Анонс

Collapse

Правила на форума

Добре дошли във форума Кулинарна!

Моля още веднъж да прочетете секцията Често Задавани Въпроси (F.A.Q.)

Преди да публикувате мнения моля да отделите няколко минути и да прочетете нашия Форумен Правилник.

Желателно е писането на кирилица. Ако нямате, може да ползвате вградената в сайта кирилица, която виждате горе вдясно. Когато натиснете с дясното копче, горе ще "падне" меню, от което може да изберете българската фонетична (BP) или бългаската стандартна (по БДС) клавиатура (BG). Разбира се ако не можете или имате някакъв проблем, може спокойно да използвате и латински букви.
Публикуването на лична кореспонденция във форума, без съгласието на подателя, е против правилата и разбиранията ни!

Това е за сега и още веднъж: Добре дошли!
See more
See less

търся хубава рецепта за гювеч

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• търся хубава рецепта за гювеч

Мдааа, правилно разбрахте, търся хубава рецепта за гювеч. Някой да има такава? Искам нещо изпитано, класика в жанра, майка ми има такава амаааа много ми е далеч па и сега хич не и е до гювеч т.е. не до моя
    Та помагайте! Моля
    Всяка година в Европейския съюз се избиват над 360 милиона свине, овце и добитък, над 4 милиарда птици и 25 милиона други животни заради тяхното месо, кожа и перушина. За много от тях смъртта настъпва в пълно съзнание и жестока агония.

Относно: търся хубава рецепта за гювеч

Постен или с месо?

Имам си цветенце за поливане.Щтрак.
    "Най-добрата част от живота на човека са неговите малки, незапомнени постъпки, извършени с доброта и любов"

Comment

Лимонче, виж тази рецепта . Аз правя този гювеч с една разлика, в мойта рецепта има и маслини. Гарантирам ти, че ще си изядеш и пръстите . Аз спечиално за него преди две години си мъкнах гювеч от БГ. Винаги предпочитам гювеча с ориз, защото ако ти остане, дори и след два дена да го ядеш, пак е вкусен. А този с картофите поне на мен, на другият не ми е вкусен.
      И каква е поуката от приказката, деца?
      Не говорете с непознати!
      Ето, Вълкът още щеше да си е жив и здрав, ако не беше се заговорил в гората с непознатата с червената шапчица.

Comment

Аз най-обичам гювеч със зеленчуци. Слагаш всичко, което имаш в хладилника като зеленчук - нарязани на шаибички картофи, моркови на кубчета, чушка, патладжан, тиквичка. Запържени до златисо лук с месото ( предпочитам свинско). Слагаш много подправки, каквито имаш под ръка, плюс няколко скилидки чесън и го мяташ във фурната на средно силна температура да се пече.

Има и хора, които слагат сушени сини сливи, плюс круша и ябълка, но на мен лично този варинат хич не ми допада.
        Моля пишете на кирилица!
        Правила на форума

Comment

Първоначално написано от stertje
          Постен или с месо?
          С месо, ама ти знаеш вече
          Всяка година в Европейския съюз се избиват над 360 милиона свине, овце и добитък, над 4 милиарда птици и 25 милиона други животни заради тяхното месо, кожа и перушина. За много от тях смъртта настъпва в пълно съзнание и жестока агония.

Comment

Първоначално написано от mam
            Лимонче, виж тази рецепта . Аз правя този гювеч с една разлика, в мойта рецепта има и маслини. Гарантирам ти, че ще си изядеш и пръстите . Аз спечиално за него преди две години си мъкнах гювеч от БГ. Винаги предпочитам гювеча с ориз, защото ако ти остане, дори и след два дена да го ядеш, пак е вкусен. А този с картофите поне на мен, на другият не ми е вкусен.

Ами много ми е трудно да си го представя с ориз, може наистина да е много вкусно, но такова нещо май не съм яла до сега. Виж по- скоро търся това което Suzanne описа. Работата е че не е за мен, ако беше аз да си го готвя щях да наблъскам каквото си искам, ама ей на ще давам рецептата на един BG поклонник. иска да си готви гювеч човека пак не знае как а аз като му обясна взимаш от тва и от онова и го хварляш в фурната ми казва на развален български: българска работа, искам точни мярки!

Comment

Първоначално написано от Citroen
              ...ама ей на ще давам рецептата на един BG поклонник. иска да си готви гювеч човека пак не знае как а аз като му обясна взимаш от тва и от онова и го хварляш в фурната ми казва на развален български: българска работа, искам точни мярки!
              Ами кажи му че ние сме креативни и спонтанни

И да не забрави бамя да метне, за мен гювеч без бамя е просто зеленчукова манджа на фурна

Comment

Първоначално написано от Kremena
                Ами кажи му че ние сме креативни и спонтанни
                Смея да твърдя че това го знае много добре

Comment

Мдааа, правилно разбрахте, търся хубава рецепта за гювеч. Някой да има такава? Искам нещо изпитано, класика в жанра, майка ми има такава амаааа много ми е далеч па и сега хич не и е до гювеч т.е. не до моя
                  Та помагайте! Моля
                  Ма ти не можеш да правиш гювеч
                  It is difficult to get a man to understand something
                  when his salary depends upon his not understanding it

For everything there is a season, and a time for every matter under heaven

Comment

ами точни мерки за този гювеч не мога да ти дам, защото общо взето го правим вкъщи на око

Ето тук имарецепти за приготвяне на разлини видове гювеч
                    Моля пишете на кирилица!
                    Правила на форума

Comment

Първоначално написано от Citrus Paradisi

... Работата е че не е за мен, ако беше аз да си го готвя щях да наблъскам каквото си искам, ама ей на ще давам рецептата на един BG поклонник. иска да си готви гювеч човека пак не знае как а аз като му обясна взимаш от тва и от онова и го хварляш в фурната ми казва на развален български: българска работа, искам точни мярки!

Comment

Първоначално написано от Suzanne

Comment

Ма ти можеш ли?

Comment

Първоначално написано от Milla
                            Ма ти можеш ли?
                            Не мога Тва е проблема
                            It is difficult to get a man to understand something
                            when his salary depends upon his not understanding it

For everything there is a season, and a time for every matter under heaven

Comment

Не мога Тва е проблема
                              Проблем си е, вярно. Единият все трябва да се научи. Предлагам да почваш

Comment

Working...
                              X