Анонс

Collapse

Правила на форума

Добре дошли във форума на Холандия, който е част от форумите по държави към bghelp.net. Това е една чудесна инициатива и се надяваме, че форумът, заедно с участниците в него, ще допринесе с всичко възможно, свързано с процеса на имиграция, адаптация и развитие на холандска земя.

Моля още веднъж да прочетете секцията Често Задавани Въпроси (F.A.Q.)

Преди да публикувате мнения моля да отделите няколко минути и да прочетете нашия Форумен Правилник.

Желателно е писането на кирилица. Ако нямате, може да ползвате вградената в сайта кирилица, която виждате горе вдясно. Когато натиснете с дясното копче, горе ще "падне" меню, от което може да изберете българската фонетична (BP) или бългаската стандартна (по БДС) клавиатура (BG). Разбира се ако не можете или имате някакъв проблем, може спокойно да използвате и латински букви.

Публикуването на лична кореспонденция във форума, без съгласието на подателя, е против правилата и разбиранията ни!
Това е за сега и още веднъж: Добре дошли!
See more
See less

Магазини втора употерба

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Магазини втора употерба

Кринглооп магазините или така наречените магазини втора употреба..
    В Холандия те са организирани като цяло на базис всеки който има нещо за махане-мебели,дрехи и т.н. може да се обади в централата най близкия Кринглооп център и да направи уговорка кога ще бъдат взети работите или сам да ги занесе там.Препоръчвам ги на всеки студент и всеки който не може да си позволи големи разходи на първо време.
    Ето ви един линк на холандски къде бихте могли да ги намерите-този е например за облас Утрехт.Ако някой не може да се оправя добре на холандски нека ми пише по точно за кой град търси.

Имам си цветенце за поливане.Щтрак.
    "Най-добрата част от живота на човека са неговите малки, незапомнени постъпки, извършени с доброта и любов"

Относно: Магазини втора употерба

Кринглоп магазините много често са не втора, а трета, четвърта и по-нататък употреба. Общо взето заместват познатите от миналото вехтошари, а и помагат на местните управи, които се грижат за прибирането на боклука. Разбира се, във всеки такъв магазин винаги могат да се открият някои хубави и интересни неща. Аз си купувам редовно книги, например.

П.П. Стерче, може ли да те помоля по-малко да ги надигаш тези бири, че ми се допива, като ти чета съобщенията

Comment

Първоначално написано от Един
      Кринглоп магазините много често са не втора, а трета, четвърта и по-нататък употреба. Общо взето заместват познатите от миналото вехтошари, а и помагат на местните управи, които се грижат за прибирането на боклука. Разбира се, във всеки такъв магазин винаги могат да се открият някои хубави и интересни неща. Аз си купувам редовно книги, например.
      Аз лично съм облагодетелствана да живея в област на по заможни хора-моите лични наблюдения са че в тях понякога има и чисто нови неща-зависи от това какво търсиш...Има и друго по лесно обяснение -представи си събират се двама души-винаги има излишни мебели и т.н.
      Last edited by stertje; 27-04-06, H:i.

"Най-добрата част от живота на човека са неговите малки, незапомнени постъпки, извършени с доброта и любов"

Comment

Първоначално написано от Един
        П.П. Стерче, може ли да те помоля по-малко да ги надигаш тези бири, че ми се допива, като ти чета съобщенията
        Ами да ...и като гледаш какво е времето вънка...
        Ето ти една виртуална..

Comment

Първоначално написано от stertje
          Ами да ...и като гледаш какво е времето вънка...
          Ето ти една виртуална..
          Ти, докато беше студено, пак ги надигаше поне по един път на всяко съобщение. Имам чувството, че не живеете в област на богаташи, а до някоя пивоварна.

Comment

Кринглооп магазините или така наречените магазини втора употреба..
            В Холандия те са организирани като цяло на базис всеки който има нещо за махане-мебели,дрехи и т.н. може да се обади в централата най близкия Кринглооп център и да направи уговорка кога ще бъдат взети работите или сам да ги занесе там.Препоръчвам ги на всеки студент и всеки който не може да си позволи големи разходи на първо време.
            Ето ви един линк на холандски къде бихте могли да ги намерите-този е например за облас Утрехт.Ако някой не може да се оправя добре на холандски нека ми пише по точно за кой град търси.
            Преполагам, че това е нещо като Brockenhaus, или? Аз лично малко имам проблем с "миризмата" в такива магазини... верно! Мерише на старо и на нафталин, или там квото е слагано да се запази. Въпреки всичко ги намирам изключително интересни и от време на време ходя без да търся нещо специално. Ей така като на "лов". А майка ми като е тук, тя пък си пада много, та посещенията са задължителни. Обичам когато това е и навън, нещо като "битпазари", подобно на това което описа за "Дена на кралицата".... поне на чист въздух . Има европейски градове, където подобни седмични пазари, дори се препоръчват в гайдовете. Ако човек има време и търпение да се рови може да намери направо "богатства".

Comment

Първоначално написано от Kremena
              Преполагам, че това е нещо като Brockenhaus, или? Аз лично малко имам проблем с "миризмата" в такива магазини... верно! Мерише на старо и на нафталин, или там квото е слагано да се запази. Въпреки всичко ги намирам изключително интересни и от време на време ходя без да търся нещо специално. Ей така като на "лов". А майка ми като е тук, тя пък си пада много, та посещенията са задължителни. Обичам когато това е и навън, нещо като "битпазари", подобно на това което описа за "Дена на кралицата".... поне на чист въздух . Има европейски градове, където подобни седмични пазари, дори се препоръчват в гайдовете. Ако човек има време и търпение да се рови може да намери направо "богатства".
              Намират се хубави книги не само на немски, но и на английски. Скоро купихме 2 от Хари Потъровите, че аз искам да ги прочета и на английски.

Comment

Първоначално написано от Zanko
                Намират се хубави книги не само на немски, но и на английски. Скоро купихме 2 от Хари Потъровите, че аз искам да ги прочета и на английски.
                А аз един път в Л'рн купих на един такъв битак, една стара книга (някъде ако не се лъжа 50-те години) за архитектурата в София, на немски . Ако знаеш улиците какви са чисти и всичко колко е приветливо.... направо на германците сме им разказали играта като са видели как е хубавичко в нашия социализъм

Comment

Първоначално написано от Kremena
                  А аз един път в Л'рн купих на един такъв битак, една стара книга (някъде ако не се лъжа 50-те години) за архитектурата в София, на немски . Ако знаеш улиците какви са чисти и всичко колко е приветливо.... направо на германците сме им разказали играта като са видели как е хубавичко в нашия социализъм
                  Тук, в Цуг брокито е и мястото, където се изхвърля разделно боклука.
                  Има също картини, които, ако се следят редовно, може да се попадне на интересни неща.
                  А за новодошли със финансови затруднения, могат да си купят мебели втора ръка за начало на несравними с магазините цени. Нямам много личен опит, но познавам хора, които са попадали на много добри мебели, в това число диван от естествена кожа, в доста добро състояние. Чудя се защо не са го пуснали в Рикардо, но явно на старите собственици не им се е занимавало.

Comment

Първоначално написано от Zanko
                    ...А за новодошли със финансови затруднения,....
                    Такива магазини, според мен, не са само за хора с "тънък джоб". Това е по-скоро "треска"... има хора с доста пари, които целенасочено посещават и търсят стойностни неща. Проблема е че трудно можеш да се "обзаведеш" от подобно место, обикновено нещата не са пълни, а стол липсва, я част от сервиз.... Но за аксесоари например - особено пък сега с тая "ретро" вълна - си е направо супер. Или за някъкви единични вещи... наскоро например видях в Брокенхауза в Луцерн една стара пишеща машина, механична, с кръглите копчета.... направо си я представих аранжирана например в чакалнята на една адвокатска кантора... идеално. Докато разсъждавах над нея, за какво и мога ли да я ползвам, един направо ми я "грабна изпод носа"

Comment

Празника още тече но аз умрях от студ...После ще кача малко снимки...

Comment

Та като е станало дума за втора употреба ето един странен сайт на хора които имат цяла философия за това как се живее без да се дават пари

http://www.freegan.info/?page=home
                        Всяка година в Европейския съюз се избиват над 360 милиона свине, овце и добитък, над 4 милиарда птици и 25 милиона други животни заради тяхното месо, кожа и перушина. За много от тях смъртта настъпва в пълно съзнание и жестока агония.

Comment

Първоначално написано от Citroen
                          Та като е станало дума за втора употреба ето един странен сайт на хора които имат цяла философия за това как се живее без да се дават пари

http://www.freegan.info/?page=home
                          ....... Наистина е странен.
                          Аз лично не познавам такива хора,а ти?

Comment

....... Наистина е странен.
                            Аз лично не познавам такива хора,а ти?
                            И аз не познавам и мисля че не ми и трябва. По скоро искам да познавам хора от следният сайт: http://www.webforjetset.com/
                            Всяка година в Европейския съюз се избиват над 360 милиона свине, овце и добитък, над 4 милиарда птици и 25 милиона други животни заради тяхното месо, кожа и перушина. За много от тях смъртта настъпва в пълно съзнание и жестока агония.

Comment

Първоначално написано от Citroen
                              И аз не познавам и мисля че не ми и трябва. По скоро искам да познавам хора от следният сайт: http://www.webforjetset.com/
                              Не само ти....

Comment

Working...
                              X