Анонс

Collapse

Правила на форума

Добре дошли във форума на На лафче!

Моля още веднъж да прочетете секцията Често Задавани Въпроси (F.A.Q.)

Преди да публикувате мнения моля да отделите няколко минути и да прочетете нашия Форумен Правилник.

Желателно е писането на кирилица. Ако нямате, може да ползвате вградената в сайта кирилица, която виждате горе вдясно. Когато натиснете с дясното копче, горе ще "падне" меню, от което може да изберете българската фонетична (BP) или бългаската стандартна (по БДС) клавиатура (BG).
Разбира се ако не можете или имате някакъв проблем, може спокойно да използвате и латински букви.
Публикуването на лична кореспонденция във форума, без съгласието на подателя, е против правилата и разбиранията ни!

Това е за сега и още веднъж: Добре дошли!
See more
See less

Пощенския код в държавата която сте

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Пощенския код в държавата която сте

Какво означават пощенските кодове във страната която сте?
    Каква е системата им?
    Повод за въпроса ми е,че в Англия всичко се търси по пощенски код примерен пощенски код е N15 5GH първата цифра е за населеното место N е северен Лондон.Може и буквите да са две в началото.
    Ако знаете пощенския код знаете коя е улицата остава ви само номера на къщата за да имате пълен адрес.
    Много удобна система.
    В България пощенските кодове са много тъпи примерно 4000 за Пловдив нищо не можеш да откриеш.
    Мисля че е крайно време тези кодове от комунистическото ни минало да бъдат променени да сложат нова система.
    Бъди BRAVEHEART

Относно: Пощенския код в държавата която сте

И тук в Испания е така! Всеки квартал си има отделен пощенски код!
    Трябва ти само улицата и номера на входа и си готов!
    В България може би го няма това нещо защото са прекалено малки градовете и не се налага чак толкова много да търсиш една улица!
    Може би трябва да направят тази промяна само за градовете с над 150,000 жители за да се улесни всичко!

Si puedes volar no se lo cuantas a nadie!
    Sabes porque???
    Porque luego no podras escapar de los profesores que quieren enseñarte!

Comment

Ами ние нали сме на село един пощенски код и това е... като в Пловдив Разликата само е, че ако някой ми прати писмо тук и напише само населеното место и името ми, пощаджийте са толкова добросъвестни, че ще ме открият и ще го получа. В гооооолемите градове (Цюрих например около 380'000 жители ) е разбира се по-различно

Comment

Първоначално написано от Kremena
        Ами ние нали сме на село един пощенски код и това е... като в Пловдив Разликата само е, че ако някой ми прати писмо тук и напише само населеното место и името ми, пощаджийте са толкова добросъвестни, че ще ме открият и ще го получа. В гооооолемите градове (Цюрих например около 380'000 жители ) е разбира се по-различно
        Хех, аз онзи ден адресирах писмо до Г-жа еди коя си, с. Згалево, пристигна и още как!
        От глезените тънки до гърдите
        тя бе жена.
        Нататък беше лято.

Comment

Първоначално написано от Amina
          Хех, аз онзи ден адресирах писмо до Г-жа еди коя си, с. Згалево, пристигна и още как!
          В село Згалево обаче пощаджията и Г-жа еди коя си са може би единствените жители , а в село Stans освен мен има още около 7000

Comment

В село Згалево обаче пощаджията и Г-жа еди коя си са може би единствените жители , а в село Stans освен мен има още около 7000

Еее, браво!
            От глезените тънки до гърдите
            тя бе жена.
            Нататък беше лято.

Comment

Първоначално написано от Amina
              Еее, браво!

Comment

Re: Пощенския код в държавата която сте

Тук в ДЕ пощнските кодове са с 5 цифри. Според бундес ланда (провинцията) за почват от 01ХХХ и стигат до 89ХХХ ако не греша. Обозначава се с PLZ (Postleitzahl). Обикновенно когато се пише писмо за Германия се пише така: Име на човек, Улица, D-XXXXX Града (ХХХХХ пощенския код)
                Ето няколко търсачки:
                http://plz1.postdirekt.de/plzserver/ официалната търсачка на Немски Пощи
                http://www.plz-postleitzahl.de/ тук освен пощенски кодове може да видите и даден регистрационен номер на кола от къде е, както и още няколко неща
                Last edited by BaiBradur; 15-04-06, H:i.

Портал Германия в бгхелп.нет
                Немски медии в бгхелп.нет
                Поредица "Ключа от Палатката"

Всичко, което пишете, може и ще бъде използвано срещу Вас в темата Бисери от форума

Comment

В Холандия има кодове с 4 цифри и две букви. Всеки код съответства на една адресна единица като например улица, така че кодът и номерът са достатъчни за определяне на адреса.

Comment

Първоначално написано от plevenskiq
                    И тук в Испания е така! Всеки квартал си има отделен пощенски код!
                    Трябва ти само улицата и номера на входа и си готов!
                    В България може би го няма това нещо защото са прекалено малки градовете и не се налага чак толкова много да търсиш една улица!
                    Може би трябва да направят тази промяна само за градовете с над 150,000 жители за да се улесни всичко!
                    Ами не е точно така т.е. така както казваш е, но то не е като в UK, а е по-скоро като в България. И лорда като се оплаква от България няма причини, защото едва ли за Пловдив кода е само 4000, със сигурност последната нула се променя за различните квартали. Така е в други от по-големите български градове. А по-малките селища имат само един код. Все пак системата не е като в Англия, където можеш по кода да идентифицираш улицата, но и в Испания не можеш да направиш това. Във Франция е подобно. Парижките кодове например са по квартали, а ако е малко селище има един код.

Comment

Згалево има още около 700 човека доколкото си спомням, но ако си направиш експеримент с някои град от селски тип като твойто село в БГ пак ще се получи мисля. Най много да трябва да черпят пощаджията една ракия.
                      The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Няма лек срещу провокаторите. Бан на никове, бан по IP, бан по име, бан по фамилия, бан по ЕГН не помага, ако целокупното форумно население отговаря на провокациите им

Най-доброто нещо, което можете да прилагате към общи дразнители е Ignore!
                      Всеки един ваш отговор, налива вода във воденицата на тези, които ви провокират!

Comment

Първоначално написано от Ivan
                        Згалево има още около 700 човека доколкото си спомням, но ако си направиш експеримент с някои град от селски тип като твойто село в БГ пак ще се получи мисля. Най много да трябва да черпят пощаджията една ракия.
                        Български Пощи работят, като един добре смазан механизъм.
                        Механизма се смазва редовно с ракия.

Comment

Относно: Re: Пощенския код в държавата която сте

Първоначално написано от BaiBradur
                          Тук в ДЕ пощнските кодове са с 5 цифри. Според бундес ланда (провинцията) за почват от 01ХХХ и стигат до 89ХХХ ако не греша. Обозначава се с PLZ (Postleitzahl). Обикновенно когато се пише писмо за Германия се пише така: Име на човек, Улица, D-XXXXX Града (ХХХХХ пощенския код)
                          Аз никога не пиша D преди кода. Само да похваля Дойче Пост. Преди няколко месеца бях объркал 85ххх с 58ххх. Брадъра ще каже каква е разликата и името на града не бях написал. Получи се за 5 дни
                          It is difficult to get a man to understand something
                          when his salary depends upon his not understanding it

For everything there is a season, and a time for every matter under heaven

Comment

Working...
                          X