Анонс

Collapse

Правила на форума

Добре дошли във форума Здраве, красота и мода!

Моля ви да прочетете секцията Често Задавани Въпроси (F.A.Q.)

Преди да публикувате мнения моля да отделите няколко минути и да прочетете нашия Форумен Правилник.

Желателно е писането на кирилица. Ако нямате, може да ползвате вградената в сайта кирилица, която виждате горе вдясно. Когато натиснете с дясното копче, горе ще "падне" меню, от което може да изберете българската фонетична (BP) или бългаската стандартна (по БДС) клавиатура (BG). Разбира се ако не можете или имате някакъв проблем, може спокойно да използвате и латински букви.
Публикуването на лична кореспонденция във форума, без съгласието на подателя, е против правилата и разбиранията ни!

Това е за сега и още веднъж: Добре дошли!
See more
See less

Лечебна гимнастика при сколиоза

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Лечебна гимнастика при сколиоза

Приятели,ако някой ми намери и публикува какви са точно лечебните упражнения при сколиоза,ще съм му мнооооого задължена
    Ако си купите щраус и го плашите на всеки 25 см, след него спокойно можете да садите картофи

В НЕГОВОТО СЕЛО ГО СМЯТАХА ЗА УМЕН, ЗАЩОТО МОЖЕШЕ ДА МИСЛИ БЕЗ ДА СИ МЪРДА УСТНИТЕ
    Според статистиката 45 % от жертвите на убийства са познавали убийците си.
    Изводът се налага сам:
    С колкото по-малко хора се запознавате, толкова на по-малко хора ще им се приисква да ви претрепят.

В метрото е загубен сак с 12 кутийки черен хайвер.
    Молба към намерилия го:
    Да се задавиш дано!

Относно: Лечебна гимнастика при сколиоза

Първоначално написано от krasita Виж мнението
    Приятели,ако някой ми намери и публикува какви са точно лечебните упражнения при сколиоза,ще съм му мнооооого задължена
    krasi, първо изобщо трябваше да прочета какво е това... Прехвърлих няколко сайта (немски) и оставам с впечатлението, че това е нещо доста сериозно и профилактиката му, фиозиотерапията, трябва да се повери на специалист/и. Не намерих снимки, които бих посмяла да ти пусна.

Comment

Кремена е права, трябва със специалист. В детските си години правих. Общо взето бяха упражненя с тояжка и на шведска стена. Но предполагам от моето детство до сега са измислили и други упражнения за сколиоза и с други подръчни материали.

Comment

Първоначално написано от Kremena Виж мнението
        krasi, първо изобщо трябваше да прочета какво е това... Прехвърлих няколко сайта (немски) и оставам с впечатлението, че това е нещо доста сериозно и профилактиката му, фиозиотерапията, трябва да се повери на специалист/и. Не намерих снимки, които бих посмяла да ти пусна.
        Предстои ни такава,но докато се осъществи,не искам да се бездейства.

Първоначално написано от kim
        Кремена е права, трябва със специалист. В детските си години правих. Общо взето бяха упражненя с тояжка и на шведска стена. Но предполагам от моето детство до сега са измислили и други упражнения за сколиоза и с други подръчни материали.
        И имаше ли ефект само с упражнения?
        Ако си купите щраус и го плашите на всеки 25 см, след него спокойно можете да садите картофи

В НЕГОВОТО СЕЛО ГО СМЯТАХА ЗА УМЕН, ЗАЩОТО МОЖЕШЕ ДА МИСЛИ БЕЗ ДА СИ МЪРДА УСТНИТЕ
        Изводът се налага сам:
        С колкото по-малко хора се запознавате, толкова на по-малко хора ще им се приисква да ви претрепят.

Молба към намерилия го:
        Да се задавиш дано!

Comment

не голям. При мен искривяването беше малко, та мога спокойно да си живея и така. Верно е обаче че със възраста чувствам все по-осезателно проблема. Имам болки (понякога доста силни), неудобно ми да седя по-продължително време и ей такива. В CH случаите на по-сериозна сколиоза ги оперират, слагат някакви пластини, които поддържат гръбначния стълб. Но незнам от какъв градус отклонение нататък пристъпват към хирургична интервенция, това трябва да видиш с лекар-ортопед.

Comment

Здравейте, аз също имам сколиоза.
            Най - голямата ти грешка ще бъде да правиш упражнения, които някой ти каже. Първо трябва да те види лекар, да прецени на коя страна си изкривена, коя степен и какво точно трябва да ти се приложи. Аз лично правя упражнения вкъщи, които лекар ги е правил с мен и наблягам на извивки в лявата страна. Ти ако почнеш да ги правиш накъдето си искаш може да увеличиш градуса на изкривяване.
            Това е много серизно и честно да си кажа май няма лекуване, просто може леко да се облекчиш. Аз имам постоянни болки в гърба и кръста, даже ми казаха че това ще прерасте в шипове и дископатия, а аз съм само на 22. Горещо ти препоръчвам да отидеш при специалист, тъй като един ден ще ти се отрази и при бременност. Да не говорим, че от изкривения гръбанк, ще повдигнеш едната страна на таза и от там ще получиш скъсяване в единия крак. Поне при мен е така, но слава богу скъсяването не личи още и дано да не се прояви.
            Стискам палци на всички, които имат нещастието да го имат, и вземете се в ръце!!!!

Comment

Първоначално написано от Krisi_P Виж мнението
              Здравейте, аз също имам сколиоза.
              Най - голямата ти грешка ще бъде да правиш упражнения, които някой ти каже. Първо трябва да те види лекар, да прецени на коя страна си изкривена, коя степен и какво точно трябва да ти се приложи. Аз лично правя упражнения вкъщи, които лекар ги е правил с мен и наблягам на извивки в лявата страна. Ти ако почнеш да ги правиш накъдето си искаш може да увеличиш градуса на изкривяване.
              Това е много серизно и честно да си кажа май няма лекуване, просто може леко да се облекчиш. Аз имам постоянни болки в гърба и кръста, даже ми казаха че това ще прерасте в шипове и дископатия, а аз съм само на 22. Горещо ти препоръчвам да отидеш при специалист, тъй като един ден ще ти се отрази и при бременност. Да не говорим, че от изкривения гръбанк, ще повдигнеш едната страна на таза и от там ще получиш скъсяване в единия крак. Поне при мен е така, но слава богу скъсяването не личи още и дано да не се прояви.
              Стискам палци на всички, които имат нещастието да го имат, и вземете се в ръце!!!!
              Мани мойта сколиоза,
              аз съм на 33 с две хлапета и ред други болежцици(марики,как можа на годишнината от сватбата да ми пожелаеш n-ти брой мъже,сега кой ще ме земе) става дума за щерката.
              Специалиста назначи лечебна гимнасти вкъщи,ама,
              детето не се справя само,ние големите липсваме почти целия ден и не съблюдаваме изпълненията.
              От понеделник тръгва на лфк,дано се справи.

Изводът се налага сам:

Молба към намерилия го:
              Да се задавиш дано!

Comment

Здрасти,аз малко касно намерих тази тема,но ако все още се интересуваш,може да ми пишеш.аз съм кинезитерапевт и мога да ти помогна.извинявай не сам чела кой какво те е съветвал защото съм малко ограничена с времето,просто видях заглавието ти и реших че мога да ти бъда полезна

Comment

Зна4и от моя опит мога да споделя 4е никой не може да ти назна4ава упражнения без да те наблюдава!Аз ходих на пилатес и то при инструктор който се занимава само с хора с проблеми в гърба и макар да правех упражненията под надзора и но определено не ми действаха добре и дори ми влошаваха състоянието!Така 4е вси4ко е много индивидуално и трябва специалист който те е видял и знае за какво става дума!Нещо което влияе добре на мен за теб може да е фатално.
                  От медицинския картон на кглб ....няма психични отклонения ,просто е глупав

Comment

Ама тя моята госпожица беше наблюдавана
                    10 дни редуваше нагревки с лечебна гимнастика,на прощаване я попитаха,дали е заучила комплекса с упражнения.
                    Заучила тя ама не би.Немарливост и и нехайство.

Изводът се налага сам:

Молба към намерилия го:
                    Да се задавиш дано!

Comment

Първоначално написано от krasita Виж мнението
                      Ама тя моята госпожица беше наблюдавана
                      10 дни редуваше нагревки с лечебна гимнастика,на прощаване я попитаха,дали е заучила комплекса с упражнения.
                      Заучила тя ама не би.Немарливост и и нехайство.

Мисълта ми беше да не търсиш упражнения в нета а си ходи на физиотерапевт!

Comment

Здравейте, исках да попитам защо никoй не споменава плуването когато се говори за сколиоза?!? Всеки специалист би го препоръчал, а и аз самата от личен опит. Гръбначния ми стълб има С форма, засукани прешлени и гръдният ми кош е деформиран в следствие от сколиозата. Обиколила сам специалистите във Варна и София, и аз съм правила упражнения, прилагали са ми какви ли не методи, предлага ли са ми операция но отказах и ме \"задължиха\" да почна да плувам. Повярвайте това е най-доброто решение, особено ако става въпрос за деца.

Comment

Галка вярно е ! Плуването е най дорбата гимнастика за гръбначни проблеми ,но за жалост не на всякъде в Бг има възможност да се плува
                          Имам приятелка която се е излекувавала от сколиоза само с плуване, но е плувала всеки ден години наред !

Comment

Working...
                          X