Анонс

Collapse

Announcement

Добре дошли във форума на Швейцария, който е част от форумите по държави към bghelp.net. Това е една чудесна инициатива и се надяваме, че форумът, заедно с участниците в него, ще допринесе с всичко възможно, свързано с процеса на имиграция, адаптация и развитие на швейцарска земя.

Моля още веднъж да прочетете секцията Често Задавани Въпроси (F.A.Q.)

Преди да публикувате мнения моля да отделите няколко минути и да прочетете нашия Форумен Правилник.

Желателно е писането на кирилица. Ако нямате, може да ползвате вградената в сайта кирилица, която виждате горе вдясно. Когато натиснете с дясното копче, горе ще "падне" меню, от което може да изберете българската фонетична (BP) или бългаската стандартна (по БДС) клавиатура (BG). Разбира се ако не можете или имате някакъв проблем, може спокойно да използвате и латински букви.

Публикуването на лична кореспонденция във форума, без съгласието на подателя, е против правилата и разбиранията ни!

Това е за сега и още веднъж: Добре дошли!
See more
See less

Заведенния с българи собственици или просто места кадето се срещат българи

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Заведенния с българи собственици или просто места кадето се срещат българи

Хайде да напишем заведения които се посештават от българи и кадето може да чуеш Българска реч. За съжаление аз не знам да има такива в Люцерн. Чат пат се появяват българки по албански, сръбски и т.н. места ама това като е цяло е временно поради "статута" на работещите там.
    Иначе с удоволствие посещавам такива места за по кафе и да побъбря на български .
    sigpic

Относно: Заведенния с българи собственици или просто места кадето се срещат българи

Първоначално написано от Simon
    Хайде да напишем заведения които се посештават от българи и кадето може да чуеш Българска реч. За съжаление аз не знам да има такива в Люцерн. Чат пат се появяват българки по албански, сръбски и т.н. места ама това като е цяло е временно поради "статута" на работещите там.
    Иначе с удоволствие посещавам такива места за по кафе и да побъбря на български .
    Една българка държеше някакъв бар, или кафе в Аргау, дали не беше в Abtwil, ще се опитам да намеря адреса. Не успях да отида обаче, а после загубих адреса.
    Чувал съм, че има ресторант в Женева, който се държи от българин, ще потърся адреса.

Comment

Относно: Заведенния с българи собственици или просто места кадето се срещат българи

аз знам това: в кантон Аргау е, селото се казва Зеенген ,6ефката е българка, а и една от барманките съ6то е българка. като цяло не ходят много на6енци,но мястото е супер. има ракия и май не6то от бг-кухнята. аз бях там в4ера и онзи ден. ето линк за пове4е инфо:
      http://www.mikes-tuermli.ch/

Comment

В Luzern не ми е известно да има "български" локал. Има някой Българи, които работят тук и там (напр. Mövenpick), но това все още не прави локала място където да се чуе БГ-реч...
        По принцип не ми е познато в централна Швейцария такова място да има
        В Цюрих съм чувала, че Българи се срещат в Highlander Bar. Бара се държи от семейство - българка и швейцарец...който също е научил - и то много добре - бъгарски Основната напитка в бара е уиски, но има и БГ-вино, както и малък избор на snacks

Link http://www.highlanderbar.ch/

Ще проверя за още един адрес на магазин, който също се държи от Българка, някъде до Цюрих. Не съм го посещавала, но съм чуавала, че има на принципа на Take away български гозби.

Доста Българи се събирам също така на годишния chаrity бал, който се организира от фирмата Dow Chemical / Horgen. Бала има за цел да събира помощи предимно за български сиропиталища, организира се през късна есен и се посещава само с покана/куверт.

Comment

Речено: Ще проверя за още един адрес на магазин, който също се държи от Българка, някъде до Цюрих. Не съм го посещавала, но съм чуавала, че има на принципа на Take away български гозби.

Сторено:
          Poushe
          Bulgarian Food & Drinks Shop
          Partyservice
          Albisstrasse 7
          8038 Zürich (vis a vis Post Wollishofen)
          044 481 40 70
          poushe@bluewin.ch

Comment

Първоначално написано от mara
            аз знам това: в кантон Аргау е, селото се казва Зеенген ,6ефката е българка, а и една от барманките съ6то е българка. като цяло не ходят много на6енци,но мястото е супер. има ракия и май не6то от бг-кухнята. аз бях там в4ера и онзи ден. ето линк за пове4е инфо:
            http://www.mikes-tuermli.ch/
            Vilen Dank това е само на 9 км. от мойто селце Минавал сам поне 10-15 пъти от там ама като няма кой да те светне.
            Дали имат обедно меню да отида утре ?
            sigpic

Comment

Vilen Dank това е само на 9 км. от мойто селце Минавал сам поне 10-15 пъти от там ама като няма кой да те светне.
              Дали имат обедно меню да отида утре ?

Aми мисля, 4е отварят в 17.00. разгледай страницата, може да пи6е.

Comment

Да правилно от 17.00 ами значи някоя вечер ще отида.
                sigpic

Comment

Да правилно от 17.00 ами значи някоя вечер ще отида.
                  ако търси6 купон и народ, иди в петък, последният петък бе6е супер, аз си тръгнах в 4.00 и не бях последна доста приятно местенце с много готини шефове и персонал.

Comment

Ето един ресторант в Женева, който се държи от българин. Той се казва Павел Колев(българина, не ресторанта)

Brasserie du lac
                    121 rue de Lausanne
                    1201 Genève

Comment

V Letzi Park v Zürich ima edno italiansko kafene,koeto se namira to4no na centralnija vhod ot kam parkinga,tam se sabirat vsjaka sabota balgari-avto dgambazi.

Comment

Първоначално написано от DIKI
                        V Letzi Park v Zürich ima edno italiansko kafene,koeto se namira to4no na centralnija vhod ot kam parkinga,tam se sabirat vsjaka sabota balgari-avto dgambazi.
                        Какво имаш пред вид с автоджамбази - автотърговци, или автокрадци?
                        Аз - автокрадци.

Comment

Това още ли се води като доходен бизнес? Не се ли напълни вече БГ с трошки и разпадащи се тарантайки?!?

Comment

Първоначално написано от Alice
                            Това още ли се води като доходен бизнес? Не се ли напълни вече БГ с трошки и разпадащи се тарантайки?!?
                            Ами зависи как го правиш. Ако купиш от тук кола на 60 000 км и на 4 години и я закараш в БГ да я продаваш си обречен, защото цената ти е най-високата наоколо.
                            Затова взимаш кола на 190 000 км. пак 4 год., ударена, закарваш я в БГ, превърташ и километража срещу 30 лв, оправяш последствията от удара и я продаваш пак като кола на 60000, 4 год, неудряна.
                            Тогава си вече в играта, защото първата си я купил за 14000 CHF, а втората за 8000 CHF. Първата си опитал да продадеш за 21000 с платено ДДС, а втората щи я продадеш за 15000 и така при първата имаш печалба 1000 лв(ако изобщо някой ти я купи на тая цена), а с втората 3000 лв и много по-голяма вероятност да ти я купят.
                            Затова съветвам всеки, който ме пита: В никакъв случай не си купувайте кола втора употреба от БГ
                            Купете я от чужбина.
                            А ако я купувате от Шв., не го правете в автокъща със собственик от бивша Югославия

Comment

Да, точно така си е. Купих кола за родителите ми и поне 5 пъти ме питаха в застрахователното дали е наистина на 40'000 км, а пък била като нова... Просто няма какво да се коментира. Знаем си пътищата и колите на тях приличат.

Иначе по темата ... това заведение в Женева съм го чувала, но никога не съм ходила.
                              Пак в Женева всяка година има организиран голям купон за Гергьовден. Като получа инфо тази година ще пиша тук за координатите.

Comment

Working...
                              X