Анонс

Collapse
No announcement yet.

Синя карта!

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Синя карта!

Здравейте!

Имам въпрос: Как може да се изкара синя карта чрез постградуате course в UK. Значи искам да кандидасвам за Professional Certificate in Marketing които full time е 6 месеца,а part-time 1 година. Този сертификът e едно ниво по-високо от бакалавър,тоест се счита за postgraduate.Говорих днес с home office, но те всеки път ми казват нещо различно. Ако завърша този курс след 6 месеца сте имам ли право на синя карта??

Благодаря предварително!

Относно: Синя карта!

Първоначално написано от ladida Виж мнението
    Здравейте!

Имам въпрос: Как може да се изкара синя карта чрез постградуате course в UK. Значи искам да кандидасвам за Professional Certificate in Marketing които full time е 6 месеца,а part-time 1 година. Този сертификът e едно ниво по-високо от бакалавър,тоест се счита за postgraduate.Говорих днес с home office, но те всеки път ми казват нещо различно. Ако завърша този курс след 6 месеца сте имам ли право на синя карта??

Благодаря предварително!
    Здравей, Ладида,

Въпросът ти е специализиран - можеш да попиташ колегите си в Британския форум, можеш и да прочетеш информацията в специалния раздел там. Ще ти трябва отделна регистрация.

Comment

Според мен след курс full time 6 месеца няма да имаш право на синя карта. даже курса да ти е 2-3 години пак няма да имаш право.
      Специално българи и румънци могат да вземат синя ката след 1 година, но условието е да работят full time 12 месеца i da imat work permit.
      С учене не може да се вземе. Преди можеше ако учиш 5 години, след 5-та вземаш но сега доколкто знам тези 5 години са ги вдигнали на 8.
      Най-добрият начин е хващаш се в една фабрика или ферма full time на черна работа, стискаш зъби и след една година ще имаш синя карта.

Comment

Първоначално написано от zoro_28 Виж мнението
        Според мен след курс full time 6 месеца няма да имаш право на синя карта. даже курса да ти е 2-3 години пак няма да имаш право.
        Специално българи и румънци могат да вземат синя ката след 1 година, но условието е да работят full time 12 месеца i da imat work permit.
        С учене не може да се вземе. Преди можеше ако учиш 5 години, след 5-та вземаш но сега доколкто знам тези 5 години са ги вдигнали на 8.
        Най-добрият начин е хващаш се в една фабрика или ферма full time на черна работа, стискаш зъби и след една година ще имаш синя карта.
        Това не е съвсем вярно. Ако става дума за учене и работене - не е задължително да се работи full time - може да е парт-тайм, но трябва действително да е 12 месеца без прекъсване, както и учебното заведение да е одобрено от Хоум офис. Уърк пърмит-и вече за българи няма. Тази идея е - 12 месеца legal employment - т.е. законна работа по някой от начините - жълта студентска карта, синя карта на друго основание, au pair...

Аз не мога да отговоря дали завършен postgraduate course й дава право да кандидатства за син сертификат само на основание на образованието й. Може би ще може по Tier1 да опита - едновремешните Highly Skilled Migrant Workers. Нали образованието дава определени точки.

Comment

Working...
        X