Анонс

Collapse

Announcement

Добре дошли във форума на Швейцария, който е част от форумите по държави към bghelp.net. Това е една чудесна инициатива и се надяваме, че форумът, заедно с участниците в него, ще допринесе с всичко възможно, свързано с процеса на имиграция, адаптация и развитие на швейцарска земя.

Моля още веднъж да прочетете секцията Често Задавани Въпроси (F.A.Q.)

Преди да публикувате мнения моля да отделите няколко минути и да прочетете нашия Форумен Правилник.

Желателно е писането на кирилица. Ако нямате, може да ползвате вградената в сайта кирилица, която виждате горе вдясно. Когато натиснете с дясното копче, горе ще "падне" меню, от което може да изберете българската фонетична (BP) или бългаската стандартна (по БДС) клавиатура (BG). Разбира се ако не можете или имате някакъв проблем, може спокойно да използвате и латински букви.

Публикуването на лична кореспонденция във форума, без съгласието на подателя, е против правилата и разбиранията ни!

Това е за сега и още веднъж: Добре дошли!
See more
See less

Българска сателитна телевизия

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Българска сателитна телевизия

Имам намерение да си сложа една чиника на балкона и да си купя карата от БГ за гледане на българските програми.
    Има две фирми които имат качени БГ програми платенни естесвено на сателити. Itv Partner и Булсатком

Цените са около 130 лв за картата за една година има и някакви промоции за цялостно обурудване ама кои ще го докара от БГ.
    По принцип тия карти са за гледане само в БГ но няма проблем и в чужбина (фирмите си затварят очите а и няма кои да проверява за такива неща).

1. Проверете дали може да поставите сателитна чиния (по принцип не разрешават въпреки че според закона за правата на човека имате право след като местната ТВ няма канали на вашия език)

2. Проверете какъв изглед има вашия балкон и дали имате съответната видимост кам сателита. По принцип трябва да викнете човек които разбира от тия работи. (Трудна работа още не сам го измислил как точно да стане) трябва да имате видимост кам EUTELSAT - W2 и HOTBIRD за Itv partner или Hellas Sat 2 за Булсатком

3. Купувате си карта според това коя фирма ви допада и кам кой сателити имате достап. Може и някои приятел или роднина да ви я купи и прати.

4. Купувате си обурудването цифров приемник (съвместим с вашата карта) чиния и конвертер. Обурудването дето го предлагат от фирмите е на съвсем прилични цени 148 лв. за Булсатцом и 298 Itv partner. във Swiss има за по 200 - 300 CHF комплекти в Inter Discount Медиа Маркт не сам обръщал внимание дали са съвместими с картите. Изискването кам приемника да е савместим с "Irdeto 2".

5. Монтаж и настройка трябва да се извърши от специалист не е лесна работа. Огледаите се за някое "юго" ходил сам при 2-3 ма специалисти знаят как се прави че и за гледането на други кодирани канали.

За детайлни въпроси относно приемниците можете да погледнете специализиран форум за сателитна телевизия http://www.dvb-bg.com/ изисква регистрация.
    sigpic

Защо картите са само за БГ

Comment

Ами не знам точно предполагам са купили лиценза само за БГ.
      Тоест ако някои канал дава мачове от някое футболно първенство, съответната телевизия е платила само за излъчване в БГ.
      По същия начин седят и нещата с филми или поне тия които са със субтитри.
      Не знам за вас ама на мен ми звучи много логично даже почвам сам да си вярвам.

Както и да е фирмите си затварят очите (от един дилар го знам това) други пречки няма така че след нова година се надявам да гледам БГ телевизия.
      sigpic

Comment

Първоначално написано от Simon
        Имам намерение да си сложа една чиника на балкона и да си купя карата от БГ за гледане на българските програми.
        Има две фирми които имат качени БГ програми платенни естесвено на сателити. Itv Partner и Булсатком

Цените са около 130 лв за картата за една година има и някакви промоции за цялостно обурудване ама кои ще го докара от БГ.
        По принцип тия карти са за гледане само в БГ но няма проблем и в чужбина (фирмите си затварят очите а и няма кои да проверява за такива неща).

1. Проверете дали може да поставите сателитна чиния (по принцип не разрешават въпреки че според закона за правата на човека имате право след като местната ТВ няма канали на вашия език)

2. Проверете какъв изглед има вашия балкон и дали имате съответната видимост кам сателита. По принцип трябва да викнете човек които разбира от тия работи. (Трудна работа още не сам го измислил как точно да стане) трябва да имате видимост кам EUTELSAT - W2 и HOTBIRD за Itv partner или Hellas Sat 2 за Булсатком

3. Купувате си карта според това коя фирма ви допада и кам кой сателити имате достап. Може и някои приятел или роднина да ви я купи и прати.

4. Купувате си обурудването цифров приемник (съвместим с вашата карта) чиния и конвертер. Обурудването дето го предлагат от фирмите е на съвсем прилични цени 148 лв. за Булсатцом и 298 Itv partner. във Swiss има за по 200 - 300 CHF комплекти в Inter Discount Медиа Маркт не сам обръщал внимание дали са съвместими с картите. Изискването кам приемника да е савместим с "Irdeto 2".

5. Монтаж и настройка трябва да се извърши от специалист не е лесна работа. Огледаите се за някое "юго" ходил сам при 2-3 ма специалисти знаят как се прави че и за гледането на други кодирани канали.

За детайлни въпроси относно приемниците можете да погледнете специализиран форум за сателитна телевизия http://www.dvb-bg.com/ изисква регистрация.
        Братовчед ми се снабди с въпросния Bulsatcom.Ресивера и платено за 1 година около 450 лв.Всичко е ОК засега,това са моите впечатления.

Comment

Първоначално написано от linda777
          Братовчед ми се снабди с въпросния Bulsatcom.Ресивера и платено за 1 година около 450 лв.Всичко е ОК засега,това са моите впечатления.
          Къде го ползва, в БГ или в чужбина

Comment

Първоначално написано от Zanko
            Къде го ползва, в БГ или в чужбина
            Zürich Oberland

Comment

аз имам един познат от берн ама понеже не съм много свтната в тея неща много му завидях като ми каза че хващал всички български програми и му струвало 500 лв на година... според това което прочетох от вас явно хваща само 2 и много ме е метнал

Comment

Две фирми имат качени пакети.
                А пакетите са различни. Базовия е с около 20 БГ програми.
                sigpic

Comment

aaa добре, тъкмо щях да го наругая.
                  ама аз знам че трябвало спецялно разрешително за да си сложиш сателитна в швейцария. моя балкон например е на фасадата на голяма централна улица и по другите балкони няма така че едва ли ще ми позволят да им "загрозя" гледката.. няма ли някакъв друг начин?

Comment

Re: Българска сателитна телевизия

Kofti na centralna ulica.
                    Po zakon nqmat prawo da ti zabranqt ama ......
                    Moje da opita6 s prozra4na 4iniq imalo takiwa po skypi sa i s po lo6o ka4estwo (ama ne e fatalno ) ili
                    ako ima6 dobyr izgled da q drypne6 po nawytre taka 4e da ne se wijda ot wyn dori moje da q pribere6 wytre stiga da ima6 dobra widimost ot prozoreca.
                    Drugoto da q ka4i6 otgore na sgradata ama towa e kofti montaj i posle tiq kabeli ot kade 6te minat.
                    sigpic

Comment

сложна работа с една дума.... ще си гледам тъпите френски телевизии и тва е

Comment

Първоначално написано от Деси
                        сложна работа с една дума.... ще си гледам тъпите френски телевизии и тва е
                        Ами следи тази тема, сигурно ще се събере още информация и може да има по-лесен вариант.

Comment

Kofti na centralna ulica.
                          Po zakon nqmat prawo da ti zabranqt ama ......
                          Moje da opita6 s prozra4na 4iniq imalo takiwa po skypi sa i s po lo6o ka4estwo (ama ne e fatalno ) ili
                          ako ima6 dobyr izgled da q drypne6 po nawytre taka 4e da ne se wijda ot wyn dori moje da q pribere6 wytre stiga da ima6 dobra widimost ot prozoreca.
                          Drugoto da q ka4i6 otgore na sgradata ama towa e kofti montaj i posle tiq kabeli ot kade 6te minat.
                          Абе то сигурно може, ама ще е страшна кушия. Сигурно ще ти трябват сума ти документи(а за всички тях се плаща) и ще отнеме 1-2 месеца като нищо. Само ако имаш късмета да можеш да я насочиш от балкона си е лесно май.

Comment

Не знам дали е свързано с документация.
                            Най лесно става като се огледат сградите наоколо ако има сателитни чинии
                            значи може. При мен още като се настанявах питах дали мога да сложа на балкона и ми казаха на балкона може :-)
                            sigpic

Comment

Не знам дали е свързано с документация.
                              Най лесно става като се огледат сградите наоколо ако има сателитни чинии
                              значи може. При мен още като се настанявах питах дали мога да сложа на балкона и ми казаха на балкона може :-)
                              За балкона и аз така мисля, имах пред вид обаче качването на покрива.

Comment

Working...
                              X