Анонс

Collapse
No announcement yet.

Работа в Австрия

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Работа в Австрия

Здравейте,

На 26г съм, женен отскоро. Имам желания да се преместя да живея и работя в Австрия. Имам 4 години стаж в банка. Магистър съм по финанси. Английския ми е на добро, даже доста добро ниво. Немския съм го позабравил, въпреки че съм го учил към 10 години. Но не ми е проблем за известно време да се стегна да си го поприпомня. Та въпроса ми към вас е - какви са шансовете човек като мен да си намери работа в сферата на финансите в Австрия? И ако изобщо има някакъв шанс моля да ме насочите къде да търся.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Относно: Работа в Австрия

Здравеите. Не знам дали точно тук трябва запиша моите въпроси. Ще съм благодарен ако някои може да ми помогне дори само с инфорация.
    Казвам се Радослав и съм на 27 години ,от няколко месеца живея в Граз,Австрия.Уча немски и вече се справям доста по-добре. Тук съм с приятелката ми. Тя вече работи ,но аз не мога да открия нищо,защото нямам разрешително. Искам да работя,защото иначе какъв е смисъла да напусна България. надявам се акоп ми помогнете с малко информация. Благодаря предварително
    Last edited by Leyla; 14-05-11, H:i. Причина: кирилица

Comment

Първоначално написано от radi_bln Виж мнението
      Здравеите. Не знам дали точно тук трябва запиша моите въпроси. Ще съм благодарен ако някои може да ми помогне дори само с инфорация.
      Казвам се Радослав и съм на 27 години ,от няколко месеца живея в Граз,Австрия.Уча немски и вече се справям доста по-добре. Тук съм с приятелката ми. Тя вече работи ,но аз не мога да открия нищо,защото нямам разрешително. Искам да работя,защото иначе какъв е смисъла да напусна България. надявам се акоп ми помогнете с малко информация. Благодаря предварително
      Отговорила съм ти в предната темаhttp://www.bghelp.net/forums/showthr...d=13998&page=2

Comment

Първоначално написано от Женя - Барабеня Виж мнението
        Отговорила съм ти в предната темаhttp://www.bghelp.net/forums/showthr...d=13998&page=2
        Обръщам се пак към теб,защото изглежда си запозната доста.пак да ти благодаря за отговора. Искам само да попитам,става въпрос за приятелката ми . Правилно съм разбрал,че ако работи в Австрия,легално разбира се,в продължение на 12 месеца щ6е получи право за пълен достъп до пазара на труда в Австрия. И имаш ли някаква информация ккаво е нужно,докумнти и т.н.
        Благодаря ти предварително ))

Comment

Обръщам се пак към теб,защото изглежда си запозната доста.пак да ти благодаря за отговора. Искам само да попитам,става въпрос за приятелката ми . Правилно съм разбрал,че ако работи в Австрия,легално разбира се,в продължение на 12 месеца щ6е получи право за пълен достъп до пазара на труда в Австрия. И имаш ли някаква информация ккаво е нужно,докумнти и т.н.
          Благодаря ти предварително ))
          Не знам , какви документи са нужни . Аз даже смятам , че си получил право на работа още когато тя е започнала , не е имало нужда да чакаш 1 година . Провери обаче , дали е проблем това , че не сте женени!!! Нищо не ти струва да отидеш в местния офис на AMS , там ще получиш пълна информация !!!

Comment

Първоначално написано от Женя - Барабеня Виж мнението
            Не знам , какви документи са нужни . Аз даже смятам , че си получил право на работа още когато тя е започнала , не е имало нужда да чакаш 1 година . Провери обаче , дали е проблем това , че не сте женени!!! Нищо не ти струва да отидеш в местния офис на AMS , там ще получиш пълна информация !!!
            Да,определено трябва да мине 1 god,защото тя сега има разрешително само за това работно място,значи за др работа пак и трябват документи,само че вече става мн по-бързо,защото отначало чакахме отговор 6 седмици от АМС,а сега за втора работа става за една sed. Просто за мен остава все още незнанието ,дали след като тя п[олучи док за пълен достъп,но както казав6,ще отидем до АМС. Пак ти благодаря. Ние тук в Граз не познаваме българи и е още по-трудно. Аз лично в началото се надявах да започна ,дори и на черно,но уви без познати не става !!!

Comment

А какво точно работи приятелката ти, radi_bln? Тази година живях няколко месеца в Graz-Umgebung и според AMS не можех да работя нищо друго, освен сезонна работа в селското стопанство за максимум 6 месеца.

Comment

Здравей!!!
                Ами тя работи като помощник в кухня. Тази работа ,тя я намери благодарение на познати,които имаме тук,но усяха да помогнат само на нея. Аз за съжеление ,не мога да намеря нищо. Бях на пробен ден в един гръцки ресторант,но собственика излезе голям измамник. Извикаме няколко дни ,работих по 12h и накарая ми суоб6ти,че няма да може да ми направи док и не ми плати нито едно евро!!! А isкам да те попитам,ти как успяваше да си намираш работа,защото аз ще съм благодарен и на тези няколко месеца,защото направо съм се отчаел.
                Надявам се ,че съм бил поне малко полезен.

Радослав

Comment

Здравей!!!
                  Ами тя работи като помощник в кухня. Тази работа ,тя я намери благодарение на познати,които имаме тук,но усяха да помогнат само на нея. Аз за съжеление ,не мога да намеря нищо. Бях на пробен ден в един гръцки ресторант,но собственика излезе голям измамник. Извикаме няколко дни ,работих по 12h и накарая ми суоб6ти,че няма да може да ми направи док и не ми плати нито едно евро!!! А isкам да те попитам,ти как успяваше да си намираш работа,защото аз ще съм благодарен и на тези няколко месеца,защото направо съм се отчаел.

Радослав
                  В момента тук е мн трудно с работата. Единствено на черно , ако успееш да намериш . Австрия закъсва .

Comment

Здравей!!!

Радослав
                    Пробвай в сайта EURES. И то в раздела Landwirtschaftliche hilfsarbeiter. Днес погледнах, има 9 обяви там за Steiermark. Аз самата съм с висше образование от България, имам 10 г. стаж по специалността в България, но според AMS, освен в Landwirtschaft, нямам право да работя на друго място. В Австрия работих само 3 месеца в една Gärtnerei - сезонна работа. А за да си удължа престоя там ми искаха трудов договор за 1 година, което аз нямаше откъде да намеря и затова се прибрах в България. От AMS ми казаха, че трябва да сключа брак с австрийски гражданин, за да мога да си намеря нормална работа.

Comment

Здраве отново!
                      Така,благодаря за информацията. аз само че съм объркан малко,защото ти казаваш,че от АМС са ти заевили,че за да си намериш свясна работа,трябва да сключиш брак с австр,но аз намирам информация от АМС,че за българи и ромунци,които са работели една god ,получават достъп до австрийския пазар на труда. даже ,чета ,че ако имам брак с приятелката ми,след като получи достъп,аз автопатично получавам. Оффф не знам вече ,надявам се това да е вярно.Мн скоро ще ходим до АМС да говорим точно за това освобождаване

Radoslav

Comment

Да, така е. Трябва да докажеш, че си работил 1 година легално. Аз например си бях намерила хубава работа, работодателят се беше спрял точно на мен, но от AMS ми казаха, че за тази работа ще има поне 20 австрийци и е изключено да ме назначат там.

Comment

Здравейте
                          Имам един въпрос относно получаването на първо на работа в австрия. Става въпрос,знам,че трябва да си работил поне година,обаче може ли да разтълкувате следние варянт:
                          - От 15.12.2010г до 22.12.2010г жена ми работи в един ресторанат на 40h sed,после и акзах,че понеже почиват за коледа ще я отпише и после пак ще я вкара,но на 30h sed и така вече се получава следното:
                          - от 07.01.2011г до продължава

обърнахме се към някаква агенция "Компас" във Виена и оттам ни казаха,че работодателя нямал право ад я отписва и тази работа янма да ни свърши работа за онзи док,които ти дава право на работа. Всичко е наред,има си осигоровки всичко. ккаво се прави,нямаме идея??
                          Благодаря
                          радослав

Comment

Ради , от 1.01.2012 ще можеш да работиш легално !!!! Иди и питай в AMS !!!! Myxyt mi hodi po повод регистриране на нов работник и са му казали , че този път ще стане без гимнастики от 1.01.2012 !!!

Comment

)) Здравей!!!
                              Аз не успях да разбера,казваш,че от 01.01.2012г ще можем всички ли да работим в австрия,тоест ще имаме право на работа както словенци,чехи и т.н. ?
                              Ради )

Comment

Working...
                              X