Анонс

Collapse
No announcement yet.

Питане: Брак между саудитец и чужденка?

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Питане: Брак между саудитец и чужденка?

Как се сключва брак между саудитец и чужденка? Имайки предвид строгите закони там, религия, традиция, възраст, различия във възрастта , предишно семейно положение - неомъжени жени , разведени или вдовици? Чух, че на мъжете е забранено да се женят за чужденки, а само за саудитки , за да не изоставали техните жени без съпруг. Другото , което чух, че евентуално ако някой садитски мъж желае да сключи граждански брак с чужденка трябва да има навършени 30 години.
    Давайте инфо , тези които сте омъжени в Саудитска арабия. И как сте станали саудитски съпруги? Разкажете историите си. Къде и как сте се запознали и ей такива неща.
    Благодаря

Относно: Питане: Брак между саудитец и чужденка?

Еми моят случай е обратен- аз имам четири саудитки, запознах ме се в БГХелп, и те от доста време живеят в Швейцария, ....нали разбираш.

Comment

Първоначално написано от Desert Rat Виж мнението
      Еми моят случай е обратен- аз имам четири саудитки, запознах ме се в БГХелп, и те от доста време живеят в Швейцария, ....нали разбираш.
      И на всичкото отгоре нямаш навършени 30 години.
      Бъди промяната, която желаеш да видиш в света

sigpic

В най-голямата зима разбрах, че в душата ми е вечно лято.

Comment

Първоначално написано от Leyla Виж мнението
        И на всичкото отгоре нямаш навършени 30 години.

Като ме видят, всички това ми казват.

Comment

За: Питане: Брак между саудитец и чужденка?

Май съм само аз баламата дет се оженила за САуди
          Верно има нов закон в който гласи че Саудитеца трябва да е на на 30 а Евентуалната Чужденка на 25
          Един човек попита Пророка (с.а.с):
          „Какви видове дела (или какви качества) от исляма са добри?”
          Пророка отговори:
          „Да нахраниш (бедните), да поздравиш тези,които познаваш и тези, които не познаваш.”

http://en-gb.facebook.com/pages/%D0%...41594839188620

Comment

Първоначално написано от mimigk Виж мнението
            Давайте инфо , тези които сте омъжени в Саудитска арабия. И как сте станали саудитски съпруги? Разкажете историите си. Къде и как сте се запознали и ей такива неща.
            Благодаря
            Мими, видя ли тази прекрасна тема на Сесил и др. момичета в Саудитска арабия? Аз съм я чела в захлас, без да имам лични интереси към тази страна, сигурна съм, че и на тебе ще помогне.

Comment

Относно: За: Питане: Брак между саудитец и чужденка?

Първоначално написано от Сесил Виж мнението
              Май съм само аз баламата дет се оженила за САуди
              Верно има нов закон в който гласи че Саудитеца трябва да е на на 30 а Евентуалната Чужденка на 25
              И защо да си балама не разбрах. Вярно, че тази страна е доста откачена, но пък всеки си избира пътя на живота. Харесах си едно момче от Саудито - Джеда , но е много малък, само на 24 години е, а моите са доста и затова питам как стоят нещата. А пък любовта не пита от коя държава си, охххххх , знам ли и аз....

Comment

За: Относно: За: Питане: Брак между саудитец и чужденка?

Чак сега виждам че си писала ???
                Ако е на 24 неможеш да сключиш брак
                Има закон ТРябва да е навършил 30 години за да се ожени за чужденка .
                Пророка отговори:
                „Да нахраниш (бедните), да поздравиш тези,които познаваш и тези, които не познаваш.”

Comment

Относно: За: Питане: Брак между саудитец и чужденка?

Първоначално написано от mimigk Виж мнението
                  А пък любовта не пита от коя държава си, охххххх , знам ли и аз....
                  Не пита, но бягай докато можеш ...
                  Ако не, изчакай 6 години. Тъкмко ще провериш дали си заслужава, без да си слагаш въжето на главата
                  http://kursove-za.com

Comment

За: Относно: За: Питане: Брак между саудитец и чужденка?

Първоначално написано от Profesional Виж мнението
                    Не пита, но бягай докато можеш ...
                    Ако не, изчакай 6 години. Тъкмко ще провериш дали си заслужава, без да си слагаш въжето на главата
                    Защо да бяга ??? На мен хич не ми е лошо Ама не всеки е с моят Късмет
                    Пророка отговори:

Comment

Относно: За: Относно: За: Питане: Брак между саудитец и чужденка?

Защо да бяга ??? На мен хич не ми е лошо Ама не всеки е с моят Късмет
                      Да, пожелавам го на всички, но сама каза, че не всеки е с твоя късмет.

Просто лично на мен ми звучи страшно да се обвържеш с човек от Арабският полуостов
                      Различни хора, различни желания - нормално е
                      http://kursove-za.com

Comment

Аз отдавна не бях се вясвала тук
                        но днес ми скимна да прочета какво ново из Хелпа на бг
                        Та има нов закон то много закони станаха
                        ама да ви кажа за един преди този закон
                        Чужденка омъжена за Саудитец вече неможе да вземе сауди гражданство , остава си с времено гражданство .
                        Най новият закон !!! Даваха го по новините преди няколко дена !!!
                        Саудитец ако се ожени за чужденка без разрешението на правителството - ВЛИЗА В ЗАТВОРА !!!! Хааааа
                        Сега ще ви обясня защо е този закон :
                        Понеже има бракове коййто не са валидни в саудитска арабия но са валидни в другите държави
                        пример :
                        идва моят мъж и се жени за мен в българия , но никъде не е регистриран в саудитска арабия че е женен за мен !
                        после като му се родят деца и отива в консулството да вади паспорт на детето си само за детето , все едно някъква жена му родила дете и толкоз.
                        Другата причина
                        саудитските мъже някой откачени идиоти
                        възползват се от нещасните сирици във бежанските лагери и се женят с времени бракове за момичета след което ги изоставят .
                        та да му мислят сега как ще се женят
                        Пророка отговори:

Comment

Аз отдавна не бях се вясвала тук
                          но днес ми скимна да прочета какво ново из Хелпа на бг
                          Та има нов закон то много закони станаха
                          ама да ви кажа за един преди този закон
                          Чужденка омъжена за Саудитец вече неможе да вземе сауди гражданство , остава си с времено гражданство .
                          Най новият закон !!! Даваха го по новините преди няколко дена !!!
                          Саудитец ако се ожени за чужденка без разрешението на правителството - ВЛИЗА В ЗАТВОРА !!!! Хааааа
                          Сега ще ви обясня защо е този закон :
                          Понеже има бракове коййто не са валидни в саудитска арабия но са валидни в другите държави
                          пример :
                          идва моят мъж и се жени за мен в българия , но никъде не е регистриран в саудитска арабия че е женен за мен !
                          после като му се родят деца и отива в консулството да вади паспорт на детето си само за детето , все едно някъква жена му родила дете и толкоз.
                          Другата причина
                          саудитските мъже някой откачени идиоти
                          възползват се от нещасните сирици във бежанските лагери и се женят с времени бракове за момичета след което ги изоставят .
                          та да му мислят сега как ще се женят
                          Хич не те разбрах, Сесил - как така чужденка, ако се ожени за саудитец, не може да вземе саудитско гражданство - ама никога ли? Т.е. може ли при други условия да придобие гражданство, а защото е женена за саудитец, това да й е забранено? Нещо не разбрах защо бракът да пречи?

Пояснявам защо питам. Например, в ЕС, според сега съществуващия закон, ако някой дойде да работи (законно), след 5 години получава право на постоянно жителство, а след 6 - на гражданство, ако желае, разбира се. МОже и при други условия, но за по-лесно давам този пример. Ако се ожени за британец, нещата не се променят особено - пак 5 години и 6 за гражданство. Преди, когато България беше визова страна, можеше ако жената е съпруга на британец, след 3 години живот, законно, с виза, да подаде за гражданство на четвъртата година - но тъй като вече за България няма визи, тя е в ЕС, нещата отидоха на 5, та до 6 години. Теоретично, може и след 3 г., ако е съпруга, обаче тъй като в молбата искат един документ ИЛР, който се дава само на граждани на визови държави, май никой не е опитвал може ли след 3 години да се подаде за граажданство - щото струва доста пари и на никого не му се рискува.

Comment

това са законите на саудитка арабия
                            клавиатурата ми не работи
                            извинявам се
                            не че е жена ,, закони са
                            мъжете пък вобще немогат нито преди нито сега
                            полсе ще напиша подробно
                            Пророка отговори:

Comment

Working...
                            X