Анонс

Collapse
No announcement yet.

Професии в Германия

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Професии в Германия

Здравейте, знаете ли кои са най-доходоносните пофесии в Германия? Знам за лекарите, здравеопазването там е на много високо ниво, но други?

Относно: Професии в Германия

Първоначално написано от Ива Виж мнението
    Здравейте, знаете ли кои са най-доходоносните пофесии в Германия? Знам за лекарите, здравеопазването там е на много високо ниво, но други?
    Професионалните музиканти. Определено.

Разбира се и всички други традиционни "професии" който са добре заплатени и в БГ дори, директор на борд, политик.... предполагам

Comment

Единствената делавера в Германия е да се уредиш за безработен, но трудно става. Не знам какво разбираш под професионален музикант, Мадона или оркестрант в Мюнхенската опера, ако е Мадона вероятно ще печели добре.
      За другите професии не знам, но знам за един зъболекар българин, който се прибра преди 8-9 години, взимал към 20 хил. на месец, не си спомням вече марки или евро, но не издържал на скъпотията човека.

Comment

Първоначално написано от др. Иванов Виж мнението
        Единствената делавера в Германия е да се уредиш за безработен, но трудно става. Не знам какво разбираш под професионален музикант, Мадона или оркестрант в Мюнхенската опера, ако е Мадона вероятно ще печели добре.
        За другите професии не знам, но знам за един зъболекар българин, който се прибра преди 8-9 години, взимал към 20 хил. на месец, не си спомням вече марки или евро, но не издържал на скъпотията човека.
        да вземаш 20 000 Е/ или 20 000 лв в Германия, или където и да е по света, много ама многоооо трябва да си широко отворени простите на ръцете, за да не издържиш на скъпотията! Като се върне в бг за 5 000 лв на месец да не мисли, че ще му е по-евтино от Германия? Стига сте говорили глупости, другарю!

Comment

Аз никога не говоря глупости, ама никога! Ако кажа, че утре Слънцето ще угасне, купуш кожух!
          Дал съм реален пример с реален човек, зъболекар. Мога да дам реален пример и с музикант, контрабасист в държавна опера в Германия и т.н. Казал съм нещо в другата тема за Германия, което е редно човек да свърже, ако име нещо в чутурата. Тези двайсет хиляди не ти ги дават да ги спестяваш, а да ги харчиш и защото може да се скатаеш животът така е направен, че да те принуди.
          Ако някога си чул нещо за германия извън новините по телевизията, особено ако познаваш жив германец, може да го попиташ на колко години трябва да си сменя колата частен зъболекар или водещ лекар болница, в какъв квартал и в квартира за колко хиляди евро трябва да живее и т.н.
          Вие сте просто едни палета, които искат да се махнат от грижите на родителите, но сте само палета, нищо не знаете за живота и ако искате да не бъхтате цял живот за да постигнете това, което родителите са постигнали без никакъв зор и работейки колкото да не заспят се насочете към слушането и осмислянето, нежели приказването. Да, в България с 5 хиляди човек на добра работа може да живее добре и да спестява, но само и единствено в България, защото ние сме народ от диви селяни. Навсякъде другаде когато те назначат на достатъчно висока длъжност в договора ти пише какви коли трябва да караш, в какъв квартал да живееш и как да се обличаш. българин в Бразилия стана концерт-майстор на третия по големина театър в страната и изведнъж се оказа, че е длъжен да ходи на всякакви обществени мероприятия за което трябва да си купи поне 8-10 скъпи костюма, да си сменят колата и т.н. И той след няколко месеца се отказа, защото не можеше да издържи финансово. По руската веднъж стана дума на какъв стрес са изложени служителите в големите банки, защото постоянно имали дрес контрол, дали са похарчили точно толкова от заплатите си за дрехи, колкото им е договора.
          В консуматорското общество, без значение какъв си и колко взимаш, заплатата се дава за да я изхарчиш за 27 дни и последните 3 дни да си на пълен кредит.

А сега за домашно си направи сметката колко губиш от БМВ, висок клас без шофьор, ако трябва да го сменяш всяка година, както прави един немски зъболекар и колко е наемът на къща в покрайнините, в квартал в който живеят лекари и зъболекари. Каква е разликата в цените на Алди и кварталните магазини, където пазаруват и между ресторантите, които посещават и тези, където ходят другите българи. Ако не се справиш аз ще ти кажа от първа ръка.

Comment

Навсякъде другаде когато те назначат на достатъчно висока длъжност в договора ти пише какви коли трябва да караш, в какъв квартал да живееш и как да се обличаш. .
            Дрън-дрън та пляс. В Северна Америка никой няма да ти каже каква кола да караш и как да се обличеш.

Колата не е въпрос на престиж, а президент на канадски клон на Fortune 500 компания се облича съвсем обикновенно, ако няма делова среща и сако не слага, за вратовръзка да не говорим.

Разликата определено се чувства, като се прехвърлиш от самолета от Северна Америка на този от Франкфурт за Мюнхен де. 80 % са облечени като погребални агенти.
            The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Няма лек срещу провокаторите. Бан на никове, бан по IP, бан по име, бан по фамилия, бан по ЕГН не помага, ако целокупното форумно население отговаря на провокациите им

Най-доброто нещо, което можете да прилагате към общи дразнители е Ignore!
            Всеки един ваш отговор, налива вода във воденицата на тези, които ви провокират!

Comment

Едни от най-близките ми приятели са от 30 години с частна зъболекарска практика в центъра на Франкфурт и нито за ден не са се оплакали от незгодите на живота на хора с възможности......имат и къща в препоръчаните предградия, и коли, и дрехи......работят здраво и се радват на спечеленото, обикаляйки света и живеейки конфортно в средата си в Германия!

Така, че тия препоръки с помощите за безработни ги остави за ......да не ти дава Господ!
              Само часовете, в които умът е погълнат от красота, са времето, в което сме истински живи!

Comment

В консуматорското общество, без значение какъв си и колко взимаш, заплатата се дава за да я изхарчиш за 27 дни и последните 3 дни да си на пълен кредит.
                Още един бисер.

The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Няма лек срещу провокаторите. Бан на никове, бан по IP, бан по име, бан по фамилия, бан по ЕГН не помага, ако целокупното форумно население отговаря на провокациите им

Най-доброто нещо, което можете да прилагате към общи дразнители е Ignore!
                Всеки един ваш отговор, налива вода във воденицата на тези, които ви провокират!

Comment

Щом казвате...

Comment

Първоначално написано от Ivan Виж мнението
                    Още един бисер.

Целият пост на др. е пълен бисер!

Най-ми хареса последната драматична част......да му мислят лекарите и зъболекарите дето не могат да пазаруват в Алди, друго си е безгрижния живот на безработните......желязната логика ме разби!!

Но пак за пореден път не мога да разбера, каква роля играе др. да се прави на глупав, като начина, по който се изразява е в пълно несъответствие с позициите и мненията, които дава...???!!!
                    Само часовете, в които умът е погълнат от красота, са времето, в което сме истински живи!

Comment

Единствената делавера в Германия е да се уредиш за безработен, но трудно става. ....
                      http://de.wikipedia.org/wiki/Arbeitslosengeld_II

на месец
                      сам човек 359 €
                      самотен родител 359 €
                      двама безработни в едно домакинство 323 €
                      за дете до 6 г. възраст 215 €
                      за дете м/у 7 и 14 г. възраст 251 €
                      за дете от 15 г. възраст нагоре 287 €

+
                      наем и разходи за парно (ограничени)

+
                      добавки (само някой от тях)
                      самотен родител за 4 и 5 дете до навършването на 16.г. 43 € / дете
                      бременна жена, след 13 седмица 61 €
                      инвалид 126 €

Първоначално написано от др. Иванов
                      Аз никога не говоря глупости, ама никога!
                      Може би... зависи как ще го погледнем.

Comment

...В консуматорското общество, без значение какъв си и колко взимаш, заплатата се дава за да я изхарчиш за 27 дни и последните 3 дни да си на пълен кредит.
                        .....
                        Мисля си, че ако кажеш, че утре слънцето ще угасне, ще се намажа със сън блокър.

Comment

Първоначално написано от Ива Виж мнението
                          "За лекарите, здравеоопазването"... е много обобщено казано. Зависи, както и навсякъде по (нормалният) свят - не само какъв лекар си (специалност), а и с какъв стаж, както и в каква болница. В Швейцария идва много мед. персонал, но от държавните болници. Тук са по-добре платени.

Въпросът ти по принцип е "не отговоряем". Има готвачи, които взимат повече от лекари, може би. Както и ако ти каже някой "в банковият сектор", то неминуемо следва въпроса - в коя банка, къде, на каква длъжност точно.

Така че, ако се интересуваш за нещо конкретно, какви са заплатите може би е по-лесно да се намери някаква информация.

Comment

Тоя човек е някакъв който гони далаверка само( Доктора) А имено да ти идват парички от нищото е далавера. А това да си безработен в Германия както аз и жена ми/ хич ама хич / не е добре/ имаме и дете да добавя/. Парите които ти отпуща Държавата тук ти стигат да изкараш месеца да вярно,но само това. И отделно имат пълна информация за твоите възможности и професия така че веднага ти намират подходящо работно място. Та забрави да е далавера /докторе/. Едно е безработен с 300евро на месец за храна дрехи и др. Друго е работещ с 1000евро на месец за храна, дрехи и др.

Comment

Първоначално написано от mihayl.mihaylov Виж мнението
                              . Та забрави да е далавера /докторе/. Едно е безработен с 300евро на месец за храна дрехи и др. Друго е работещ с 1000евро на месец за храна, дрехи и др.
                              Първо той не е доктор а другар, и второ той е нещо като шута на форума (само да не го сбъркаш с ролята на шута в пиесите на Шекспир), та не му взимай писанията присърце.

Comment

Working...
                              X