Анонс

Collapse

Announcement

Добре дошли във форума Политика.

Моля още веднъж да прочетете секцията Често Задавани Въпроси (F.A.Q.)

Преди да публикувате мнения моля да отделите няколко минути и да прочетете нашия Форумен Правилник.

Желателно е писането на кирилица. Ако нямате, може да ползвате вградената в сайта кирилица, която виждате горе вдясно. Когато натиснете с дясното копче, горе ще "падне" меню, от което може да изберете българската фонетична (BP) или бългаската стандартна (по БДС) клавиатура (BG). Разбира се ако не можете или имате някакъв проблем, може спокойно да използвате и латински букви.
Публикуването на лична кореспонденция във форума, без съгласието на подателя, е против правилата и разбиранията ни!

Това е за сега и още веднъж: Добре дошли!
See more
See less

Подмяна на международен паспорт в БГ

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Подмяна на международен паспорт в БГ

Предстои ми ходене до БГ и подмяна на задграничен паспорт.
    Знае ли някой какви срокове, срещу каква такса са възможни?
    Как става запазването на стария паспорт, понеже ще вляза с колата си и поради оня тъп закон от 1990 г. ще трябва да поставя колата си в режим на временен внос. Та ще трябва да си нося стария паспорт на излизане.

Относно: Подмяна на международен паспорт в БГ

Цената на паспорта мисля че беше 30, ама не съм сигурен. Това е за месец. Иначе за 3 дни = 3х, 1 ден = 5х. А пък за стария трябва да питаш, ама питай по тел, за да може да го загубиш ако се наложи. Глобата, дори в максималния вариант е поносима. На "паспорти и визи" номера не го знам. Ако се обадиш на МВР-централата, ще те насочат.
    Успех!
    It is difficult to get a man to understand something
    when his salary depends upon his not understanding it

For everything there is a season, and a time for every matter under heaven

Comment

Понеже знам че си от София.. това е за тебе.
      http://www.sofia.bg/portal.asp?lines...t=1&update=all

Имам си цветенце за поливане.Щтрак.
      "Най-добрата част от живота на човека са неговите малки, незапомнени постъпки, извършени с доброта и любов"

Comment

Таксите са тука.

Имам си цветенце за поливане.Щтрак.
        "Най-добрата част от живота на човека са неговите малки, незапомнени постъпки, извършени с доброта и любов"

Comment

Първоначално написано от Zanko
          Как става запазването на стария паспорт, Та ще трябва да си нося стария паспорт на излизане.
          Преди време трябваше да запазя единия от БГ паспортите заради виза - накараха ме да подпиша декларация, че знам че вече е невалиден, перфорираха го и се подписах, че ще го върна при първа възможност - така че не се притеснявай, това е законно уредено, не е необходимо да го "губиш", защото може да те помотаят и да мине време.
          sigpic

Comment

Първоначално написано от mamatanya
            Преди време трябваше да запазя единия от БГ паспортите заради виза - накараха ме да подпиша декларация, че знам че вече е невалиден, перфорираха го и се подписах, че ще го върна при първа възможност - така че не се притеснявай, това е законно уредено, не е необходимо да го "губиш", защото може да те помотаят и да мине време.
            Да, и аз последния път поисках и ми го дадоха перфориран, но чух че сега са по-стриктни.
            А иначе най-дълбоко и искрено мое желание е да нямам никакви контакти с БГ административния апарат. Ако може да виждам само близки хора - най-добре.

Comment

Да, и аз последния път поисках и ми го дадоха перфориран, но чух че сега са по-стриктни.
              Да не са почнали да ги защипват с телбот
              sigpic

Comment

Не си притеснявай Цанко,игри на гранична полиция от всяка държава За препоръка вземи си надупченото старо паспортче,защото когато се връщаш в Швейцария има вероятност да те обявят за извънземен-демек как си бил тук,като ми носиш чист паспорт,и не си напускал Швейцария,тъпо но 100% възможно-вържи попа,за да е мирно селото

Comment

А иначе най-дълбоко и искрено мое желание е да нямам никакви контакти с БГ административния апарат. Ако може да виждам само близки хора - най-добре.

Има някакъв срок, до който трябва да върнеш паспорт или да подадеш молба да го запазиш. Май беше 3 месеца след изтичане на срока му. Аз с моя много закъснях, предполагам, че все някога ще ме уведомят колко дължа. Майка ми миналото лято също си върна паспорта със закъснение и преид седмица получи уведомление да иде да плати 20 лв еди къде си.
                  От глезените тънки до гърдите
                  тя бе жена.
                  Нататък беше лято.

Comment

Първоначално написано от Amina
                    Има някакъв срок, до който трябва да върнеш паспорт или да подадеш молба да го запазиш. Май беше 3 месеца след изтичане на срока му. Аз с моя много закъснях, предполагам, че все някога ще ме уведомят колко дължа. Майка ми миналото лято също си върна паспорта със закъснение и преид седмица получи уведомление да иде да плати 20 лв еди къде си.
                    А мога ли по пощата да им го изпратя? Нали не очакват тия цървули да литна след 3 месеца да им нося стар паспорт на поднос? На мен ми трябва само за да мина границата на излизане с колата, защото ще бъде записана в него.

Comment

А мога ли по пощата да им го изпратя? Нали не очакват тия цървули да литна след 3 месеца да им нося стар паспорт на поднос? На мен ми трябва само за да мина границата на излизане с колата, защото ще бъде записана в него.
                      Трябва да питаш, когато подаваш молба да си го запазиш. Може да ти го дадат завинаги, а може и в посолството в Шв. да го оставиш, не знам.

Кефи ме, като наричаш държавната администрация цървули... Така ги мразя.
                      От глезените тънки до гърдите
                      тя бе жена.
                      Нататък беше лято.

Comment

Паспорта го сменихме миналата година ноември (може нещо да се е променило между, не знам). Той не беше с изтекал срок и след като го перфорирафа и подписах декларацията, трябваше просто да го изпратя по пощата с препоръчано до посолството в "най-кратък срок след като не ми е необходим" - забележи срокът не беше упоменат .
                        sigpic

Comment

Първоначално написано от mamatanya
                          "най-кратък срок след като не ми е необходим" - забележи срокът не беше упоменат .
                          Как да не са споменали срока, с българска точност е казано "в най кратък срок". Това си е то - ясно и точно!

Comment

Zanko преди година цялото семейство си сменихме българските паспорти по пощата и поискахме старите да ни бъдат върнати. Не е никакъв проблем - просто посочваш в документите за смяна че си искаш стария и ти го връщат с печат на всяка страница "Невалиден" (без кламери или телбод) . Не е необходимо да имаш специална причина за това. Понякога българската администрация не е толкоз страшна.
                            The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Няма лек срещу провокаторите. Бан на никове, бан по IP, бан по име, бан по фамилия, бан по ЕГН не помага, ако целокупното форумно население отговаря на провокациите им

Най-доброто нещо, което можете да прилагате към общи дразнители е Ignore!
                            Всеки един ваш отговор, налива вода във воденицата на тези, които ви провокират!

Comment

Първоначално написано от Ivan
                              Zanko преди година цялото семейство си сменихме българските паспорти по пощата и поискахме старите да ни бъдат върнати. Не е никакъв проблем - просто посочваш в документите за смяна че си искаш стария и ти го връщат с печат на всяка страница "Невалиден" (без кламери или телбод) . Не е необходимо да имаш специална причина за това. Понякога българската администрация не е толкоз страшна.
                              Ако имаш пред вид чрез посолството, там ми отговориха, че са им необходими 6 месеца за тази цел.
                              А БГ администрацията не е страшна а жалка в повечето случаи.

Comment

Working...
                              X