Анонс

Collapse

Правила на форума

Добре дошли във форума Здраве, красота и мода!

Моля ви да прочетете секцията Често Задавани Въпроси (F.A.Q.)

Преди да публикувате мнения моля да отделите няколко минути и да прочетете нашия Форумен Правилник.

Желателно е писането на кирилица. Ако нямате, може да ползвате вградената в сайта кирилица, която виждате горе вдясно. Когато натиснете с дясното копче, горе ще "падне" меню, от което може да изберете българската фонетична (BP) или бългаската стандартна (по БДС) клавиатура (BG). Разбира се ако не можете или имате някакъв проблем, може спокойно да използвате и латински букви.
Публикуването на лична кореспонденция във форума, без съгласието на подателя, е против правилата и разбиранията ни!

Това е за сега и още веднъж: Добре дошли!
See more
See less

Какво помага при херпес?

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Какво помага при херпес?

4e аз нямам ни един продукт от горе посочените :-((
    по скоро некой упсарин да се намери ...
    но ако някой има рецепта за херпеси, слагам обущата и тръгвам за продуктите
    мерси
    ]

Относно: Ммммм, днес сготвих....

Първоначално написано от uoni
    мерси
    Отговора за херпес е Zovirax. По мое мнение най доброто от това което помага в случая. И приятно готвене после.

Имам си цветенце за поливане.Щтрак.
    "Най-добрата част от живота на човека са неговите малки, незапомнени постъпки, извършени с доброта и любов"

Comment

Първоначално написано от uoni
      мерси
      А от херпеса няма отърване.Той си дреме в организма ти и когато имуната ти система е отслабнала се появява(херпеса влиза в тялото до 4-5 годишна възраст, та или го имаш или не).Обшо взето всички средства които се рекламират имат същото действие както и паста за зъби.Я си сложи малко паста, па тичай да си купиш продуктите за вкусната супичка.
      И каква е поуката от приказката, деца?
      Не говорете с непознати!
      Ето, Вълкът още щеше да си е жив и здрав, ако не беше се заговорил в гората с непознатата с червената шапчица.

Comment

Uoni, Zovirax помага много, но трябва да се мажеш веднага,щом почувстваш, че излиза херпеса. Паста за зъби и аз съм ползвала, но един лекар ми каза, че много ефикасно е пудра-слагаш много пъти на ден-важното е да изсъхва мястото. Аз слагам с памуче, или с пръстче, за да не се разнася вируса върху гъбката (а може и да си внушавам, че се разнася).
        При настинка е важно да се пият много течности-и то-топли. Много помага затоплен сок от касис.
        Оздравявай бързо, че идват празници.

Comment

Моята баба ми е казвала, че се лекува като го натъркаш с чесеън, когато е в ранен статии и нямаш нищо друго под ръка помага моментално и той изобщо не се появява.
          По-мага и когато вече се е разраснал. Стига да не ти е неприятна миризмата на чесъна, ако нямаш този мехлем за които говорят Стерче и кремена, може да пробваш и така!
          Моля пишете на кирилица!
          Правила на форума

Comment

Относно: Какво помага при херпес?

В ранен стадий, като засърби, ако го усети човек, херпесът може да се спре с много неща: паста за зъби (по възможност Поморин), катран, Лоринден Т, Тетрациклинов унгвент ... та да стигнем до широкорекламирания и със съответна цена препрепрехвален Зовиракс, който равен нямал. Изтървеш ли го, помага само паста за зъби или пудра за подсушаване, за да се спукат по-бързо мехурчетата и след това някакво мазило за по-бързо зарастване.

Comment

Инфекцията се причинява от обикновения херпесен вирус, засяга всички възрасти и е еднакво честа у двата пола.

Херпесния вирус тип - лабиален /засяга устните/ .

В детска възраст заразяването става най-често между първата и петата година. У повечето деца вирусната инфкекция протича като гингивостоматит. Измененията се локализират по устната лигавица появява се зачервяване и оток, за кратко време се оформят мехурчета, които се раз пукват и се образуват малки ерозии. Постепенно тези ерозии се покриват с белезникаво-жълтеникав налеп, наподобяващ афти. Регионерните лимфни възли се подуват. Налице е силна локална болка и обилно слюнкоотделяне.
              След оздравяване вирусът остава в организма и след време отново се активира и предизвиква отново повтаряне на болестта. У възрастни хора херпес-симплекс вирусът причинява същите проблеми по устните, като инфекцията е по-честа у жените.
              Обикновено заболяването преминава без лечение. За предпазване не се употребяват, антисептични пудри и разтвори. При чести рецидиви се прилага антихерпесна ваксина.
              Не говорете с непознати!
              Ето, Вълкът още щеше да си е жив и здрав, ако не беше се заговорил в гората с непознатата с червената шапчица.

Comment

Първоначално написано от Suzanne
                Моята баба ми е казвала, че се лекува като го натъркаш с чесеън, когато е в ранен статии и нямаш нищо друго под ръка помага моментално и той изобщо не се появява.....
                Абе незнам аз дали ще помогне тоя лек на твоя херпес, ама със сигурност друг няма да заразаиш

Comment

Първоначално написано от mam
                  Инфекцията се причинява от обикновения херпесен вирус, засяга всички възрасти и е еднакво честа у двата пола.

Херпесния вирус тип - лабиален /засяга устните/ .

В детска възраст заразяването става най-често между първата и петата година. У повечето деца вирусната инфкекция протича като гингивостоматит. Измененията се локализират по устната лигавица появява се зачервяване и оток, за кратко време се оформят мехурчета, които се раз пукват и се образуват малки ерозии. Постепенно тези ерозии се покриват с белезникаво-жълтеникав налеп, наподобяващ афти. Регионерните лимфни възли се подуват. Налице е силна локална болка и обилно слюнкоотделяне.
                  След оздравяване вирусът остава в организма и след време отново се активира и предизвиква отново повтаряне на болестта. У възрастни хора херпес-симплекс вирусът причинява същите проблеми по устните, като инфекцията е по-честа у жените.
                  Обикновено заболяването преминава без лечение. За предпазване не се употребяват, антисептични пудри и разтвори. При чести рецидиви се прилага антихерпесна ваксина.
                  В тоя ред на мисли съм чувала, че този, който страда от херпес, никога нямал "ечемици" (тия изродски пъпки на окото) и обратното. Вярно ли е това? Аз лично наистина през живота си "ечемик" не съм имала, затова пък херпеси, но на последък значително по-рядко отколкото в нежна юношеска възраст и интересно не толкова, когато съм настинала от повече от стрес или притеснение.

Comment

Първоначално написано от Kremena
                    В тоя ред на мисли съм чувала, че този, който страда от херпес, никога нямал "ечемици" (тия изродски пъпки на окото) и обратното. Вярно ли е това? Аз лично наистина през живота си "ечемик" не съм имала, затова пък херпеси, но на последък значително по-рядко отколкото в нежна юношеска възраст и интересно не толкова, когато съм настинала от повече от стрес или притеснение.
                    Според мен, не е вярно. Но се сетих за още едно средство да се "блокира" излизането на херпеса - когато го усетите по мравучкането на мястото и топлината, когато устната започва леко да се подува и е чувствителна, преди да се е появила истинската болка или да е излязло нещо.

Натърква се с нещо златно - пръстен или каквото имате. Ние в нашето семейство откакто го научихме това, рахатясахме. Е, понякога изпускаме момента, но все пак е друго. Не помня точното обяснение, нещо за микроскопични златни частици, които правели нещо си там на мястото.

Comment

Един мой познат който е лакар казва така за Зовиракса: без зовиракс 6 дена с Зовиракс 5 дена.....
                      От медицинския картон на кглб ....няма психични отклонения ,просто е глупав

Comment

To, Къту читъ тъ дъ ви кажъ де, чи тва зъ херписът ляк нямъ, ъми най му пумагъ дъ ни въ фани дъ въ изплюй пу срамотнити мистъ. Щоту ъку въ там фани и вечи нъправу низнам. Тъ зъ тва съ пунъглеждувъйти, така де, дъ съ ни изнинадъти фъталну..айди...аз пак шъ съ прибиръм към мойтъ темъ, тъ и вий дъ мъ нъвистити там. Шъ прущавъти...
                        ....When the full moon pales across the sky, and the madness in my veins becomes to cry, I will come for your poor, yellow soul, to bring you the terror of the ancient law; and the justice will only be а tearing rule: the only award of the hunt is your blood, you fool…

Comment

На мене лично най ми е помагал - Неомицин. Използва се по принцип зяа очен конюктевит, но понеже леля ми е аптекарка ми го беше препоръала. На времето струваше десет стотинки по аптеките. Иначе за зовираха най добре е наистина от първия ден да се ползва. Едно време много мразех паста за зъби да си слагам защото винаги ме е боляло от нея. Та ако имаш възможност намери си Неомицин в една мнохгоп мъничка тубичка- леко и приятно кремче, но те моля не споменавай за какво ти е.

Имам си цветенце за поливане.Щтрак.
                          "Най-добрата част от живота на човека са неговите малки, незапомнени постъпки, извършени с доброта и любов"

Comment

Тази тема не е за тука. Моля, съответния модератор, да я премести там където и е мястото, а именно "Смях и забавление" Палмата на първенството ще я връчим на Мила след нейния постинг със златолечението Абе, Мила, що не се обърнеш към комитета по Нобеловите награди, току виж дадат на твоето семейство Нобеловата награда за медицина следващия път 1 млн долара са си доста пари ще знаеш, а и от патентоването на метода има да капеее....

Comment

Първоначално написано от Kremena
                              Креми, аз не съм имала до сега ни "ечемици" ни херпеси, та си мисля, че не е вярно.
                              Не говорете с непознати!

Comment

Working...
                              X