Анонс

Collapse
No announcement yet.

Какво не знаете за Саудитска Арабия

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Какво не знаете за Саудитска Арабия

Здравейте...

Ще почна първо с летището на Джедда, понеже от там си влязох в страната им де.Летището на Джедда е най голямото по площ в света мисля че е около 70 кл,във него влизат:Терминалът на Саудитските авиолинии,Терминалът на чуждите авиолинии,Терминалът на Хаджиите тоест тия дето идват да стават хаджии те са с друг терминал тои е наи огромния,Кралският терминал, Терминалат за офицялните гости на страната, Военият терминал на Америка,Военият терминал на Саудитска Арабия,Частният Терминал.Терминалът на Судитските авиолинии - Нещо можеби построено преди 30 години, отвратително старо,и грозно,малко салонче за заминаващи и за пристигащи пътници,магазинчета пална глупост,все едно си на бит пазар.До преди две години имаше автобуси които когато те доведат до самолета се дигаха до вратата на самолета и направо си влизаш в самолета. Но стана инцидент с един от техните принцове,автобуса както си се качвал на горе се развалил и паднал - ха - ха пострада семеиството на принца и Автобусите излязоха от употреба както и Директорът на Летището бе заменен
    Та сега сме си със стълбички де
    Един човек попита Пророка (с.а.с):
    „Какви видове дела (или какви качества) от исляма са добри?”
    Пророка отговори:
    „Да нахраниш (бедните), да поздравиш тези,които познаваш и тези, които не познаваш.”

http://en-gb.facebook.com/pages/%D0%...41594839188620

Относно: Какво не знаете за Саудитска Арабия

разказвай

Comment

Здравейте...

Та реших да продалжа с превоза тъи като почнах със самолетите.
      Та гари тука няма и влакове няма , тоест има но не в Джеда .
      Има влакове Рияд -Дамам само толкоз.
      Метро няма , няма щтото никои няма да го ползва -причина евтин бензин
      Сулъо и пулъо карат кола тука.
      Градски транспорт -смешка голяма мяткат се един два абтобуса и те почти празни, местен никога няма да се качи на автобус,да се качи наи много някои пакистанец,обаче има спирки - и никакви патници да чакат де.Автогари има маи две три - международни обаче които возят пътници до Сирия ,Ъордания ,Египет и много рядко до Турция.
      Пристанището на Джеда огромно ама огромно- кораби да искаш
      Единствено от Египет идват с кораби че е по близко - по бедните де.
      ТАКСИТА - леле леле повече от хората и си ходят така безцелно нямат спирки,нали бензина е евтин. Колите 80 % са с бял цвят заради слънцето
      оставия на сланце един месец - ще си я вземеш на трохички от слънцето.Много рядко се крадат коли,и ги крадат хлапетата.Всеки има наи малко по 3 коли , така е като жените не карат тука - забранено, до кога ли.Пална глупост - виждала сам дете да кара кола не се вижда от кормилото ,обаче нали е момче и жените в колата със него полицията не ги спира не е прието полиция да спира кола ако има жена в нея.
      Преди време строго стана - колани слагаите задалжително
      Нищо не разбирам - полиция: моя има колан аз нямам, никои гък неможе да ти каже, и до сега не сам слагала колан,Ха ха пък в БГ не го свалям.

.
      Пророка отговори:
      „Да нахраниш (бедните), да поздравиш тези,които познаваш и тези, които не познаваш.”

Comment

хаха, верно ли жените нямат право да карат коли? Само местните ли, или изобщо? Да речем туристки, или жени на разни акредитирани или пратени там на работа европейци и те ли нямат право?

Comment

Ми ако жена кара кола какво ще направят-нали нямат право да спират ако има жена в колата!!!!!
          правя се на остроумна.
          Много интересни неща разказваш, давай де!
          А !?

Comment

Първоначално написано от amiami Виж мнението
            Ми ако жена кара кола какво ще направят-нали нямат право да спират ако има жена в колата!!!!!
            правя се на остроумна.
            Много интересни неща разказваш, давай де!
            Ще запишат номера и ще пратят фактурата на собственика на колата (който най-вероятно не е жената). Освен ако наказанието не е по-екзотично.

Comment

Първоначално написано от Kremena Виж мнението
              хаха, верно ли жените нямат право да карат коли? Само местните ли, или изобщо? Да речем туристки, или жени на разни акредитирани или пратени там на работа европейци и те ли нямат право?
              Здравейте...

С тия въпросчета ще трябва маида пиша за жената ТУК.
              Ами как да почна, че да не ви объркам само не зная.
              ЖЕНАТА:Местна няма право, нито чужденка ,жена каквато и да е не кара кола тука,Говори се обаче само се говори и предполага ЧЕ е възможно в близките години жена да кара кола и то ако е над 35 години.
              Та жената има кола и то на неино име ,но има за тази цел шофъор -та това е положението с колите.Сега ТУРИСКИ: -НЯМА ЖЕНИ ТУРИСКИ тука.
              Жена не може да доиде сама тука по какъвто и да е предлог като туриска
              Сама жена: може да влезе в страната им само с работна виза. С покана например от син или дащеря.Аз например немога да извадя виза за леля си.А само за маика си и баща си,маика ми ако доиде сама от летището на вън няма да я пуснат докато не доиде този които и е направил визата.
              Визите за ОМРА:те ги дават само организирано,ХАДЖ: също ,всичко е групово и под контрол,не можеш да мраднеш от групата няма да ти разрешат.А ма така като турист да ида няма такава виза тука.
              Надявам се че не ви обърках много.
              Пророка отговори:

Comment

Първоначално написано от sesil Виж мнението
                ...
                Ами как да почна, че да не ви объркам само не зная.
                ЖЕНАТА:Местна няма право, нито чужденка ,жена каквато и да е не кара кола тука,....Сега ТУРИСКИ: -НЯМА ЖЕНИ ТУРИСКИ тука.
                Жена не може да доиде сама тука по какъвто и да е предлог като туриска
                ....
                Не, не аз нямах предвид "сама жена-туристка". Но да речем някоя идва с мъжът/партньорът си, взимат кола под наем, и се сменят да карат. Или пък само жената кара кола ... Ама както пишеш, май по-добре да яхнат камилите, а не да нарушават закона.

Comment

Първоначално написано от Kremena Виж мнението
                  Не, не аз нямах предвид "сама жена-туристка". Но да речем някоя идва с мъжът/партньорът си, взимат кола под наем, и се сменят да карат. Или пък само жената кара кола ... Ама както пишеш, май по-добре да яхнат камилите, а не да нарушават закона.
                  ХА - ХА мъжа да кара ако ще самосвал
                  Камилите тука са само атракцион дето ги разхождат нагоре надолу
                  Пророка отговори:

Comment

Креми, ако си се качвала на камила, няма да предложиш това. Опитът от Египет ми е така запечатан, че казвам по-добре пеша, от колкото на камила.

Сесил, много ми е интересно всичко. Разкажи, има ли и какъв е например културния живот там - кина, театри, концерти. Ходи ли се по ресторанти? Има ли нощни заведения? Как преминава един обикновен ден за теб там? През week-енда какво можеш да правиш?

Comment

Първоначално написано от Alice Виж мнението
                      Креми, ако си се качвала на камила, няма да предложиш това. Опитът от Египет ми е така запечатан, че казвам по-добре пеша, от колкото на камила....
                      Качвала съм се и още как... Ама рекох по-добре това, от колкото "извън закона" там...

Comment

Доста съм чела и гледала документални филми за Саудитска Арабия. Наистина изглежда като приказка от "1001 нощ" и бих искала да я посетя като туристКА. Ама на, сега чета, че така не става. Да живея там не съм си и помисляла.
                        sesil, много се надявам да не ме разбереш неправилно. На мен и до ден днешен ми задават тук (в Холандия) въпроси като дали съм изживяла културен шок, прмествайки се да живея тук. (С което и до ден днешен затвърждавам мнението си за голяма част от холанците колко нищо не знаят за Източния блок, пък и не щат и да научат.) Представям си обаче, че ако отида да живея в страна като Саудитска Арабия, за мен това ще е наистина културен шок. Буквално сблъсък на две култури. Като почнем от многоженството и забулването на жената и че иначе не може да излезе на улицата, та до това, че няма право да кара кола. Затова ми е интересно, ти как го прие всичко това? И тръгвайки от БГ, знаеше ли всички тези неща или ги "откри" там?
                        Наистина ми е много интересно всичко, което пишеш дотук, затова разкажи повече неща.

Comment

Първоначално написано от Alice Виж мнението
                          Креми, ако си се качвала на камила, няма да предложиш това. Опитът от Египет ми е така запечатан, че казвам по-добре пеша, от колкото на камила.

Сесил, много ми е интересно всичко. Разкажи, има ли и какъв е например културния живот там - кина, театри, концерти. Ходи ли се по ресторанти? Има ли нощни заведения? Как преминава един обикновен ден за теб там? През week-енда какво можеш да правиш?
                          Здравеите пак...
                          Ами на камила не сам се качвала,страх ме е от това животно то едно огромно тръпки ме побиват.Обаче да ви кажа за камилата:
                          Та камилата тука виждала сам на края на града ги има отглеждат ги там като овцете та месото го ядат де , и млякото било много полезно ама много казват,гледам ги аз по пътя продават го млякото и хората спират и дори на място пият .Пък за прекрасни коси какво използват ще паднете
                          горката камила чакат я да си направи малката нужда

А културен живот значи ,ами кина няма де и театри няма, виж концерти правят обаче тука само мъже певци канят хе хе жена неможе. Тоест може да си извикаш някоя известна певица ако правиш парти например.
                          Иии ресторанти много страхотни даже , кафенета още толкоз ,виж дискотеки няма де То нощен живот ами то само нощен живот има дневен почти няма,Почивните дни са четвъртак и петък, - ама хубаво си го изкарваме де ако сме на вън, ако сме у дома не се тарпим че всички сме в къщи и става тя една .....После пак....
                          Пророка отговори:

Comment

Сега ще пиша малко разяснения понеже един потребител ми е писал и ме помоли за информация, и за да се въсползват и други които се интересуват реших да пиша във форума.
                            Става въпрос за ВИЗИ ,за жената писах подробо , Мъжът е без проблем:
                            Виза казах че за туристи не се издава а само за ОМРА и ХАДЖ и покани за близки.Виза така да отидеш на своя глава в консулството и да си поискаш дори омра и хадж да е няма да ти дадат -Такъв е закона слагам точка на тоз въпрос е ако някои се интересува защо ,после ще пиша .
                            Визата за ОМРА за която се интересува потребителя - има травел агенции дето се занимават специялно с това организират всичко и така е по добра за самият клиент на всеки според възможностите.Казвам че много е трудно ама много да се трагне така без да си в накоя група ,накрая можеш да се върнеш и без да си правил омра, И за агенциите МОЛЯВИ преди да се запишете проверете добре дали тази агенция е НАДЕЖНА. Виждала сам хора да спят на улицата поради такива надежни агенции.Гледката е покъртителна гледаш група хора на
                            улицата под моста, ония ги докарали и ги изоставили хора без документи незнаещи езика ,да седят и да се надяват че някои ще и помогне.
                            Пророка отговори:

Comment

Здравейте.
                              Първо благодаря за отговора

Не знаех, че е толкова трудно, все пак искам да отида на "умра", а в България не знам да се организира такова нещо...А и коя травел агенция организира групи за Саудитска Арабия
                              Прочетох някъде, че например както аз сега искам да имам престой в Йордания (а йорданска виза мога да получа без проблем на границата им), мога да отида в тамошното саудитско посолство и да кандидатствам за виза (отнемало 10-15 дни за интервюто). Това дали е вярно?
                              Моят приятел йорданец, а и други йорданци, ходят на умра на свободни начала, самостоятелно, но може би защото са йорданци и имат привилегии...

А ще сподели ли sesil какво прави в Саудията, какво работи?

Comment

Working...
                              X