът ми е Колеблив. Добър правопис е, но се Колебае и буквите отиват на грешни места.
          Мечо Пух.

Comment

Първоначално написано от plamenos78 Виж мнението
            ...други са кафяви купченки...
            Радиаторите - когато ръждясат имаш в предвид, нали
            Chi semina vento raccoglie tempesta !

Comment

Ето какво правят модераторите-във края на клипа:

Форумците се борят и много спорят И Накрая идва модератора!!

Comment

Абе модерирането е просто игра
                Прикачени файлове
                Правописът ми е Колеблив. Добър правопис е, но се Колебае и буквите отиват на грешни места.
                Мечо Пух.

Comment

Няма безпристрастни модератори. Винаги някой е ощетен.

Comment

Първоначално написано от Arthur Виж мнението
                    Няма безпристрастни модератори. Винаги някой е ощетен.
                    Но пък има безпристрастни потребители - не се оплакват без причина .

Comment

Абе модерирането е просто игра
                      Игра е. Нивата са : потребител>>> модератор>>> администратор >>> собственик на Сайт . Като всяка игра обаче,ако минеш всички нива ти става безинтересна .

Comment

Имате ли представа, какъв човек би си сложил за ник 5 празни квадратчета?

Comment

Първоначално написано от drago Виж мнението
                          Игра е. Нивата са : потребител>>> модератор>>> администратор >>> собственик на Сайт . Като всяка игра обаче,ако минеш всички нива ти става безинтересна .
                          Прав си...но мене няма сила да ме мръдне от първо ниво
                          Мечо Пух.

Comment

Първоначално написано от Arthur Виж мнението
                            Имате ли представа, какъв човек би си сложил за ник 5 празни квадратчета?
                            Китаец. Ако уиндоуса ти не чете йероглифи, излизат празни квадратчета.

sigpic

Comment

Прав си...но мене няма сила да ме мръдне от първо ниво
                              Да опитаме с първата оферта (базова заплата на модератор) ........

Comment

Working...
                              X