Анонс

Collapse
No announcement yet.

Изпращане на пари БГ-САЩ

Collapse
X
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

• Изпращане на пари БГ-САЩ

кой е най-евтиния начин да пратя много малка сума пари до сащ,става въпрос за под 200 долара и затова ме притесняват таксите на уестърн юнион, мъни грам и т.н. а знаете ли какъв е курса, по който се обменя еврото в САЩ, понеже в търсенето си досега стигнах до извода, че май ще е по-евтино за мен да ги пратя в евро, но пък не искам да има голяма разлика с парите,които получателя ще получи. благодаря ви предварително за отговорите.

Относно: изпращане на пари БГ-САЩ

Първоначално написано от Alisa
    кой е най-евтиния начин да пратя много малка сума пари до сащ,става въпрос за под 200 долара и затова ме притесняват таксите на уестърн юнион, мъни грам и т.н. а знаете ли какъв е курса, по който се обменя еврото в САЩ, понеже в търсенето си досега стигнах до извода, че май ще е по-евтино за мен да ги пратя в евро, но пък не искам да има голяма разлика с парите,които получателя ще получи. благодаря ви предварително за отговорите.
    Едва ли има някаква голяма разлика от това да пратиш пари където и да било. Тъй като в БГ са лева, а в САЩ долари, не си заслужава да се "сменят" два пъти, т.е. ти да купиш евро, а после в САЩ да ги изплатят в долари. Друг е въпроса ако имаш налична сметка в евро, но пък и сумата е наистина малка, така че .... все пак е "лишено от логика". Курса по принцип не те "интересува", отиваш в банката ти и казваш искам човек Х да получи 200 долара, те си ги смятат. Има разлики както в курсовете на държавите, така и днес е един (ти плащаш) след една седмица е друг (когато се получава). Също така трябва да заявиш, че всички разноски по превода са на твоя сметка, за да е сумата получена в САЩ от получателя 200 долара.

Уестърн Юнион се ползва и си заслужава само при много спешни преводи, когато получателя трябва да ги получи веднага! Иначе таксите са големи.

Comment

не е спешен превода, търся най-евтин вариант,но в банките също е висока таксата - от 25 до 100 долара

Comment

не е спешен превода, търся най-евтин вариант,но в банките също е висока таксата - от 25 до 100 долара

Сори, ама трябва да има някакаква грешка, а??! Абсурд ми се струва такова нещо. Таксите обикновенно са някакъв % от сумата, минимум един колко си, или фиксирана сума + таксите на приемащата банка, ама и те не са космически. Я попитай още един път

А най-евтино си остава "по човек"...ама за Америка сигурно трудна работа.

Comment

Re: Изпращане на пари БГ-САЩ

Най-евтино и бързо пращане на пари става посредством https://www.paypal.com/ или http://moneybookers.com/app/, като двете страни трябва да имт отворени сметки, примерно в moneybookers, за да изпратиш пари ще ти струва 1% от трансфера, а на получателя, за да ги получи няма да му струва нищо. Аз редовно пращам, а и получавам пари така.
          Wild is the wind

Comment

Относно: Изпращане на пари БГ-САЩ

И аз смятам че Paypal ще е най удачният вариант. За целта и подателя и получателя трябва да имат Paypal accounts, като можете да си отворите такъв и само със номера на вашата Visa/Master Card/ American Express или Discover.
            Аз лично до България пари не съм пращала досега по този път, но за семтка на това редовно си заплащам покупките в ebay и други сaитове по този начин. Много е лесно и удобно.

Comment

Първоначално написано от izy
              ...Аз лично до България пари не съм пращала досега по този път, но за семтка на това редовно си заплащам покупките в ebay и други сaитове по този начин. Много е лесно и удобно.
              Ами и аз за това ползвам Paypal, не бях чувала (ама не съм се и интересувала), че могат и да се пращат и пари чрез тях. как става точно? Чрез кредитни карти? Тоест аз плащам с моята и сумата се пише (+) на кредитната карта на получателя?

Comment

Първоначално написано от Kremena

Сори, ама трябва да има някакаква грешка, а??! Абсурд ми се струва такова нещо. Таксите обикновенно са някакъв % от сумата, минимум един колко си, или фиксирана сума + таксите на приемащата банка, ама и те не са космически. Я попитай още един път

А най-евтино си остава "по човек"...ама за Америка сигурно трудна работа.
                Не е абсурд, защото обикновенно минимума за wired transfer от Canada е от порядъка на 25 CAD. Зарди това за суми do 500 долара (грубо) е за предпочитане MoneyGram. Western Union са по-скъпи. Paypall и Moneybookers има смисъл да се занимаваш и да им изучиш системата, ако ще пращаш често. Не е кой знае каква философия, но за хора които не са се занимавали с това си е разправия, която едва ли си заслужава 10-15 долара които ще спестиш за сума под 200 долара.
                Моя съвет - MoneyGram.
                Няма защо да се безпокоиш от вариране в курса защото трренсфера е моментален. Ще ти кажат какъв е курса за момента и може да изпратиш точната сума която искаш да бъде получена.
                Last edited by Ivan; 13-07-07, H:i.
                The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Няма лек срещу провокаторите. Бан на никове, бан по IP, бан по име, бан по фамилия, бан по ЕГН не помага, ако целокупното форумно население отговаря на провокациите им

Най-доброто нещо, което можете да прилагате към общи дразнители е Ignore!
                Всеки един ваш отговор, налива вода във воденицата на тези, които ви провокират!

Comment

благодаря за отговорите. за момента обаче мъниграм искат за тази сума 20 евро, което е 40лв а уестърн юниън 22 долара, което е 30лв, може би от ниската цена на долара се получава това. а травелекс искат 8 евро, но не съм сигурна дали няма да се получи повече от курсовите разлики,все пак искам да се получат толкова пари, за колкото са ми покупките та да питам понеже чрез травелекс може ли пари пратени в евро да се получат в долари? а може ли чрез тях да се преведат от тук и да се получат по картова сметка на получателя например?

Comment

Креми няма грешка, таксата е висока понеже няма как да се избегне освен комисионната за превода на банката и такса за суифт, която варира между 8 и 40 евро

Comment

благодаря за отговорите. за момента обаче мъниграм искат за тази сума 20 евро, което е 40лв а уестърн юниън 22 долара, което е 30лв, може би от ниската цена на долара се получава това. а травелекс искат 8 евро, но не съм сигурна дали няма да се получи повече от курсовите разлики,все пак искам да се получат толкова пари, за колкото са ми покупките та да питам понеже чрез травелекс може ли пари пратени в евро да се получат в долари? а може ли чрез тях да се преведат от тук и да се получат по картова сметка на получателя например?
                      В края на миналата година изпращах 2 пъти пари от САЩ до БГ с MoneyGram, за 600$ ми взеха 16$ и сега като гледам какво ти искат за обратното направление за далеч по- малка сума,направо не мога да повярвам. Много хора пътуват лятото, не може ли да намериш някой доверен човек и той да занесе парите там.

Comment

Първоначално написано от Megan
                        В края на миналата година изпращах 2 пъти пари от САЩ до БГ с MoneyGram, за 600$ ми взеха 16$ и сега като гледам какво ти искат за обратното направление за далеч по- малка сума,направо не мога да повярвам. Много хора пътуват лятото, не може ли да намериш някой доверен човек и той да занесе парите там.
                        верно, сега видях че от САЩ до България за тази сума превода е 7 евро , чудя се защо е такава разликата.

Comment

Working...
                        X