Анонс

Collapse

Правила на форума

Добре дошли във форума на Испания, който е част от форумите по държави към bghelp.net. Това е една чудесна инициатива и се надяваме, че форумът, заедно с участниците в него, ще допринесе с всичко възможно, свързано с процеса на имиграция, адаптация и развитие на испанска земя.

Моля още веднъж да прочетете секцията Често Задавани Въпроси (F.A.Q.)

Преди да публикувате мнения моля да отделите няколко минути и да прочетете нашия Форумен Правилник.

Желателно е писането на кирилица. Ако нямате, може да ползвате вградената в сайта кирилица, която виждате горе вдясно. Когато натиснете с дясното копче, горе ще "падне" меню, от което може да изберете българската фонетична (BP) или бългаската стандартна (по БДС) клавиатура (BG). Разбира се ако не можете или имате някакъв проблем, може спокойно да използвате и латински букви.
Публикуването на лична кореспонденция във форума, без съгласието на подателя, е против правилата и разбиранията ни!

Това е за сега и още веднъж: Добре дошли!
See more
See less

Изготвяне на Пълномощно

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Изготвяне на Пълномощно

Здравейте на всички.Имам един вьпрос.Трябва да вадя пьлномощно но незнам кьде.Кой трябва да ми го изготви и кьде трябва да се завери?Значи аз в Бг за пьлномощно ходя при нотариус но тук незнам кьде има.Ако отида в консулството в Мадрид дали ще ми го направят там или само мога да го заверя?Ако някой е правил ,моля да ми обясни защото живея далеч от Мадрид и да не се разкарвам напразно.Хубав ден на всички.

Относно: вьпрос

Първоначално написано от evterpi Виж мнението
    Здравейте на всички.Имам един вьпрос.Трябва да вадя пьлномощно но незнам кьде.Кой трябва да ми го изготви и кьде трябва да се завери?Значи аз в Бг за пьлномощно ходя при нотариус но тук незнам кьде има.Ако отида в консулството в Мадрид дали ще ми го направят там или само мога да го заверя?Ако някой е правил ,моля да ми обясни защото живея далеч от Мадрид и да не се разкарвам напразно.Хубав ден на всички.

Защо не се обадиш в посолството
    http://www.mfa.bg/bg/36/?

На страницата има телефонни номера на които можеш да звъниш.
    ......все са останали няколко
    верни приятели,
    да ни загърнат със искреност -
    мен и душата ми.

М. ПЕТКОВА

Comment

Първоначално написано от evterpi Виж мнението
      Посолството в Мадрид вади пълномощни. Аз на два пъти вадих. На място ти дават бланка за попълване в зависимост от вида пълномощно. Би било добре да се обадиш по телефона дали не трябва да ти дадат предварително ден за явяване. Става същият ден и се заплаща такса някъде около 80 евро ако не се лъжа.
      https://www.lulu.com/shop/search.ep?...82%D0%BE&type=

Comment

Пълномощното го изготвяш сам,консулата прави само заверка.
        Аз правих пълномощно преди месец, в посолството ни в Хага.
        Обади им се да разбереш в кой дни заверяват пълномощни,защото тук се оказа,че e само във вторник и петък.
        Пълномощните ги приемаха от 9,00-11,00, и ги даваха заверени след 13,30 същият ден.
        Струваше 15 € за един брой,не можеше да се плаща с карта,защото нямаха терминал.Носи си в брой, за да не ти се налага да се разкарваш до банкомат като мен.

Comment

Първоначално написано от natalina Виж мнението
          Пълномощното го изготвяш сам,консулата прави само заверка.
          Аз правих пълномощно преди месец, в посолството ни в Хага.
          Обади им се да разбереш в кой дни заверяват пълномощни,защото тук се оказа,че e само във вторник и петък.
          Пълномощните ги приемаха от 9,00-11,00, и ги даваха заверени след 13,30 същият ден.
          Струваше 15 € за един брой,не можеше да се плаща с карта,защото нямаха терминал.Носи си в брой, за да не ти се налага да се разкарваш до банкомат като мен.
          Тук в Мадрид има малка разлика. Сутрин от 9.00 до 12.оо се подават после следобед от 15.00 до 17.00 се получават. И ми се струва, че е по-скъпо. Подаването на документите става, когате работи консулството и също са различни.

Comment

Не се знае дали пълномощното ще се ползва тук или в България. Ако е за Испания се прави при испански нотариус и няма нужда от заверки.
            ......все са останали няколко
            верни приятели,
            да ни загърнат със искреност -
            мен и душата ми.

М. ПЕТКОВА

Comment

Първоначално написано от yona Виж мнението
              Не се знае дали пълномощното ще се ползва тук или в България. Ако е за Испания се прави при испански нотариус и няма нужда от заверки.
              Когато трябваше непълнолетния ни син да пътува от Б-я до тук(с автобус),баща му му направи пълномощно при нотариus в града, където живеем(в Испания).Изпрати го с препоръчано писмо до БГ,там само го преведох на български.

Comment

Първоначално написано от adanamar Виж мнението
                Когато трябваше непълнолетния ни син да пътува от Б-я до тук(с автобус),баща му му направи пълномощно при нотариus в града, където живеем(в Испания).Изпрати го с препоръчано писмо до БГ,там само го преведох на български.
                Пьлномощното е за БГ.Ако го напрая тук при нотариус ,няма ли да искат все пак заверка от нашето консулство?Благодаря на всички за отговорите.Да ,мисля че най-добре е да се обадя в Мадрид.Лека вечер на всички.

Comment

Относно: Изготвяне на Пълномощно

Успех!

Comment

Аз вадих по-миналата година пълномощно за продаване на имот и пълномощно за пътуване на децата от България навън с майка им.

1. Звъниш в консулсвото и питаш какви документи ти трябват за заверката, кой документ в колко копия го искат. Питаш този вид пълномощно за колко време се заверява. Питаш и дали работят на датата на която мислиш да отидеш.

2. Най-добре някой познат да отиде до адвокат в БГ и да вземе попълнени въпросните документи за този вид пълномощтно на електронен носител и да ти ги прати на електонно поща, или сканирани.

3. Изпринтваш всичко, може за всеки случай с по едно копие повече, звъниш пак в консулството и казваш че идваш ! Сериозно, потвърди си два пъти кога се приемат за заверка в консулството този вид пълномощни.

и това е - отиваш и побеждаваш системата ....

успех

Comment

Благодаря ти.Вече ми изпратиха изготвеното пьлномощно от БГ по нета и ще го разпечатам.Обадих се в посолството днес и ми казаха само с лични документи.Нищо друго не искаха,даже нямало нужда от час.Всеки ден от 9 до 11 часа ,а там на място ще се попьлни някаква бланка.Това ми казаха.

Comment

Явно Евтерпи се е ориентирала вече, но да добавя нещо по принцип. Не би трябвало да има разлика в цената в различни държави. Външно министерство има утвърдени тарифи за всички консулски услуги и те трябва да са еднакви навсякъде.

Comment

Първоначално написано от Vassilena Виж мнението
                          Явно Евтерпи се е ориентирала вече, но да добавя нещо по принцип. Не би трябвало да има разлика в цената в различни държави. Външно министерство има утвърдени тарифи за всички консулски услуги и те трябва да са еднакви навсякъде.
                          Може би зависи от вида пълномощно. За обикновено пълномощно таксата е една, а при упълномощаване за действия с имоти (покупко - продажба) да е друго. Останала съм с впечатлението, че да се извади пълномощно струваше повече отколкото смяната на личните документи. Но все пак не смея да твърдя, че съм 100% сигурна.

Comment

Ако пълномощното е за България, консулът в нашето посолство има правомощия на нотариус . Така че, пълномощното ще ти е напълно валидно пред всички институции в България. Може и да вземат по-скъпо нашите в посолството, но като го сравниш с превода и заверките тук и в България, ще ти излезе пак по-евтино да е от посолството. Аз съм правила пълномощни в наше посолство в друга страна и никога не съм имала проблеми с тях в БГ

Comment

Първоначално написано от Angela Виж мнението
                              Може би зависи от вида пълномощно. За обикновено пълномощно таксата е една, а при упълномощаване за действия с имоти (покупко - продажба) да е друго. Останала съм с впечатлението, че да се извади пълномощно струваше повече отколкото смяната на личните документи. Но все пак не смея да твърдя, че съм 100% сигурна.
                              Нямам представа, аз лично не съм ползвала такива услуги, но съм виждала таблицата с тарифите някога. Бях попаднала около някакви търсения свързани с лични документи. Идеята ми е да подчертая, че цените не могат да се определят произволно от консулските служби.

Comment

Working...
                              X